PDA

Pogledaj Full Version : kardio nakon treninga s utezima

pepen
12-10-09, 15:41
...ako ko zna, da li lagani cardio na nekih 70 posto nakon utega troši mišičnu masu i koliko...želio bih nabiti nesto mišića a istodobno izgubiti masne naslage prvenstveno u zoni trbuha i bokova...čitajući forum(svaka vam čast) skužio sam da je svrhu mog cilja najbolje cardio nakon treniga u dane treninga i cardio natašte u dane između treninga+ PRAVILNA PREHRANA NARAVNO!!

NikCTX
12-10-09, 17:23
....ja nemam baš iskustva s tim, no moj frend triput tjedno trenira "za mišiče", a dva do tri puta radio cardio..............mogu ti reč da mu ide jako dobro......postepeno gubi masne naslage, a težina mu ostaje negdje podjednaka, dakle............. mogu ga još i pitat za program ak očeš baš.......

pepen
12-10-09, 18:41
...pa ako ti nije problem bio bih ti zahvalan... :P

gironda
12-10-09, 21:27
dobivanje misica i gubitak masti ne idu jedno s drugim i da si bolje trazio procitao bi to vec :wink: . ili si u suficitu ili si u deficitu (kad si u sredini promjene nema). odluci se sto ti je u ovom trenutku bitnije i radi s tim ciljem. i masa ili definicija se stjecu u kuhinji.

MATRIX
12-10-09, 21:37
...ako ko zna, da li lagani cardio na nekih 70 posto nakon utega troši mišičnu masu i koliko...želio bih nabiti nesto mišića a istodobno izgubiti masne naslage prvenstveno u zoni trbuha i bokova...čitajući forum(svaka vam čast) skužio sam da je svrhu mog cilja najbolje cardio nakon treniga u dane treninga i cardio natašte u dane između treninga+ PRAVILNA PREHRANA NARAVNO!!

Iz iskustva ti mogu reci da je prehrana zbilja kljuc uspjeha koji trazis (ti i bilo tko drugi) ukoliko nisi genetski potkovan brzim metabolizmom. Isao bih toliko daleko pa rekao da je bolje poboljsati prehranu za 20% nego povecati kardio za 40. Jer zbilja vrijedi pravilo da bez obzira na kolicinu treninga (aerobnog i anaerobnog) sve se to da pokvariti losom prehranom.

Sto se tice tvog plana treninga, mislim da je to sasvim ok. Svaki kardio trening trosi misice s kojim se izvodi. Zbog toga postoji ono pravilo od gubitka oko 1kg tjedno. To nije zato jer se nemoze izgubiti vise, nego se smatra da se >1kg tjedno daleko vise sagori misica nego sala (u postotnom omjeru+nije dobro za zdravlje). Znaci okvirno se drzi tog pravila i gubici nece biti pretjerani uz adekvatnu prehranu.

Ako izvodis aerobni nakon treninga imaj na umu da su ti tada misici iscrpljeni tj. glikogena ima vrlo malo pa ce tijelo prije zapoceti koristiti masnoce za gorivo. Tada ti netreba visoki intenzitet nego duzina trajanja treninga. Doslovno sto duze treniras, vise sala otapas uz minimalan gubitak misicne mase,a PWM popijes nakon aerobnog. Ako ti je cilj sacuvati sto vise misicne mase a manje otopiti sala, onda PWM popijes nakon anaerobnog tj. prije aerobnog.

Aerobni na taste je slicna stvar, nizi nitenzitet ali duze trajanje i to je to. Isto odlican nacin za mrsavljenje.

Nazalost nitko ti nemoze bas tocno reci kako ce tvoje tijelo reagirati na toliko aerobnog. To nije ni vazno, bitnije je da sam upoznas svoje tjelo i nacin koji ti najbolje odgovara. Zato nastavi tako kako si planirao pa vidi. Ako gubici postanu preveliki, pojacaj unos proteina ili smanji kardio (ili samo intenzitet kardia). Bitno je da isprobavas razne nacine treniranja i prilagodis si sto ti najbolje odgovara.

Sto se gubljenja masti s odredjenih djelova tijela tice, to ti nitko nemoze garantirati. Masnocu ne gubimo svi istim redosljedom. Nekome se prvo osuse ramena, nekome struk, nekome bokovi. Mozes se samo nadati da ce ti se zeljeni djelovi prvo topiti. Samo te molim da u slucaju nedostatku zeljene brzine otapanja masti s trbuha i bokova ne pokleknes glupim savjetima motanja folije oko struka za vrijeme trcanja i slicno. Takav nacin treniranja moze ti samo osigurati kratkotrajno gubljenje tekucine koja se ionako vrati i eventualne zdravstvene probleme.

Javi kako napredujes. Pozz

pepen
13-10-09, 10:38
...ok..čujemo se

kelly
13-10-09, 11:52
Naš MATRIX piše tako opširne postove da stvarno nemaš šta dodati. :clap:

Salo se najviše troši na oko 65% fs max i mišići ti neće biti ugroženi ako nakon utega odradiš 20-30 minuta na tom pulsu, s tim da odmah nakon kardia popiješ pwm.
Ukupno trening ne smije biti duži od 80-90 minuta, i utezi i kardio.

:D

pepen
13-10-09, 13:14
...a kelly u dane kad nema treninga da li mi je bolje u svrhu skidanja masnih naslaga raditi jutarnji cardio( 50 min brzog hodanja) natašte ili hiit na puni želudac?

Vendetha
13-10-09, 13:18
heh...pa nista nije dobro raditi na pun zeludac ;) ...ali mislim da ti je bolje raditi ujutru kad je glikogen svakako ispraznjen, kako bi se direktno masti trosile kao izvor energije,..
A mislim da ti je i matrix to napisao...

MATRIX
13-10-09, 14:00
Unapred se ispircavam svima sto pisem tako opsirne tekstove. Svaki puta kad nesto napisem sjetim se da bi dobro bilo napomenuti jos nesto, tako to krene i evo ti eseja :lol:

kelly
13-10-09, 15:32
Unapred se ispircavam svima sto pisem tako opsirne tekstove. Svaki puta kad nesto napisem sjetim se da bi dobro bilo napomenuti jos nesto, tako to krene i evo ti eseja :lol:

Nemaš se zašto ispričavati, bolji su duži tekstovi od kratkih. Ja sam te pohvalio, nisam ti prigovarao.

:D :D

kelly
13-10-09, 15:34
...a kelly u dane kad nema treninga da li mi je bolje u svrhu skidanja masnih naslaga raditi jutarnji cardio( 50 min brzog hodanja) natašte ili hiit na puni želudac?

HIIT više troši salo nego lagano aerobno.
U dane kada ne radiš sa utezima odradi HIIT pola sata i onda još lagani kardio na 60-65% isto kao iza utega ili ujutro.
Jedno drugo ne isključuje pa nema razloga da ne radiš oboje.

mario91
17-10-09, 20:38
Ako izvodis aerobni nakon treninga imaj na umu da su ti tada misici iscrpljeni tj. glikogena ima vrlo malo pa ce tijelo prije zapoceti koristiti masnoce za gorivo. Tada ti netreba visoki intenzitet nego duzina trajanja treninga. Doslovno sto duze treniras, vise sala otapas uz minimalan gubitak misicne mase,a PWM popijes nakon aerobnog.
Tu mi nije jasno nešto. Recimo ako sam imao anaerobni trening 1h i onda poslije radim aerobni, tj. cardio recimo 1h, jel dozvoljeno tako dugo? Jer se kao PWN mora u roku od pola sata konzumirati od anaerobnog, a ovo prođe 1h.

kelly
17-10-09, 20:45
Ako izvodis aerobni nakon treninga imaj na umu da su ti tada misici iscrpljeni tj. glikogena ima vrlo malo pa ce tijelo prije zapoceti koristiti masnoce za gorivo. Tada ti netreba visoki intenzitet nego duzina trajanja treninga. Doslovno sto duze treniras, vise sala otapas uz minimalan gubitak misicne mase,a PWM popijes nakon aerobnog.
Tu mi nije jasno nešto. Recimo ako sam imao anaerobni trening 1h i onda poslije radim aerobni, tj. cardio recimo 1h, jel dozvoljeno tako dugo? Jer se kao PWN mora u roku od pola sata konzumirati od anaerobnog, a ovo prođe 1h.

20-30 minuta nakon utega treba popiti pwm bez obzira koliko dugo radiš kardio, netko radi 20 minuta a netko 3 sata.

Fallen warrior
18-10-09, 11:53
MATRIX ti je sve rekao :)
Najbolji ti je jutarnji kardio od kojih sat vremena lakšim intenzitetom; nakon treninga utezima mislim i da je pola sata LI kardia sasvim OK, a u dane kada ne treniraš, ako ti se ne da raditi jutarnji kardio, odradiš HIIT od 15-20 minuta.

mario91
18-10-09, 12:47
Što mislite na ovaj način:

Ponedjeljak - Petak: samo trening, dakle ~ 1h navečer
Subota - Nedjelja:
cardio (ujutro, 1h),
HIIT(1h) + cardio(20min) (popodne), PWN,
trening + cardio(večer), PWN

+ naravno pojačana prehrana

Razlog tome je što prije hoću masne naslage otopiti (definicija), a kako nemam pod radnim tjednom nikako vremena, tako imam pod vikendom previše.

Je li ovo previše za vikend i dal se može pametnije složiti?

Hint: Noge bih radio sa utezima u srijedu, tak da je čim dalje od vikenda.

mario91
18-10-09, 21:40
Sad ili sam jako dobro napisao da nemate komentara, ili sam tako loše da mi nema spasa? :D

Fallen warrior
18-10-09, 21:52
Što mislite na ovaj način:

Ponedjeljak - Petak: samo trening, dakle ~ 1h navečer
Subota - Nedjelja:
cardio (ujutro, 1h),
HIIT(1h) + cardio(20min) (popodne), PWN,
trening + cardio(večer), PWN

+ naravno pojačana prehrana

Razlog tome je što prije hoću masne naslage otopiti (definicija), a kako nemam pod radnim tjednom nikako vremena, tako imam pod vikendom previše.

Je li ovo previše za vikend i dal se može pametnije složiti?

Hint: Noge bih radio sa utezima u srijedu, tak da je čim dalje od vikenda.

Nisam skontao ovo trening od pon. do pet. Da li to misliš na treninge u teretani?
HIIT nećeš moći raditi 1 h :lol: ako izdržiš 10 minuta budi sretan :D
Probaj jednostavno 3 puta tjedno teretana i 3 puta tjedno(dane kad ne ideš u teretanu) raditi HIIT od 15 do 20 minuta...

mario91
18-10-09, 22:15
Da, trening s utezima. Fora je da hoću vikend čim više iskoristiti, možda čak da i manje pod tjednom radim :D

Fallen warrior
18-10-09, 22:27
A vidi, moraš i odmoriti tijelo...imaš posao, obaveze, kad dodaš teretanu i kardio treninge ili HIIT uz to svi ti faktori iscrpljuju tvoje tijelo i psihu. Tako da možeš iskoristiti vikend za odmor.
Možeš recimo raditi HIIT u utorak i četvrtak, a u subotu neki lagani kardio i nedjelja odmor ili ostani na 2 HIIT-a tjedno...HIIT je jako zatjevan. Imaćeš dobre rezultate i tako, bez brige :)

mario91
18-10-09, 22:36
Hvala. Ma fora je da sam sad maturant i trebaju mi dani pod radnim tjednom. Rađe bi se odmarao u utorak i četvrtak nego u subotu i nedjelju, treba učiti :D

Boss
09-11-09, 22:53
e ljudi sad sam došo iz teretane da ne radim off topic pa da pišem trening smao ću reći da sam prašio 35min kardio na biciklu i fino se oznojio, tjeko cijele vožnje unosio tekućinu, dal je bilo 65% od max nisam siguran jer glupi pulsmetar ne radi na ono biciklu ali sam odvezo 3,5km za 25min onda mi se restartiro konj :mrgreen: ugl. ima neka opcija gdje se namjesti npr puls 160 i on valjda cijelo vrijeme ti tak težinu namješta ako voziš brže težina je manja..ugl pričat ću još s voditeljem teretane...sve u svemu jebački mi je kardio nakon utega i super me preznoji

Marijan
10-11-09, 03:26
ček zašto ti radiš kardio/definiciju? ako mi može itko objasnit.

Boss
10-11-09, 10:34
ček zašto ti radiš kardio/definiciju? ako mi može itko objasnit.

da maknem salo sa sebe ovo s trbuha ubija me :S

Marijan
10-11-09, 11:53
- stavi sliku od sprijeda da se vidi cijelo tijelo, jer na ovoj prvoj se niš ne vidi što se sala tiče.

u svakom slučaju...da citiram dalibora

Već sam ovo negdje na forumu spominjao ali da ponovim.
Nema dobre definicije bez dobre mase. Tj. ne možeš se definirati ako nemaš od čega. Ni kipar od malog kamena ne može napraviti vrhunski kip.
Ali ako ti je BF ogroman onda bi svakako prvo vrijeme, nekoliko mjeseci, trebalo raditi na smanjenju tog BF. Npr. tip u teretani gdje treniram ima BF 47% i sve ostalo osim smanjenja tog BF bi bilo kontraproduktivno. Alil naravno mora raditi i sa utezima da ojača mišiće.

gironda
10-11-09, 22:52
kalorijski deficit definitivno ne, puno kardija uz teretanu definitivno da.
pocetnik je, neko ce vrijeme jos moc kombinirat gubljenje masti i hipertrofiju.

Boss
10-11-09, 23:00
ma oke pričo sam s ljudima, radim kardio na biciklu nakon utega 30min na 60%-70% max.
u slučakju gubljenja miđšića moguće je jedino sa nogu, a noge su mi inače krive zbog ne sklada tjela od nogometa i svega imam jake noge i masivne dok su ramena i prsa i gornji dio tjela slabi, tako da me ne brine previše kardio, za sada ću unos kalorija ostaviti na standardnoj količini, utezi jednak trening samo kardio 30min 4 puta tjedno... računam da bi do nove godine dakle mjesec i pol moro svest BF na 10 možda sam presamouvjeren al vidjet će mo

Dalibor
10-11-09, 23:43
ma oke pričo sam s ljudima, radim kardio na biciklu nakon utega 30min na 60%-70% max.
u slučaju gubljenja mišića moguće je jedino sa nogu
WTF? :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

gironda
11-11-09, 00:51
u slučaju gubljenja mišića moguće je jedino sa nogu
WTF? :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

mozda covjek misli da ce izgubit s nogu samo jer jedino tamo ima mesa :lol: :lol: :lol: :lol:

Marijan
11-11-09, 02:23
bez ikakve uvrede, ali dečko koji radi čučanj sa 50 kilograma nemože me uvjeriti da ima masivne i jake noge.

xpress
11-11-09, 10:58
slatina_man de pojasni malo ovo da je gubljenje moguće jedino s nogu???

Vendetha
11-11-09, 11:14
vjerovatno misli zato sto su noge na biciklu najaktivnije...pa ako pored sala ode misic otici ce samo s nogu jer one se aktiviraju ... Ovu sam teoriju i precesto slusao.

Boss
11-11-09, 12:11
...ako radimo kako je kelly rekao...znaci; nakon utega lagani cardio,a u slobodne dane jutarnji cardio nataste ili hiit+lagani cardio to ce istopiti preostale masne naslage,naravno uz odgovarajuću prehranu...zanima me kako ce se to odraziti na mišiće(recimo biceps i triceps)? Naravo prehrana je na nivou+odgovarajuća suplementacija,trening utezima 4 puta tjedno...

