PDA

Pogledaj Full Version : Prehrana: Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca?

pocetnik14
02-11-11, 22:25
Prvo da se predstavim. Znaci imam 14 godina. Imam problem sa masom; 90 kg, visina; 171.
Moze li mi netko napisati kojom prehranom i kojim vjezbama da skinem visak kilograma i doteram tijelo u red u uzmimo realnom vremenu u kojem se to moze dostici. Nemam nikakvu fizicku spremu. Ukratko od "opreme" kod kuce imam 2 utega (30 kg i 15 kg), vjezbe koje u zadnjih par tjedana radim su sklekovi i trbusnjaci (sklekove sam poceo od nule sada mogu do 12 komada) a trbusnjaka mogu mozda 40. Citao sam na internetu da je mrtvo dizanje dobro za rad misica, dali bih smio to raditi? Mozda bi mogli preporuciti neke vjezbe s cim bi dizao "tempo" svaki tjedan dva.

Dnevno kretanje mi je 5-6 nekad i po 15 km. Kako kad.

Ajmo sad malo na prehranu. Koliko obroka dnevno? Sto jesti od voca i povrca, te koji su dobri dodatci prehrani (od sumecih tableta jer sam financijski omogucen samo na to). Problem je sto putujem iz naselja u grad kako bi isao u skolu i u popodnevnoj smjeni se vracam kuci oko 20:00 h, a od kuce idem oko 15 do 12. Znaci sta bih trebao jesti za dorucak rucak i veceru (ili da nju izbjegavam). Znaci treba mi netko sa savjetima kako bih uskladio unos kalorija i svakodnevno vjezbanje.

Btw kad/ako smrsavim kakve bi vjezbe morao raditi za povlacenje koze (nakon mrsavljenja od vise desetaka kilograma kod nekih ljudi sam vidio da se "objesi" koza) te dali se to moze ukloniti nekim odredjenim vjezbama i kojim?

Hvala ;))

kelly
02-11-11, 22:58
Previše pitanja i to onih najosnovnijih...čitaj portal i forum, šta drugo da ti kažem...

SKLADIŠTAR
03-11-11, 16:53
Dnevno kretanje mi je 5-6 nekad i po 15 km. Kako kad.

kako se krećeš? autobusom?

warg
03-11-11, 18:40
teretana 3 puta tjedno, cardio 3 puta tjedno, sve ti je servirano na forumu, na tebi je da se posluzis
prehrana-izracunaj bazalni metabolizam i unosi 500kalorija manje od izracunatog, jelovnike ces nac na forumu
ako ces mrsavit kako spada nebi trebao imat previse problema sa kozom, mrtvo, cucanj i benc također mozes radit, ali nek ti neko pokaze ili nauci preko neta... nez sta da ti drugo kazem, osim da citas, citas i citas

pocetnik14
03-11-11, 20:25
inace idem pjeske ;) autobusom predjem 30-ak km dnevno..

aco1705
04-11-11, 20:55
Svaka čast na sklekovima svaki put jedan više i doći češ do 100 bez problema. Ako sam dobro shvatio nemaš financijskih mogućnosti za teretanu , suplementi ti ne trebaju još si mlad i tijelo ti može napraviti čuda. Opiši mi svoj dnevni unos hrane, pa da ti kažem savijete.Za višak kože se nemoj bojati jer ti tijelo radi i nečeš izgubiti 10 kg u 3 mj nego postepeno. Uz sklekove i trbušne trebao bi obavezno trčati barem 5 puta tjedno po sat i pol. Znam da ti se to čini kao znanstvena fantastika ali polako svaki tjedan sve više i i više. Naj bitnija ti je motivacija. Prije trčanja savjetujem ti da napraviš sklekove i čučnjeve i trbušne i tek onda da kreneš trčati tako da ti se tijelo već zagrijalo i ubrzati ćeš topljenje masnoća. Probaj jesti barem 4 obroka dnevno. Nemoj preskakati večeru samo pojedi nešto lagano. Napiši obavezno kaj jedeš.

warg
05-11-11, 00:18
trčati 5 puta tjedno po sat i pol??
dovoljno mu je da otrci hiit 3 puta tjedno po 10-20min, ovo je bb forum, a ne maratonski forum

aco1705
05-11-11, 05:54
Neka trci sat, sat i pol. Tempo malobrze od brzog hoda. Kaj ce dobiti sa 20 min. Koliko treba da mu se mast pocne topiti. Ne prije od 40 min.

