PDA

Pogledaj Full Version : sklekovi i trbušnjci , bez sprava

JUHUUU
30-07-11, 18:00
imam 16 g
Več nekoliko tijedana se bavim sklekovima i trbušnjacima.
Viježbam ih svaki drugi dan:
sklekove radim u serijama po 30 komamda i tako 4 puta sa pauzama od oko minutu , kombiniram široke i uske.
Trbušnjake isto radim u serijama po 50 u 3 serije , također tijekom viježbe kombiniram različite vrste trbušnjaka.
Nastojim te brojke povečati ali ne želim brzati.
Mene zanima dali se uz te viježbe mogu povečati moja prsa i bicepsi ali i ploćice bez teretane ??
Dali imate još neki savijet za mene ??
koliko treba vremena da bi se počeli vidjeti rezultati ??

CroVk
30-07-11, 18:52
S tim ćeš malo učvrstit mišiće al da ćeš neke jaće rezultate postić teško...

FEARiTseLF
30-07-11, 18:57
nece ti ti but nekog pomaka

JUHUUU
30-07-11, 19:12
a šta preporučujete , koje viježbe za tu grupu mišiča ako nemam pristupa teretani , da možda povečam broj trbušnjaka i sklekova ??

CroVk
30-07-11, 19:17
Ako oćeš neke rezultate nabavi ili napravi si bučice neki uteg i po mogučnosti bench to će ti bit dobar početak daj malo maše i truda... :wink:

FEARiTseLF
30-07-11, 19:33
power rack , sipka, 100kg utega (za pocetak)
to je sve sta ti triba

JUHUUU
30-07-11, 19:58
ali ako nastavim sa svojim sadašnjim viježbama i budem ih postepeno povečavao zar neće biti baš nikakvih rezultata , pa ja samo želim male ploćice , i malo izraženija prsa , ništa posebno ??

JUHUUU
30-07-11, 20:04
S tim ćeš malo učvrstit mišiće al da ćeš neke jaće rezultate postić teško...

ja neželim jaće rezultate ja želim nešto ovakvo , tek toliko da se vide :mrgreen: :mrgreen:

http://frangipani.com.my/blog/wp-content/uploads/2010/02/a-great-set-of-abs.jpg

Soner
30-07-11, 20:58
ali ako nastavim sa svojim sadašnjim viježbama i budem ih postepeno povečavao zar neće biti baš nikakvih rezultata , pa ja samo želim male ploćice , i malo izraženija prsa , ništa posebno ??

a onda isprintaj tu sliku gore i zakelji je na trbuh, instant riješenje..za velike ploĆice i izraženija prsa kupi ovo odijelo:

http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/330686216/Muscle_Batman_Robin_Party_Hero_mascot_costumes.jpg

i furaj ga ispod majice

JUHUUU
30-07-11, 21:02
pa gle nemaju svi novce za sprave za viježbanje , a teretana mije predaleko

FEARiTseLF
30-07-11, 21:08
isprike
sve se moze kad se hoce
onda idi radi zgibove (razliciti hvatovi i sirine) ispred kuce, sklekove sa opterecenjem (isto tako), razne vrste trbusnjaka itd.

JUHUUU
30-07-11, 21:32
hvala , nakon koliko vremena mogu očekivati pomake ??

supermark
31-07-11, 01:28
ovisi o intenzitetu i kvaliteti tvog vjezbanja

JUHUUU
31-07-11, 09:32
želim samo do sljedečeg ljeta izgledati bolje

Fopilo
31-07-11, 17:54

a cuj gle radi sam trbusnjake svaki dan po 100 komada i tak 1 mjesec pa ces vidjet rezultata al nemoj iste trbusnjake radit kombiniraj.. upotrijebi mastu.. i ti mozes za 1 2 mjeseca navuc dobre...

