PDA

Pogledaj Full Version : Tlak: prevelik mi je razmak izmedju venskog i srcanog...?

SemaMare
13-09-10, 21:01
pozz,
evo upravo sam izmjerio tlak, 150/70, otkucaji srca 68, tako slicno je bilo i prije par dana, ne osjecam neke tegobe i to, al mislim da nesto nije uredu, prevelik mi je razmak izmedju venskog i srcanog, sta mislite sta bi moglo bit, da malo kardio treninge pojacam aa , ?

i da imao sam povisen srcani pritisak u januaru i februaru, i necete mi vjerovat obavio sam sve pretrage, nalaze izvadio , EKG, ultrazvuk srca i kazu da je sve u redu a kod mene srcani tlak bio preko 100 ... kazu sve je to u redu a ja imam tek 21 god, zavidim vama u hrvatskoj samo radi medicine koliko je naprednija od nase u bih,..

giusseppe7777
13-09-10, 21:33
je l ti tlak takav oduvik od kad si počeo mjerit???

SemaMare
13-09-10, 21:42
ne, bio je dobar , odlican dok nije mi se to u januaru - februaru povisio, tada sam osjecao neka probadanja kroz srce i to, al kao sto reko pretrage kazu da srce radi kao svicarski sat, :think:

:whistle:

giusseppe7777
13-09-10, 21:57
e ne znan brate onda :think:

SemaMare
13-09-10, 22:04
ma ajd ba ok, najgora je stvar sve sto vise mislis o tlaku on sve vise raste, necu ga vise ni mjerit,
pravo sam se namucio dok sam se vratio u normalu posle povisenja srcanog , svako vece bijeli luk sa jogurtom sam derao, glogov caj i nesjecam se vise , al ajd sve dok ne probada i nema tegoba dobro je,
prepalo me jedino sto sam procitao da konstantno povisen venski pritisak uzrokuje cak cirozu jetre i krvarenja, 8) nesto me dovede u konfuziju sa ovim suplementima sad, :twisted:
sjebo sam se sto sam ga ikako mjerio jbga,.. :)

hitman
13-09-10, 22:31
zavidim vama u hrvatskoj samo radi medicine koliko je naprednija od nase u bih,..

WTF.... sory moram te demantovati ali pod hitno!!!! igrom slucaja sam zavrsio srednju medicinsku i bio sam 4 godine u bolnici i mogu ti reci da grijesis 100% jedino sto je mozda u hrvatskoj drugacije je to da mozda nemaju toliko korupcije u zdrastvu kao kod nas , i da je drugaci pristup bolesniku.... i naravno hrvatska ima fantastican sistem zdrastva. a opet kod nas jedna "klinika za srce " koju vodi DR. Kabil je jedna od najajacih i najsavremenih u europi.. toliko su jaki da je Ciro Blazevic dovezen helikopterom u bolnicu na pretrage i vec sta su mu tamo radili ,a ima sve pare ovoga svijeta da se lijeci gdje hoces....

dabek777
13-09-10, 22:56
heh kad je vec otvorena tema ja sam jucer imao tlak 100/60 i to mi se cini nekako mal... e sad neznam kaj mi je bilo i kaj bi to trebalo znacit :?

SemaMare
14-09-10, 11:24
ne malo nego to je prenizak pritisak jaro moj, katastrofa !! cudi me kako nisi osjecao pospanost i neke tegobe od toga, :?

a hitman druze jbga u tz je druga prica, kod nas ovde u Lukavcu za 500 gr kafe se doktori podkupljuju kud ces dalje, da vidis cega sam se sve nagledo za jedan dan domu zdravlja to je cudo, a i opremljenost je jako losa , bar kod nas, :D