pocetnik14
05-11-11, 22:32
aco hvala ti puno sto bi mi htjeo pomoci. znaci ujutro 8-11 h vecinom pojedem 2 dugacke hrenovke 60 g kruha (znaci 2 snite kruha) podgrijano u mikrovalnoj ili ako sam ujutro u smjeni pojedem veliki sendvic. Rucak uglavnom neka supa i jos jedan obrok uz to znaci rucak u dva slijeda uglavnom 2 komada mesa sa pecenim krumpirom (krompirom kako god) i 2 snite kruha. izmedju rucka i vecere uglavnom pojedem 3 jabuke i za veceru pokusavam nesto sto nije kaloricno tolko. :D a kad sam popodne u smjeni znaci prije skole pojedem navedeni dorucak (rucak jos nebude gotov) za rucak pojedem veliki sendvic a vecera bude poslije osam tako da jedem ono sto je bilo za rucak.

aco1705
05-11-11, 22:55
Izbaci kruh maksimalno. Od salme jedi pileca prsa. Ubaci jos dva medu obroka(voce).Makni majonezu i takve gluposti. Jedi Jaja, posni sir, tuna, pileci i pureci filei, jednom tjedno crveno meso, puno povrca, rizu. Smanji tjesteninu, krumrir.. Makni gazirane sokove i slatko. Pij puno vode 2-3 litre na dan. Obavezno jedi 5 obroka( 2 puta voce ). Malo po malo, nisu kile od jucer.

aco1705
05-11-11, 22:57
jkada jedes tjesto, krumpir, rizu ne jedi kruh.

aco1705
05-11-11, 23:01
http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx. to ti je tablica kalorija proteina i masti za najosnovnije namernicama. Trebao bi dnevno unosti barem 1,5 grama po kili proteina( bjelancevina), 2-3 grama ugljiko hidrata po kili i max 1 gram masti po kili

pocetnik14
06-11-11, 10:13
Trebao bi dnevno unosti barem 1,5 grama po kili proteina( bjelancevina), 2-3 grama ugljiko hidrata po kili i max 1 gram masti po kili

znaci nekontam ovo.. koliko grama bi trebao unositi proteina ako imam 89 kila

mavidiga
06-11-11, 10:18
stari moj jesi se zapleo... nije 1,5 grama po kili PROTEINA vec 1.5(ili 2) grama PROTEINA po KILOGRAMU VLASTITE TEZINE...
tako da bi ti trebao unositi 130-180g proteina... i ja bih ti preporucio da smanjis te sendvice a da se uhvatis jaja, posnog sira i tune...

pocetnik14
06-11-11, 10:26
vidim da mi svi pisu da jedem tunu... nastojat cu kupovati sendvice od tune ako preskocim koji obrok (to se prije nije dogadjalo :DDD )
kako je aco rekao kruh cu probat izbacit. vodu sam vec poceo pit polagano. prije sam pio samo sokove. sada pijem pola litre soka 0.7 litara vode i preko 2 litre caja (borovnica sumsko voce i sipak)

warg
06-11-11, 12:22
Neka trci sat, sat i pol. Tempo malobrze od brzog hoda. Kaj ce dobiti sa 20 min. Koliko treba da mu se mast pocne topiti. Ne prije od 40 min.
ne pricaj gluposti, time ce samo izgubit sve misice ... probaj odtrcat hiit 20minuta, ako opce znas sto je to pa bi te onda vidio, a posto vidim da ne znas pokusat cu ti objasnit.
hiit (high interval intensity training) se sastoji od izmjene hodanja i sprintanja i NAJBOLJE je rješenje ako želiš skinuti masno tkivo ga topi i 48 sati nakon treninga. primjer da je hiit ucinkovit su sprinteri i preptpostavljam da svatko tezi takvom tijelu. primjer hiit treninga : 5minuta laganog trcanja za zagrijavanje i onda 10-ak serija izmjene sprinta i trčanja (30 sekundi sprint-30 sekundi trčanja).. odradi jedan takav trening i vidio bi da znam o čemu pričam

warg
06-11-11, 12:24
vidim da mi svi pisu da jedem tunu... nastojat cu kupovati sendvice od tune ako preskocim koji obrok (to se prije nije dogadjalo :DDD )
kako je aco rekao kruh cu probat izbacit. vodu sam vec poceo pit polagano. prije sam pio samo sokove. sada pijem pola litre soka 0.7 litara vode i preko 2 litre caja (borovnica sumsko voce i sipak)
nemoj ti kupovat nikakve sendvice, ako si na dijeti izbjegavaj moras unostit sto vise P, a sto manje UH... ako preskocis obrok preporucam ti da si kupis zrnati sir (dobis i zlicu uz to pa je dosta prakticno) i ako ti ne pase jesti samo,kupi si nesto oraha, badema il drugih orasastih plodova uz to

kelly
06-11-11, 13:32
ne pricaj gluposti, time ce samo izgubit sve misice ... probaj odtrcat hiit 20minuta, ako opce znas sto je to pa bi te onda vidio, a posto vidim da ne znas pokusat cu ti objasnit.
hiit (high interval intensity training) se sastoji od izmjene hodanja i sprintanja i NAJBOLJE je rješenje ako želiš skinuti masno tkivo ga topi i 48 sati nakon treninga. primjer da je hiit ucinkovit su sprinteri i preptpostavljam da svatko tezi takvom tijelu. primjer hiit treninga : 5minuta laganog trcanja za zagrijavanje i onda 10-ak serija izmjene sprinta i trčanja (30 sekundi sprint-30 sekundi trčanja).. odradi jedan takav trening i vidio bi da znam o čemu pričam

http://www.building-body.com/forum/threads/27826-HIIT-trening

aco1705
06-11-11, 15:50
Decko ima 14 godina, mislim da mu je puno polje trcati laganim tempom sto duze nego HIT, kakve ce misice izgbiti, misicna masa mu je najosnovnija. Kak da odradi Hit pa nemoze otrcati normalno 15 min. Decko je u razvoju. Pusti da mu tijelo radi svoje, najveci problem je prehrana. Mali samo ti polako i zajebi bilo kakvo bildanje jos si u razvoju. Radi samo sklekove, cucnjeve, trbusne danas sutra zgibove. Mlad si polako tijelo ce napraviti svoje samo ga postuj

Azyz
06-11-11, 22:35
LI cardio > HIIT

Bar za mene.

Ujutro lagani natašte.Odlazak na faks,posao sve večinom pješice.

Plus kalorijski deficit i zagarantiran uspjeh!

SKLADIŠTAR
07-11-11, 12:43
samo ti odi trčat, ali trči polako. Također puno hodaj što bržim intenzitetom, znači kad hodaš zamisli da kiša pada i da se jako žuriš. Pazi na prehranu, nemoj kasno jesti UH. Mogo si stavit sliku da vidimo kakvo je stanje. jel ima šta mišića.

SKLADIŠTAR
07-11-11, 13:17
što se HIIT treninga tiče jako je dobar ali i jako naporan, HIIt trening trčanja za 14 godišnjaka koji ima 90kg bi bio prenaporan, te se kladim da bi nakon prvih 30 sekundi šprinta već bio gotov. tako da ne pišite gluposti.

od HIIT treninga preporučio bi ti na steperu ili na sobnom biciklu. Probaj barem 15 min izdržat s intervalovima 30 sek, 3 puta tjednom ti je više nego dovoljno.

Archiv3r
07-11-11, 13:33
.......admin lock pls

aco1705
07-11-11, 14:21
što se HIIT treninga tiče jako je dobar ali i jako naporan, HIIt trening trčanja za 14 godišnjaka koji ima 90kg bi bio prenaporan, te se kladim da bi nakon prvih 30 sekundi šprinta već bio gotov. tako da ne pišite gluposti.

od HIIT treninga preporučio bi ti na steperu ili na sobnom biciklu. Probaj barem 15 min izdržat s intervalovima 30 sek, 3 puta tjednom ti je više nego dovoljno.

slažem se napon netko tko shvaća da dečko ima 14 godina i 90 kila

SKLADIŠTAR
08-11-11, 00:01
tako je, on je još djete u razvoju. Samo postepeno, i javljaj nam rezultate i napredak ;)

pocetnik14
08-11-11, 15:59
sa misicima je trenutno cista nula :D

aco1705
09-11-11, 18:07
Polako nema nista preko noci, javljaj napredak