FEARiTseLF
31-07-11, 18:00

a cuj gle radi sam trbusnjake svaki dan po 100 komada i tak 1 mjesec pa ces vidjet rezultata al nemoj iste trbusnjake radit kombiniraj.. upotrijebi mastu.. i ti mozes za 1 2 mjeseca navuc dobre...

bez uvrede al nemoj dijelit savjete ako nemas znanja o tome o cemu pricas

JUHUUU
31-07-11, 20:40

sad sam ja totalno zbunjen , no evo moje konačno pitanje :

dali uz samo različite vrste trbušnjaka i sklekova po 4 puta tijedno mogu dobitit barem vidiljive ploćice i prsa do sljedečeg ljeta , naravno uz puno truda ???

FEARiTseLF
31-07-11, 20:47

sad sam ja totalno zbunjen , no evo moje konačno pitanje :

dali uz samo različite vrste trbušnjaka i sklekova po 4 puta tijedno mogu dobitit barem vidiljive ploćice i prsa do sljedečeg ljeta , naravno uz puno truda ???

da, ako je prehrana sredena i konstantno dizes opterecennje
za pocetak - napredovat ces uz bilo kakav rad jer je to nesto novo za tijelo
no, tijelo se brzo navikne na osnovne bw vjezbe tipa sklekovi i trbusnjaci i kad se razvije do tog stupnja da ih izvodi bez problema staje jer nema progresivnog opterecenja pa tijelo nema razloga stvarati vecu misicnu masu
zato ti je potrebno opterecenje
takoder, ako radis kako ti je ovaj gore napisa 100 trbusnih dnevno neces nista postic osin pretreniranosti jer su trbusni misic ko i svaki drugi, treba in odmora i normalno vjezbanje
ako ces radit bw mozes recimo 4-5x tjedno fokus na propadanja/zgibove/sklekove
imas vrsta, hvatova i svega mali milijun pa cikliraj
npr u pon radis zgibove sirokog hvata, pa iduci trening uski, pa onda dlanovi prema sebi itd.
sad koliko san ja skuzia tebi je cilj neki manekenski izgled a to se moze lako postic sa sredenon prehranon i treningon, ne neka masa al definicija i ok izgled , da
malo guglaj po netu bw vjezbe ima ih doslovno beskonacno

JUHUUU
01-08-11, 00:30
to vam ja i govorim cijelo vrijeme , nije mi cilj postati nabildan nego želim imati dobar izgled pogotovo za plažu.

mirness
01-08-11, 00:49
kad smo vec kod sklekova dali sklekovi pogadzaju srednje rame jer kad ih radim osjetim srednje rame??

amogun
01-08-11, 01:13
to vam ja i govorim cijelo vrijeme , nije mi cilj postati nabildan nego želim imati dobar izgled pogotovo za plažu.

To što želiš zove se definicija. A definicija znači uklanjanje potkožnog masnog tkiva s ciljem da se pokažu sakriveni mišići.
Ne trebaš imati veće mišiće na trbuhu da bi se oni vidjeli, samo trebaš ukloniti sloj sala koji ih sakriva.
Ne znam kakva je tvoja tjelesna konstitucija, ali ako si prosjećne građe u svojoj 16 godini tada trebaš izbaciti svega nekoliko kila sala da bi ti se pokazali mišići na trbuhu. To možeš postići za 2-3 mjeseca uz ispravnu prehranu, te vježbe koje radiš i malo laganog kardija svaki dan.

JUHUUU
01-08-11, 11:43
hvala na pomoći .

A zašto nakon sklekova me bole samo ruke a ne i prsa , inaće kombiniram više vrsta sklekova. Dali to znaći da u nečemu griješim i viježbam samo ruke a ne prsa ??

PatrickStar
01-08-11, 11:48
hvala na pomoći .

A zašto nakon sklekova me bole samo ruke a ne i prsa , inaće kombiniram više vrsta sklekova. Dali to znaći da u nečemu griješim i viježbam samo ruke a ne prsa ??
Laktovi čim dalje od tijela, "prema ušima", noge na povišeni polažaj, eksplozivno dizanje uz kontrakciju prsa i polagano spuštanje.