SemaMare
05-12-10, 21:17
evo upravo izmjerio tlak
156/71 , otkucaji 75 ,
opet se nastavlja isto sranje, bit ce otic doktoru, jel imao slucajno ko skorijih slicnih situacija i ovolikog razmaka izmjedu tlaka, dosta vremena vucem ovaj problemcic, :shifty:

mali priest
05-12-10, 21:31
nemas se sta plasiti ,zapravo trebao bi biti sretan
to ti je samo znak da su ti zile jako elasticne te da cirkulacija radi kako spada
gore bi bilo u svakome slucaju da ti su ti tlakovi cim blizi jedan drugome
no makar ti je dijastolicki u redu ,sistolicki ti je visok i ta se referenca uzima ,znaci imas povisen tlak a to moze biti problem
niski tlak nije bolest i preporuca mada postoje popratne pojave poput pospanosti itd... ali to su samo simptomi koji se lako rijese sa malo vise soli i tekucine
znaci visoki tlak bolest ,niski tlak nista

SemaMare
05-12-10, 21:37
to ti je samo znak da su ti zile jako elasticne te da cirkulacija radi kako spada
no makar ti je dijastolicki u redu ,sistolicki ti je visok i ta se referenca uzima ,znaci imas povisen tlak a to moze biti problem

dobro je sad mi je lakse,
a znam da je dosta opasno kad su tlakovi blizu jedan drugom,
i da imao sam nekad pocetkom ove godine visok pritisak i neka probadanja, zivac mi se neki u ledjima bio upalio i nesto uklijestio i udarao u srce i tako povisok pritisak imao sam, al sam to regulisao i tako,
uglavnom bitno mi je da mi je ovaj srcani pritisak u redu, on cim predje 90 to vec moze bit problem, :)

i hvala priest :D

Archiv3r
05-12-10, 21:40
niski tlak nije bolest i preporuca mada postoje popratne pojave poput pospanosti itd... ali to su samo simptomi koji se lako rijese sa malo vise soli i tekucine

ostavljam si mjesta za gresku ali po ovome to nije bas tocno

izolirana sistolička hipertenzija

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php ... pertenzije (http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=lijecenje_izolirane_sistolicke_hiper tenzije)

smanji unos soli

SemaMare
05-12-10, 21:45

http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php ... pertenzije (http://www.zdrav-zivot.com.hr/index.php?cat=lijecenje_izolirane_sistolicke_hiper tenzije)

smanji unos soli

jaro moj s.eba ti mene skroz sa ovim linkom, :?

:shifty:

mali priest
06-12-10, 02:13

smanji unos soli

to sam upravo i rekao da je veci problem sto ima zapravo poviseni tlak jer mu je sistolicki preko 140
ali ono sto sam isto napomenuo da nema se sta bojati oko velike razlike sistolickog i dijastolickog ,nego zapravo oko samog sistolickog

Korekt
06-12-10, 08:32
[quote="mali priest":1i4w2ai3]nemas se sta plasiti ,zapravo trebao bi biti sretan

smanji unos soli

to sam upravo i rekao da je veci problem sto ima zapravo poviseni tlak jer mu je sistolicki preko 140
ali ono sto sam isto napomenuo da nema se sta bojati oko velike razlike sistolickog i dijastolickog ,nego zapravo oko samog sistolickog[/quote:1i4w2ai3]

ukratko,dead man walking XD zezan se,provjeri ti to sa doktorom

Archiv3r
06-12-10, 11:24
evo pitao sam staru, ona je doktorica kaze isto sto i pruga u zadnjem postu, prevelik ti je sistolicki tlak.
naravno tlakovi u ljudi variraju, od visine, bavljenja sportom... visok tlak nije nikad dobar
moze biti radi nepravilnog rada: pluca, bubrega, srca, arterioskleroza ili je nasljedno.
provjeri u doktora