Lagani aerobni uglavnom troši salo, minimalno troši mišiće, i to one koji rade, kod bicikla su to noge i to nema veze sa bicepsom i tricepsom.

:twisted:

eto a i na jednom drugom forumu sam pročito ukoliko je aerobni trening biciklo i nema veze s gornjim djelom tjela tada se mišićna masa sa gornjeg djela tjela ne gubi....

e sad nemojte mene krivit ja sam početnik ja samo radim onako kako mi kažu

Boss
11-11-09, 12:14
bez ikakve uvrede, ali dečko koji radi čučanj sa 50 kilograma nemože me uvjeriti da ima masivne i jake noge.

gle marjane nisam ja rekao da radim čučanj s 50kg radim ga jer stvarno osjećam da nemam potrebu za više, jednostavno imam dobru genetiku za noge i stari ima jake noge a slaba ramena, to da radim čučanj s 50kg sam jednom naveo samo kao neki primjer, mogu radit čučanj i sa 100kg ali kud imam kifozu još mi treba uteg od 100kg na leđima tj. ramenima.....

xpress
11-11-09, 12:34
a gle što se tiče lokalnog topljenja masti, po meni, trebao bi raditi malo drugačije, ako se ne varam lokalno topljenje je moguće (nemojte me sad svi napast :mrgreen: ,) bitno je poboljšati cirkulaciju i podići temperaturu mišića oko kojeg recimo ima puno sala, pogledaj samo kada neke cure vole nositi kraće majice, kak bi se reklo "iznad pupka", prije su bile aktualne sad baš i ne, dosta sala bi im se nakupilo na kukovima i općenito tom dijelu koji je bio ogoljen, bilo mu je hladnije a s tim je i cirkulacija na tom dijelu ošla u k..., ako ti svaki dan voziš bicikl, onda će ti se poboljšati cirkulacija u nogama, a što se tiče problema sa trbušnim dijelom probaj ga utoplit(nosi potkošulju, kojekakve kreme il tak neš), poboljšaj cirkulaciju. (po tome neki oni proizvodi što se stavljaju oko struka sa EMS-om možda i imaju nekog smisla, ali ja to ne bi koristio), naravno mislim da ovakvo lokalno gubljenje sala i nema nekog smisla ako si ono baš debel, već čisto maknit ono sala što je ostalo na pojedinim dijelovima. eto ja sam iznio svoje mišljenje a sad nek stariji i iskusniji kažu šta misle o tom...

Vladebisi
11-11-09, 12:38
:lol: :lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap: :clap:

Dalibor
11-11-09, 12:45
a gle što se tiče lokalnog topljenja masti, po meni, trebao bi raditi malo drugačije, ako se ne varam lokalno topljenje je moguće (nemojte me sad svi napast :mrgreen: ,) bitno je poboljšati cirkulaciju i podići temperaturu mišića oko kojeg recimo ima puno sala, pogledaj samo kada neke cure vole nositi kraće majice, kak bi se reklo "iznad pupka", prije su bile aktualne sad baš i ne, dosta sala bi im se nakupilo na kukovima i općenito tom dijelu koji je bio ogoljen, bilo mu je hladnije a s tim je i cirkulacija na tom dijelu ošla u k..., ako ti svaki dan voziš bicikl, onda će ti se poboljšati cirkulacija u nogama, a što se tiče problema sa trbušnim dijelom probaj ga utoplit(nosi potkošulju, kojekakve kreme il tak neš), poboljšaj cirkulaciju. (po tome neki oni proizvodi što se stavljaju oko struka sa EMS-om možda i imaju nekog smisla, ali ja to ne bi koristio), naravno mislim da ovakvo lokalno gubljenje sala i nema nekog smisla ako si ono baš debel, već čisto maknit ono sala što je ostalo na pojedinim dijelovima. eto ja sam iznio svoje mišljenje a sad nek stariji i iskusniji kažu šta misle o tom...
Evo sve što ti mogu reći na ovu tvoju konstataciju da je smiješna i neutemeljena.

xpress
11-11-09, 12:56
eto hvala :lol: , prihvaćam sve komentare, ja sam rekao da je to samo moje mišljenje, ima vremena za mene tek sam pol godine u ovom sportu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marijan
11-11-09, 14:43
ostavljam slobodnim da mogućnost postoji, ali takvo nešto ćemo prije gledati na "na rubu znanosti" :D

Boss
11-11-09, 20:38
Ljudi moji vi ne čitate što se piše, nisam govorio o gubljenju masti na lokalnoj razini nego o ne gubljenju mišićne mase....

Kelly je rekao, a i neki likovi na jednom drugom forumu te sam još pitao neke dečke koji se duže bave teretanom. Ukoliko radim aerobno biciklo nakon treninga mogućnost gubljenja mišića je minimalna ukoliko je adekvatna prehrana uz to MASNO TKIVO SE GUBI SA CIJELOG TJELA, A MIŠIĆNA MASA SAMO SA AKTIVNIH MIŠIĆA dakle mišića NOGU I GLUTEUSA

gironda
11-11-09, 21:00
frende koliko puta ti treba rec da je to teska glupost??
neces gubit misice iskljucivo s nogu ako radis cardio.

Boss
11-11-09, 21:13
aha znači svi ti navodi su krivi...ok ispričavam se na ovom svemu imo sam krive izvore...dakle i najiskusniji na ovom forumu zajebu :mrgreen:

Dalibor
11-11-09, 21:15
Upravo tako.
Može se čak desiti i suprotan efekat tj. dobivanje mišića na nogama jer su one ipak pod opterećenjem.

pepen
11-11-09, 22:00
...e sad ste me totalno zbunili...kelly ukljuci se i prekomentiraj to!!!!!!!!...a bas i ne kuzim to kako moze dodi do unistavanja npr. bicepsa ili tricepsa ako nakon utega ili nataste radimo lagani cardio( brzo hodanje ili bicikl)...

gironda
11-11-09, 22:15
decki vidim po vasim postovima da ste cisti pocetnici, tako da se tim stvarima nemate sta zamarat. ukoliko se budete hranili kako treba i trenirali kako treba taj ce katabolizam bit na minimumu, necete ga primjetit.
uzrok katabolizma je malo kompliciranija tema i nebi u to ulazio. manite se coravog posla i trenirajte.
a ako vas baz zanima, barem clanaka o tome ima koliko hoces, samo treba malo potrazit.

Boss
11-11-09, 22:22
decki vidim po vasim postovima da ste cisti pocetnici, tako da se tim stvarima nemate sta zamarat. ukoliko se budete hranili kako treba i trenirali kako treba taj ce katabolizam bit na minimumu, necete ga primjetit.
uzrok katabolizma je malo kompliciranija tema i nebi u to ulazio. manite se coravog posla i trenirajte.
a ako vas baz zanima, barem clanaka o tome ima koliko hoces, samo treba malo potrazit.

Katabolizam mišićne mase dolazi kod aerobnih treninga kod ljudi koji imaju ZAVIDNU mišićnu masu? dakle npr. gledo sam tvoje i daliborove slike vi da radite aerobni gubili mi mišićne mase, a mi početnici nismo tolko time zahvaćeni jer praktički nemamo puno toga za izgubit :dance:

kelly
11-11-09, 22:23
...e sad ste me totalno zbunili...kelly ukljuci se i prekomentiraj to!!!!!!!!...a bas i ne kuzim to kako moze dodi do unistavanja npr. bicepsa ili tricepsa ako nakon utega ili nataste radimo lagani cardio( brzo hodanje ili bicikl)...

Ne može doći do uništavanja bicepsa ako nakon utega odradimo lagani kardio niskog intenziteta.
O tome smo već ovdje raspravljali:
http://www.building-body.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=2384

A sa mojim mišljenjem se slaže i Slyster:

Evo vam mala tajna.Nakon treninga sa utezima tijelo je prazno od šećera i ako krenemo raditi aerobni trening niskog intenziteta (otkucaji srca od 130-140) i niskog trajanja tijelo če nam trošiti salo i u isto vrijeme mišići nam neče biti u opasnosti.
Za ovo je potrebna mala modifikacija u vidu skračivanja vremena anaerobnog dijela treninga (45-60 min) i kratkog trajanja aerobnog (20-30 min).

Tijelo kad je puno šećera nema potrebu trošiti zalihe.45-60 min utega + 30 min aerobno niski intenzitet je dobitna kombinacija koja
troši masnoću a još uvijek ne mišiće.

kelly
11-11-09, 22:26
decki vidim po vasim postovima da ste cisti pocetnici, tako da se tim stvarima nemate sta zamarat.

Koliko ti gironda imaš godina i iskustva u BB-u?
Gironda ti si jedan jako prepotentan lik, već si dobio opomenu od Sly-a i Dalibora, sad i meni počinješ ići na živce sa ovakvim ponašanjem.

Boss
11-11-09, 22:27
e o tome pričam cijelo vrijeme....stari lisac kelly još je u Austro-ugarskoj monahiji bildo a vi me jebete kad govoriš šta čovjek kaže :D.....to je fino što je moguće da ostaju mišićni gornjeg djela tjela...

kelly
11-11-09, 22:37
Ovo je citat od Vedrana Jakšića:

"2. Aerobni trening

- opterećenje je toliko malo da naprezanje mišića traje dugo (u desecima minuta) tako da se aktivira mehanizam korištenja tjelesnih masti za proizvodnju energije

- vježba je tako odabrana da se koriste najveći mišići tijela (noge i stražnjica) kako bi se moglo potrošiti što više energije kad se ona već dobiva iz masnog tkiva

- najveći utrošak masti odvija se pri takvom intenzitetu naprezanja kod kog je nivo pulsa oko 65% od maksimalnog (maksimalni puls iznosi 220 umanjeno za broj godina)

- bez obzira radi li se o hodanju, trčanju, stepanju, vožnji bicikle, plivanju ili nečem sličnom, masno tkivo izgara s cijelog tijela, jer kod aerobnog treninga, baš kao i kod anaerobnog, NITI JEDNA VJEŽBA ne služi za skidanje potkožnog masnog tkiva s nekog određenog mišića, jer masno tkivo između kože i nekog mišića nije ni na koji način povezano baš s tim mišićem

- nakon aerobnog treninga metabolizam ostane još neko vrijeme povećan, tako da tjelesna mast pojačano izgara još nekoliko sati

- uz aerobni trening u teretani, na bicikli ili steperu (kod kog je nivo pulsa oko 65% od maksimalnog i kod kojeg direktno dolazi do efikasnog izgaranja tjelesne masti), poželjno je odmah nakon ustajanja i neposredno prije spavanja odraditi barem po 30 min aerobnog treninga niskog intenziteta : hodanja velikom brzinom (oko 6 km/h) radi povećanja metabolizma

- kod aerobnog treninga niskog intenziteta utrošak kalorija po satu treninga je manji (nego na bicikli ili steperu), ali je postotak kalorija dobiven od izgaranja tjelesne masti veći

- kod obavljanja bilo kakvog rada troši se i mišić koji radi (samo taj mišić) i potkožno masno tkivo (ali ne samo s onog mišića koji radi): što je rad teži (intenzivniji) više se troši mišić, a što je lakši - potkožno masno tkivo

- nikakav oblik treninga ne treba izvoditi u odjeći koja pospješuje znojenje, jer gubitak vode (a s njom i elektrolita) iz tijela predstavlja samo privremeno smanjenje tjelesne mase, ali ne na račun smanjenja potkožnog masnog tkiva

- kad je tijelo u hladnijoj okolini ono troši više energije za održavanje stalne tjelesne temperature, kad ga utoplimo izvana: ono troši manje, što sigurno nije cilj"

I Vedran Jakšić i Sly i ja govorimo istu stvar, i to nismo nigdje pročitali nego to govorimo iz iskustva, kome je to teška glupost ne mora čitati ni u to vjerovati.

kelly
11-11-09, 22:42
Ja znam iz osobnog iskustva da su mi se samo noge stanjile kada sam nakon utega išao voziti bicikl jačim intenzitetom, zato sada vozim malim intenzitetom i nemam problema.

pepen
11-11-09, 22:48
...stari lav uvijek je spreman pomoci...svaka cast!!!....i hvala na odg...)))))))) :mrgreen:

Boss
11-11-09, 22:49
- kod obavljanja bilo kakvog rada troši se i mišić koji radi (samo taj mišić) i potkožno masno tkivo (ali ne samo s onog mišića koji radi): što je rad teži (intenzivniji) više se troši mišić, a što je lakši - potkožno masno tkivo

ono ključno oko čega se vodila rasprava

kelly
11-11-09, 22:49
Pročitajte:
http://www.building-body.com/Koliko_je_aerobnih_aktivnosti_potrebno.html

U tom članku piše:
"Sa druge strane pro legende poput Ronnie Colemana, Melvin Anthonya i Jay Cutlera provode i do dva sata dnevno" u provođenju aerobnih aktivnosti.

To znači da su Mr. Olympia Ronnie i Cutler blesavi a gironda je pametan, sreća naša da imamo na forumu girondu takvog iskusnog i pametnog.

gironda
11-11-09, 23:23
decki vidim po vasim postovima da ste cisti pocetnici, tako da se tim stvarima nemate sta zamarat.

Koliko ti gironda imaš godina i iskustva u BB-u?
Gironda ti si jedan jako prepotentan lik, već si dobio opomenu od Sly-a i Dalibora, sad i meni počinješ ići na živce sa ovakvim ponašanjem.

nisam konfliktan tip nit sam htio ispast prepotentan, ali kad me se prozove uzvratit cu.
imam dovoljno godina i dovoljno staza da moje slike izgledaju puno bolje nego tvoje koji si iskusni bodybuilding lisac :wink: .
vidim da volis pomoc i to je vise nego pohvalno, ali ne vidim sta je to sporno u mom postu.
jos uvijek stojim iza toga da se pocetnici netrebaju ovime zamarat. znam previse ljudi koji od detalja ne vide veliku sliku i samo sam to ovdje htio naglasit.

gironda
11-11-09, 23:26
Pročitajte:
http://www.building-body.com/Koliko_je_aerobnih_aktivnosti_potrebno.html

U tom članku piše:
"Sa druge strane pro legende poput Ronnie Colemana, Melvin Anthonya i Jay Cutlera provode i do dva sata dnevno" u provođenju aerobnih aktivnosti.

To znači da su Mr. Olympia Ronnie i Cutler blesavi a gironda je pametan, sreća naša da imamo na forumu girondu takvog iskusnog i pametnog.

sta sam ja reko nesto protiv aerobnog treninga? ajde pronadi i ja brisam account s foruma.

Boss
11-11-09, 23:28
gironda uz dužno poštovanje mislim da nije problem u tome, mene ne smeta što si ti mene napo da sam početnik nego što si navalio uvjeravat me u nešto što se ispostavilo da nemaš pojma jer ljudi govore suprotno, još jednom da ti naglasim VOŽNJA BICIKLA NISKOG INTEZITETA NE TROŠI BICEPSE I RAMENA :mrgreen: i još jedna stvar nije mi jasno što provociraš Kellya da izgledaš bolje nego on. Ti si vjerojatno na 20% onoga što je on bio u tvojim godinama, a ti ako budeš s 40 godina i skrbi za obitelj uspjevao biti kao kelly ja ću ti osobno doć i čestitat....a do tada mir i ne mi kvarit temu xD

gironda
11-11-09, 23:31
ok, sad cu tebe pitat. ja sam negdje rekao da kardio niskog intenziteta trosi bicepse i ramena?
a sto se kellya tice, ja njegove slike iz mladosti nisam vidio.

Boss
11-11-09, 23:32

eto odgovor na moju konstataciju da se pri vožnji bicikla moguće gubljenje mišiča samo s aktivnih djelova tjela dakle nogu i guzova :mrgreen: :mrgreen:

al nemoj obrisat acc dobar si ti momak nitko ne zna sve, čak i moja mama koja je doktorica misli da se ja drogiram što pijem whey

gironda
11-11-09, 23:35
znaci o tome se radi :lol:
krivo si shvatio post. htio sam rec da nisu noge jedino podrucje na kojem se događa katabolizam, ako do njega dolazi!

Dalibor
11-11-09, 23:40
Ne znam u čemu je ovdje problem.
I nije mi jasno uz dužno poštovanje prema svima kako mislite da ćete gubiti mišiće s nogu ako radite cardio na biciklu. To po meni nema nikakvog smisla. To bi značilo kad bi radio cardio gdje se uključuje cijelo tijelo npr. plivanje da bi svi mišići propali. Pa zar npr. biciklisiti nemaju jake i mišićave noge i samo noge a neprestano rade na biciklu?!
Cardio niskog intenziteta ne troši mišiće i gotova priča bilo s ruku, ramena ili nogu. Problem jedino može biti u nedovoljno kvallitetnoj prehrani.

Boss
11-11-09, 23:41
krivo si shvatio post. htio sam rec da nisu noge jedino podrucje na kojem se događa katabolizam, ako do njega dolazi!

pa upravo o tome kelly piše na tolko postova. Aj ovko:

Odradim trening s utezima i idem na kardio na biciklu, kolko se god trudio ukoliko imam dobru masu da bi maknuo salo otići će i malo mišićne mase. I sad ja to vrtim nogama, znojim se troši se energija i salo se troši na cijelom tijelu, ali od mišića neće se trošit biceps, triceps prsa, trošit će se noge i dupe jer s tim mišićima radim oni daju tu snagu za okretanje. e sad tu dolazi ono tko cjepidlači pa će paziti da što manje nogu potroši i ja sam takav, ali opet drago mi je znati da mi teško stećeni npr. bicepsi neće otići od vožnje bicikla, ali sve 5 bez ljutnje očlito smo se krivo pokopčali....a i nisi ti jedini ostali fino šute a isto su mislili da kardio na biciklu može izazvat trošenje ruku :D ..... a možda i može ak vrtiš pedale rukama

gironda
11-11-09, 23:41
I nije mi jasno uz dužno poštovanje prema svima kako mislite da ćete gubiti mišiće s nogu ako radite cardio na biciklu. To po meni nema nikakvog smisla. To bi značilo kad bi radio cardio gdje se uključuje cijelo tijelo npr. plivanje da bi svi mišići propali. Pa zar npr. biciklisiti nemaju jake i mišićave noge i samo noge a neprestano rade na biciklu?!
Cardio niskog intenziteta ne troši mišiće i gotova priča bilo s ruku, ramena ili nogu. Problem jedino može biti u nedovoljno kvallitetnoj prehrani.

potpis. sve ono sto sam htio rec nalazi se ovdje.

Boss
11-11-09, 23:43

ma oke je sad krivo smo se svi pokopčali riječ je bila o onoj kontraproduktivnosti aerobnog treninga...pa se povezalo s kardio, ali sve 5 za one koji su se izgubili u svemu ovome slobodno terate sobni biciklo nećete gubit mišiće :mrgreen:

Dalibor
11-11-09, 23:43

pa upravo o tome kelly piše na tolko postova. Aj ovko:

Odradim trening s utezima i idem na kardio na biciklu, kolko se god trudio ukoliko imam dobru masu da bi maknuo salo otići će i malo mišićne mase. I sad ja to vrtim nogama, znojim se troši se energija i salo se troši na cijelom tijelu, ali od mišića neće se trošit biceps, triceps prsa, trošit će se noge i dupe jer s tim mišićima radim oni daju tu snagu za okretanje. e sad tu dolazi ono tko cjepidlači pa će paziti da što manje nogu potroši i ja sam takav, ali opet drago mi je znati da mi teško stećeni npr. bicepsi neće otići od vožnje bicikla, ali sve 5 bez ljutnje očlito smo se krivo pokopčali....a i nisi ti jedini ostali fino šute a isto su mislili da kardio na biciklu može izazvat trošenje ruku :D ..... a možda i može ak vrtiš pedale rukama
Pa Bože dragi kako ćeš gubiti mišićnu masu na mišiću koji je aktivan a to su u ovom slućaju noge? Jedino ako tijelo nedovoljno ne nahraniš nakon takvog treninga a slično propadanje bi se desilo i da ne jedemo kvallitetno nakon treninga sa utezima?

Vendetha
11-11-09, 23:44
Ajd gledajte samo da ne ode u OFF i da ne ispadne kakva glupost zbog gluposti ;) ... Nekad ono sto je napisano ispadne malo drukcije, odnosno drugi malo drukcije protumace nego sto trebaju... nema smisla svadjati se... Raspravljati o temi, DA--pa ako treba do sutra...ali da ne nastane svadja pa da se narusava ugodna atmosfera koja vlada na forumu ;)

Boss
11-11-09, 23:49
ma prijatelju nije svađa, forum i je mjesto raspravi ja se ne ljutim ni ako mi girond kaže da sam totalni amater da ne znam žlicu držat :mrgreen:

ovako sljed:
1. Ja reko da ću aerobno na biciklu radit nakon treninga jer se salo topi s cijelog tjela, a gubljenje mišićne mase usljed aerobnog treninga se minimalno događa na mišićima nogu

2. svi navalili na mene da to nije istina da se i salo ali i mišići gube sa cijelog tjela opet minimalno za mišiće

3. kelly se uključio pa gironde se malo naljutio

4. došo mirotvorac da_mask i pita šta ima za jest :mrgreen:

5. fino smo sredili što je bilo pitanje biciklo je super i ne troši mišiće ako prašim 30min vožnje nakon tegova

6. nemojte mi kvarit temu za slike s 1 slikom....odem spavat :D :mrgreen: :mrgreen:

Marijan
11-11-09, 23:56
dugoročni katabolizam NIJE nešto što se događa za vrijeme aktivnosti. da, događa se tijekom rada sa utezima...ali taj katabolizam ionako na kraju okrenemo na svoju korist.
možeš ti svaki dan radit cardio, ali ako ćeš ti bit u suficitu od 500kcal dnevno, nema tog mišića kojeg ćeš ti izgubiti. Nije tako jednostavno gubiti mišiće, za takvo nešto prvo se mora biti u deficitu. a onda...nisam siguran da postoji način da znamo što se gubi.

neznam, rasprava je dosta izgubljena i ima puno pokvarenog telefona.

kelly
12-11-09, 00:05
Vidiš gironda koji je tvoj problem, imaš samo 19 godina i par mjeseci staža u teretani a tako se ponašaš:

Nešto si krivo shvatio pa se onda nisi dobro izrazio, nisi rekao ono što si htio reći ali bitno je da su svi glupi i amateri osim tebe:

decki vidim po vasim postovima da ste cisti pocetnici,

I nemoj misliti da ću se spuštati na tvoj nivo i prepucavati se sa tobom.

kelly
12-11-09, 00:11
Za tebe je i ovaj čovjek budala pa nije ni čudo što smo i ja i ljudi ovdje na forumu za tebe glupavi i amateri.

evo ti primjer ove budale sa snimke.

Cl3Bd6x6Z7g

OCB
20-05-11, 17:27
Pozz ekipa , lurkam ovaj forum več duže vremena . Evo ovako 190 cm 93 kg sa salom na drobu he he . Ono šta sam uspija skužit iz ovog foruma je to da moran prehranu podijelit na 5-6 malih obroka započet dan sa zobenim završit sa posnim, kupit whey ...itd.
Sad mene zanima mogu li napravit "trening visokog intenziteta sa tendencijom dobivanja mišične mase" od nekih 45-60 min poslje toga popit neki brzi hydro whey i nastavit malo duži aerobni na traci sa ciljem topljenja sala? Jeli to moguće?

Bulldog
20-05-11, 18:36
Ja bih ovako: trening utezima 45-60 min, nakon toga LI cardio 20 min i nakon toga pwm :wink:

vuka21
15-06-11, 13:13
imam pitanje u vezi jutarnjeg kardia, da li je bolje brzo hodanje ili lagano trcanje, znam da je kelly reka da od sporog trcanja vise stete nego koristi, ali nekako mi je bzvz se dizat ujutro da bi hoda 30-45 min...

Bulldog
15-06-11, 14:05
Lagana šetnja :wink:
btw. ak ti se neda ustajat, odradi LI cardio nakon teretane

Vepar24
15-06-11, 14:28
Ja bih ovako: trening utezima 45-60 min, nakon toga LI cardio 20 min i nakon toga pwm :wink:

Može i tako ali evo malo novije verzije :wink:

Ako je cilj definicija, tokom treninga s utezima pij whey s vodom (1mjericu), ili odma poslije treninga utezima (prije kardia)..ali solo whey! ...a onda poslije cardia popi pwm od 1mjerice whey-a i 0.5-1 mjerice šećera..

dakle zašto whey tokom treninga, zato što će se opuštati aminokiseline iz whey-a u krv, koja je za vrijeme treninga u najvećem postotku u mišićima (dok mirujemo je oko 20-30%, a tokom treninga oko 70%). Aminokiseline u krvi će joj davati anabolička svojstva i štititi mišić tokom treniranja, a svejedno će tijelo poslije povući energiju iz potkožnog masnog tkiva.. :wink:

giusseppe7777
15-06-11, 15:12

Može i tako ali evo malo novije verzije :wink:

Ako je cilj definicija, tokom treninga s utezima pij whey s vodom (1mjericu), ili odma poslije treninga utezima (prije kardia)..ali solo whey! ...a onda poslije cardia popi pwm od 1mjerice whey-a i 0.5-1 mjerice šećera..

dakle zašto whey tokom treninga, zato što će se opuštati aminokiseline iz whey-a u krv, koja je za vrijeme treninga u najvećem postotku u mišićima (dok mirujemo je oko 20-30%, a tokom treninga oko 70%). Aminokiseline u krvi će joj davati anabolička svojstva i štititi mišić tokom treniranja, a svejedno će tijelo poslije povući energiju iz potkožnog masnog tkiva.. :wink:

ma to je vrane bespotribno zejebavanje...nakon treninga napravis 20-ak min cardia (da sve to skupa stane u sat i pol) i popijes pwm i vozi dalje