JUHUUU
04-09-11, 12:08
kada radim trbušnjake imam ruke prekrižene na prsima i mogu ih napraviti oko 150 u komadu. Dali trbušnjacima razvijam i prsa jer imam takav osječaj ???

PatrickStar
04-09-11, 12:17
kada radim trbušnjake imam ruke prekrižene na prsima i mogu ih napraviti oko 150 u komadu. Dali trbušnjacima razvijam i prsa jer imam takav osječaj ???
Drži se rađe sklekova i dipsa! :)

JUHUUU
04-09-11, 12:49
radim i sklekove ali imam osjećaj da radim trbušnjake ko da optrerćujem prsa

supermark
04-09-11, 14:02
ne opterećuješ prsa, ne brini se :)

niss
05-09-11, 11:52
meni je recimo kod sklekova pomoglo dizanje noga tipa na krevet i sl dok nisam doma dobio teretanu... sa tim simuliras kosi benc i radis gornji dio sise... i sto vise dizes noge u zrak sve vise ti se napor na misicu dize prema gl0vi xD... juer obicno ako duze vrijeme radis obicne sklekove dobijes fin doijni dio sise a gore 0 bodova... pa malo mijenjas

kript
21-09-11, 14:40
aj da odgovorim na početak teme (prvi post) :mrgreen:

prvo sredi prehranu...

drugo: osnovne vježbe:

sklekovi, trbusnjaci, zgibovi, propadanja, human flag :mrgreen:
radi vise vrsta (siroki, uski sklekovi, siroki, uski zgibovi, ...) te sa opterecenjem :mrgreen:

trece: legni na klupu, vrecu cementa u ruku i radi benc :mrgreen: isto mos radit i mrtvo, cucanj, veslanje :mrgreen:

neces napredovat brzo kao u teretani, ali ces napredovat :))

edit: evo jos vjezba:
1. legni na pod, zakaci ruke negdje i dizi noge
2. stani na štok, ljevu nogu iza desne, i dizi se (listovi), isto tak s drugom nogom :D

eto ti osnovne vjezbe za svaki dio tijela :D (prsa, trbusni (gornji, donji), triceps, biceps, leda, noge, ...)

:mrgreen:

AmazingHulk
22-10-11, 14:35
jel svejedno kada se vježba ili ima neki dio dana kada tijelo posebno dobro reagira na vježbanje?
ja obično navečer oko 21-22h vježbam sat vremena

kelly
22-10-11, 14:43
jel svejedno kada se vježba ili ima neki dio dana kada tijelo posebno dobro reagira na vježbanje?
ja obično navečer oko 21-22h vježbam sat vremenaNema pravila, vježbaj onda kada to tvom tijelu najbolje odgovara.

GALEB
08-12-11, 16:56
Dečko radi sklekove , trbusnjake i zgibove i to ti je dovoljno za plazu (pretpostavljam da zelim malo strane picke kao ja :))Evo ti i zivog dokaza OLD SHCOOL !!!! OLD IS GOLD
http://www.youtube.com/user/nixazizu#p/c/BE98098E52796F81/0/F4gjtHZkA3s

kelly
08-12-11, 17:39
Galebe nemoj stavljati sto puta isti video!

KissMyAs13
08-12-11, 17:57
Istina ako usporedis s teretanom sporiji je napredak...ali ako ti bar 4-5 puta tjedno vjezbas s visokim intenzitetom oko 20-30 min na dan napredak bude dosao... netreba utrositi puno vremena a do ljeta ces dobiti poprilicno dobar izgled. Samo ubaci i neki low cardio da sagoris viska masti a da opet negubis misicnu masu i naravno izbaci fast food.

hordak
10-01-12, 22:52
Duboki sklekovi (na 3 stolca) su super stvar, još bolje ako je oslonac na samo jednoj nozi.