SemaMare
06-12-10, 11:39
evo pitao sam staru, ona je doktorica kaze isto sto i pruga u zadnjem postu, prevelik ti je sistolicki tlak.
naravno tlakovi u ljudi variraju, od visine, bavljenja sportom... visok tlak nije nikad dobar
moze biti radi nepravilnog rada: pluca, bubrega, srca, arterioskleroza ili je nasljedno.
provjeri u doktora

znam da je prevelik, i ovo nasljedno me nesto pecka, posto moja nena je imala ogromno visok prisitak, a sad isto stari se muci s njih vec dugi niz godina,samo sto je kod njih povisen bio srcani a kod mene ovaj sistolicki-venski :? , pa izgleda da sam ga i ja najdrljao, 8)

mali priest
06-12-10, 13:58
par recepata
manje soli
manje kave
dovoljno tekucine (ovo je upitno ,moze biti i kontraefekt)
ali najbitnije od svega manje soli ,to jest natrija to ti je prvo pravilo jer sol zadrzava vodu ,a to dalje znaci da se tlak zbog te tekucine dize

emco
06-12-10, 16:16
To mi je poznato,imas problema sa depresijom?pusis li?uredno spavanje?probaj povecat unos vode,nervoza,sikirancija,i jos puno ostalih stvari mogu uticat na to,kod mene je 10god otkucaj sam bio oko 100,samim prestankom pusenja je se smanjio na 70-80 ma da tvrde da je od 60-100 normala.

SemaMare
06-12-10, 16:20
To mi je poznato,imas problema sa depresijom?pusis li?uredno spavanje?probaj povecat unos vode,nervoza,sikirancija,i jos puno ostalih stvari mogu uticat na to,kod mene je 10god otkucaj sam bio oko 100,samim prestankom pusenja je se smanjio na 70-80 ma da tvrde da je od 60-100 normala.

spavanje uredno,ne pusim, ne pijem, a vodu skoro sam smanjio malo otkako sam monohidrat prestao uzimat,
a nesto sam "nadrkan" u zadnje vrijeme, zacas planem,
al kod mene otkucaji nisu problem nego venski pritisak ,

emco
06-12-10, 16:56

spavanje uredno,ne pusim, ne pijem, a vodu skoro sam smanjio malo otkako sam monohidrat prestao uzimat,
a nesto sam "nadrkan" u zadnje vrijeme, zacas planem,
al kod mene otkucaji nisu problem nego venski pritisak ,

ja se na tvom mjestu nebi toliko brinuo,uredno se hranis,odmaras,zdrav nacin zivota,sam tvrdis da je mozda do suplimenata,na tvom mjestu bi ih izostavio 7dana i ponovo izmjerio pritisak pa vidio da li je do toga ili ne,uglavnom ako se ti dobro osjecas i nemas neki stalnih zdravstvenih tegoba,nista te ne muci onda se nemoj ni nervirat,nadrkan bit,zacas planes smiri malo zivce i opusti se,a pitam zbog depresije jer licno znam par osoba koje ista muci i svi imaju cudan pritisak,ili nizak ili visok ili tako kao kod tebe samo sto depresija daje znakove :sniženo, bezvoljno raspoloženje, žalost i beznađe, gubitak osjećaja zadovoljstva, gubitak snage i energije, javljanje osjećaja neodređenog straha (anksioznosti)nemir,nesvjestica itd.a ti to nemas.

Archiv3r
06-12-10, 23:44
pruga je tocno rekao, najvise mozes utjecati na tlak ako pazis da pijes normalne kolicine vode i soli, ove ostale stvari kao sto su pusenje i alkohol bas i ne utjecu na krvni tlak na kratkim rokovima.
suplementi su mogli stvorit pomutnju, nisam 100 % siguran al kreatin zadrzava vodu i mora proc proces obrade u bubrezima sto automatski dolazi do "nenormalnog" rada bubrega i povisenja vode u organizmu. pazuziraj sa kreatinom koji 2-3-4 tjedna pa izmjeri opet

mali priest
07-12-10, 01:16
jos jedan savjet
kako bi bas ustvrdio koji ti je tlak zapravo probaj ga u nekim dnevnim intervalima par puta mjeriti
ujutro pri budjenju ,popodne i pred spavanje
inace je pravilo da je tlak pred kraj dana manji nego na pocetku kad polagano tonemo u san
mjeri tako par dana pa vidi ,ako je konstanto visok nesto ces morati mjenjati, manje zacina u hrani ,kontrolirati tekucinu i stres ,kortizol
ako dolazi do promjena ,tad izvidi koje su to bile promjene u odredjenom danu da su dovele do drugih vrijednosti tlaka
recimo ja imam prirodno nizak tlak i isto kao i ti veliku razliku izmedju sistolickog i dijastolickog ,meni je neki prosjek 120/55 ili 130/60 otprilike ali zna se dogoditi ako se ne naspavam i unesem vecu kolicinu hranu ,tijelo zapravo radi u teskom okruzenju te mi onda takodjer sistolicki moze piti povisen
recimo sad sa subote na nedjelju sam spavao nekih 4 do 5 sati ,a prosla ta noc je bila za tijelo stresna ,alkohol itd... i odmah tlak lagano preko 140
znaci moguce je da neka odredjena stvar ti povisuje tlak ,nedostatak sna moze biti uzrok recimo ili neki problem u zivotu sto ti uzrokuje stres
nije bezveze kad se kaze u nekim stresnim situacijama kad se izviciramo "joj digo si mi tlak do nebesa" ,sto je apsolutno tocno

riss
07-12-10, 02:16
Prvi savjet je da prestaneš čitat članke o štetnosti tlaka jer te to još više bespotrebno uznemiri, jer sam vidio da opisuju kojekave rijetke sindrome.. Drugi savjet je da prije mjerenja tlaka desetak minuta sjediš, i nek prođe barem sat vremena od teretane, i nemoj stalno mislit o tlaku, smiri se, možda je to samo faza stresa u životu.. Treći savjet je da pokušaš jesti sve bez soli i začina, i da po mogučnosti ukineš kreatin, ostale suplemente možeš koristiti.. Nemoj puno kave pit ili uzimat kofeinske tablete, efedrin ili slično što neki koriste jer to direktno utjeće na tlak..
Bilo bi dobro kad bi mogao otići da ti stave holter tlaka, to je jedan mali uređaj koji se nosi jedan cijeli dan i on periodično svakih nekoliko minuta mjeri tlak... to onda doktori očitaju...
Ako se radi o ansioznosti koju liječnik prepozna, nekad liječnici pokušaju uvesti privremeno niske doze lijeka za smirenje navećer i onda vide kako će se ponašati, nekima to snizi tlak.. Ako je tlak i dalje povišen onda se uvodi terapija za tlak..
No najvažnija preporuka je život bez stresa, soli, cigareta, i sala :D

SemaMare
07-12-10, 13:24
hvala riss,pruga,

sad jos se pozabavit malo i oko te soli, kreatin ne koristim potrosio sam,efedrin ostavio za ljeto,kafu nikad nisam pio,nit cigare pusio, voda unosim onako normalno spram potreba,

:)

nikos91
12-12-10, 23:08
Ja sam bas nekako "osjecao" srce kad sam radio HIIT 2 tjedna.Nekako mi je srce propadalo,kad sam ubacia lagani kardio toga vise nije bilo pa sad ne znan jeli to ima ikakve veze sa tobom :D

riss
13-12-10, 00:07
Ja sam bas nekako "osjecao" srce kad sam radio HIIT 2 tjedna.Nekako mi je srce propadalo,kad sam ubacia lagani kardio toga vise nije bilo pa sad ne znan jeli to ima ikakve veze sa tobom :D

pa ako si emotivno vezan s njim onda ima veze :P , inače ne... :D

šalio sam se, naravno, s ovim prvim dijelom... jer si malo čudno formulirao komentar :lol: