PDA

Pogledaj Full Version : Omega 3

pileća_prsa
01-06-09, 18:15
Imam nedoumicu, nisam nigdje našao, neznam jel bilo negdje na forumu
Koje tablete piti, omega 3 ili omega 3-6-9 ?I u kojoj količini, negdje sam čitao da
neki bacaju lopatom 10-20 tableta u sebe, čemu ?! :?
I dali bi mogla bit zamjena tabletama u vidu ulja, recimo mješavina lanenog ulja, ribljeg ulja i ulje boražine (boreča).
Samo bi ova čista ulja došla 3x skuplje nego kapsule.
Šta vi uzimate i preporučate ?

Marijan
01-06-09, 18:16
omega 3 čisto, ili ulje ili kapsule. Bolje mi je ulje nekako, zbog želatine u kapsulama

pileća_prsa
01-06-09, 18:23
omega 3 čisto, ili ulje ili kapsule. Bolje mi je ulje nekako, zbog želatine u kapsulama

Da.. omegu 3 sam i do sada pio u kapsulama, ali me zanima dali su važne i ove druge dvije masne kiseline
Ti piješ omegu 3 iz lanenog ili ribljeg ?!
Čisto riblje ulje mi je malo onak, odvratno, a i laneno sam čuo isto.. neznam jel se podrigavaš ak se jede žlicom a ne u kapsulama..

Marijan
01-06-09, 22:35
neznam ako moš nabavit sa neke stranice riblje sa okusom npr limuna, i nema tih burpova
omega 6 i 9 više nego dovoljno unesemo normalnom prehranom. nepotrebne su u vidu suplementa. ja obično rokam po ribljem, kapsulicama.

Marko_19
04-06-09, 00:57
Su dobre Omega 3 kapsule iz DM-a? Ima ih 60.
Dali mi to pomaže u defki? I dali se mogu 2 put na dan konzumirati? Prvi put iza ručka a drugi prije spavanja skupa s 4 kapsule aminokiselina tj 15 g BCCA ili L-Glutamina (zavisi sta kupim za 3 dana, trenutno imam Dymatize Super Amino 4800 mg, ali jos malo)

Dali je pozeljan Magnesium plus C isto iz DM-a? Kada i kolko ga je najbolje konzumirati?

pileća_prsa
04-06-09, 18:12
Su dobre Omega 3 kapsule iz DM-a? Ima ih 60.
Dali mi to pomaže u defki? I dali se mogu 2 put na dan konzumirati? Prvi put iza ručka a drugi prije spavanja skupa s 4 kapsule aminokiselina tj 15 g BCCA ili L-Glutamina (zavisi sta kupim za 3 dana, trenutno imam Dymatize Super Amino 4800 mg, ali jos malo)

Dali je pozeljan Magnesium plus C isto iz DM-a? Kada i kolko ga je najbolje konzumirati?

Jb..te DM

Uzmi iz ljekarne od Dietpharma dobiš u pakovanju za 104 kune 2 kutije, ukupno 150 kom.

Marko_19
04-06-09, 19:49
[quote="Marko_19":3kxcazi9]Su dobre Omega 3 kapsule iz DM-a? Ima ih 60.

Jb..te DM

Uzmi iz ljekarne od Dietpharma dobiš u pakovanju za 104 kune 2 kutije, ukupno 150 kom.[/quote:3kxcazi9]

Hvala na odgovoru -_-'

pileća_prsa
04-06-09, 22:35
Hvala na odgovoru -_-'

Ovo je standardna kvaliteta s 180 mg EPA i 120 mg DHA

Ako hoćeš bolju kvalitetu onda
OMEGA-3 riblje ulje TWL ili
OMEGA-3 riblje ulje LT
utipkaj u google...da ne reklamiram

jedan članak o kvaliteti omege 3:

"U kontekstu Zone (ali i bb prehrane), svakom odraslom se preporućuje, bez obzira na spol i fizičku aktivnost, suplementacija od 2,5 grama EPA+DHA, dok je ALA potrebna gotovo 'u tragovima' (laneno ulje ili 1-2 zobene kaše tjedno zadovoljava te potrebe) za sudjelovanje u ravnoteži eikosanaida. Naravno, uz uvjet da se hraniš zdravo, dakle u Zoni (to ti je otprilike bb prehrana bez PWM-a). Ovisno o potrebama pojedinca (zdrastveno stanje, depresija, demencija, ozbiljne bolesti ...) suplementacija može ići čak do 20-25 grama. Kako jedna 'obična' kapsula ribljeg ulja sadrži svega 0,3 grama EPA+DHA (120+180mg) i samo je djelomice (tzv. destilacija ili molekularna destilacija) očišćena od štetnih tvari iz mora (teški metali, PBC i sl.), suplementacija takvim ribljim uljem može biti više štetna nego korisna. Jedna kapsula 'pharmaceutical grade' ribljeg ulja sadži 0,7grama EPA+DHA i nečistoća nema niti u tragovima, pa je garantiran izostanak negativnih nuspojava. Napominjem da je omega3 (kratkolančani) iz lanenog ulja također sposobna sintetizirati EPA i DHA i to u omjeru otprilike 30:1. Dakle 30 grama lanenog ulja može dati 1 gram EPA i 0,1 gram DHA dugolančanih masnih kiselina. Na kraju dolazimo do računice u kojoj skupo riblje ulje 'pharmaceutical grade' je zapravo jeftino kada se gleda omjer EPA+DHA koji dobivate u pakovanju. "

Tako da je i od dietpharma i ovaj iz dm obične kvalitete.

Neka nešto kažu u vezi ovoga iskusniji bilderi.

Marijan
04-06-09, 22:50
odkud ti članak?

pileća_prsa
04-06-09, 23:17
odkud ti članak?
Na jednom bodybilding forumu,

Isto tako se kaže da za EPA/DHA ne postoje 'sluzbene preporuke' (RDA i9li nesto slicno) dnevne kolicine. Uglavnom, u terapeutske svrhe uglavnom se preporuca 3-6 grama dnevno, s tim da se npr. protiv shizofrenie uzima i dosta vise.
American Heart Association preporuca 5g dnevno ljudima sa vrlo visokim trigliceridima.
Ipak, 'samo' 1 g EPA/DHA smatra se dovoljnim za smanjenje rizika od srcanog udara.
Zdravim ljudima dosta je uzimati do 650 mg dnevno a trudnicama 200 mg.Zakljucak: odlican ali vrlo skup suplement, ali tako je sa vecinom suplemenata. Glutamin, arginin, BCAA... sve su to stvari koje vise ili manje rade, ali ih treba uzimati u kolicinama koje znace cesto praznjenje novcanika

Preporuka od 2,5 mg se odnosi na dr. barry searsa u knjizi 'omega rx u zoni'
2,5 g EPA/DHA nisu odredjene nasumce, vec su rezultat istrazivanja na tom polju.

Recept za ulazak u zonu je jednostavan, a čine ga tri značajne komponente prehrane: kontrola inzulina, restrikcija kalorija te najvažniji dio, dodavanje velikih količina ribljeg ulja. U zoni omega Rx opisuje upravo kako će vam velike količine ribljem ulja pomoći u postizanju punog potencijala zone. Otkriva revolucionarna saznanja koja pomažu u sprečavanju simptoma i pojavu kroničnih bolesti, poboljšavaju fizički kondiciju, radnu i mentalnu sposobnost. Ako potpuno iskoristite njegove blagodati, velike doze ribljeg ulja u stanju su promijeniti vašu budućnost, zadržavajući hormon inzulin unutar zone, jer samo tako možete kontrolirati čudesne hormone, zvane eikosanoidi, koji, kao što nam je poznato, utječu na sve u vašem tijelu, uključujući srce, um pa čak i emocije. Na temelju svojih vlastitih istraživanja, eksperimenata te recentno objavljenih studija na tu temu, doktor Barry Sears pokazat će vam kako se boriti protiv bolesti srca, odnosno spriječiti da do njih uopće dođe, spriječiti razvoj tumora, nositi se s depresijom i Alzheimeirovom bolešću.

Stoga bi najbolje bilo uzimati recimo tri tablete MEGA TWIN EPA
Najjača formula omega-3 masnih kiselina sa 840 mg EPA i DHA u jednoj glicerinskoj kapsuli, dobivena čistim postupkom iz ribe iz dubina hladnih mora, bez kolesterola i vitamina A i D, sa konstantnim pažljivim ispitivanjem da bi se uklonila mogućnost prisustva toksičnih metala i kemikalija.

Titanik
05-06-09, 01:18
Ovo je zestoko pretjerivanje...

Farmaceutska cistoca je "izmisljen" termin od strane proizvodaca suplemenata koji proizvode "ciste " suplemente. Riblje ulje od 30% Epa+Dha koje je molekularno precisceno je sasvim u redu(nikakva farmaceutska cistoca i gluposti...)

Jedino sto se treba paziti kod vecih doza je predoziranjem vitaminom e koji moze biti dosta opasan.

Sto se tice twinlabowih omega, trenutno su najbolje u Hrvatskoj zbog visokog omjera EPA/DHA....Ali ima i jeftinijih opcija, a nista puno losijih...

matuljac
05-06-09, 12:00
Sto se tice twinlabowih omega, trenutno su najbolje u Hrvatskoj zbog visokog omjera EPA/DHA....Ali ima i jeftinijih opcija, a nista puno losijih...

Di nabavljas od Twinlaba Omega3 i za koliko para...

Marijan
05-06-09, 12:10
puno previše. :lol:

Šimun
05-06-09, 13:50
mislim da ti je 50kom nekih 100kn, tak da :D :D

tychotx
05-06-09, 16:35
koje su onda best buy gledajuci na kvalitetu ,kolicinu i cijenu?

Vladebisi
05-06-09, 20:11
I mene zanima????

pileća_prsa
05-06-09, 20:19
Evo danas sam kupio Omega TWIN EPA
Ima EPA550 mg , DHA 215 mg u tableti od 1200 mg
Recimo ko da popijem tri obične
Cijena - prva sitnica : 60 kom samo 337 kn :shock: , dali mi neki popust 5%za početak pošto sam postao njihov član - 320 kn
Burazu sam dao od dietpharma rekao je da će uzet, njemu dobre, dvije tri prereže kapsule na vrhu i iscjedi na kruh i pojede, ko bog :)

matuljac
05-06-09, 20:30
skupe su tablete,a koliko su te od diethpharma????

Marijan
05-06-09, 20:32
Cijena - prva sitnica : 60 kom samo 337 kn

frende, nhf, ali jesi li ti normalan :shock:

Vladebisi
05-06-09, 20:53
Ma nabijem ih na kiflu,nedam tolke pare za to.Ima ih za kupit 120km/120 kn.Pa nemogu biti tolko bolje

pileća_prsa
05-06-09, 21:18

Cijena - prva sitnica : 60 kom samo 337 kn

Ovo pod cijena je "prva sitnica" sam trebao staviti pod navodnike, :)
Čak i kad popiješ jednu za ove tri opet ne opravdava cijenu, jedino šta ima možda tu "farmaceutsku čistoću" i manje teških metala i ostalih nepoželjnih sastojaka, makar ne vjerujem da ni u dietpharmovim ima istih u nekoj velikoj količini..
Dietpharmu proizvodi exkluzivno nizozemski proizvođač i rekao sam dođu 104 kn u kutiji dva pakovanja sve skupa 150 kom, brijem da ni to vama nije prihvatljivo ako su ove iz DM još jeftinije, neznam koliko točno one dođu.
A ova MEGA TWIN EPA mi se čini da je najjača formula omega-3 masnih kiselina u Hrvatskoj šta se može nabavit.
A dali sam normalan šta kupujem te skupe preparate, sad uzimam još neke suplemente od dotičnog proizvođača i znam da su kvalitetni, vjerujem da je i omega 3 od dietpharma kao i ona od natural wealtha slične kvalitete, dobra.
E sad ja se vodim onom kolko para tolko muzike, veća cijena bolja kvaliteta, neka košta kolko košta, kad pogledaš gdje ljudi daješ pare sve, a najmanje za svoje zdravlje, kupuješ recimo skupa auta, pa ti ga neki smoto skrši ko meni, onda uvidiš kolko si bacio hrpu para na lim, a najmanje na svoje zdravlje...
Ionak poslije ak ne ulažeš u zdravlje daš doktorima, bolje mi je onda ulagati u sebe nego pod stare dane davati veliki mito za bolest tim lopovima.

Vladebisi
05-06-09, 21:29
Di je sad Sly da malo prokomentira ovo....

tychotx
05-06-09, 22:57
Evo danas sam kupio Omega TWIN EPA

Cijena - prva sitnica : 60 kom samo 337 kn :shock: , dali mi neki popust 5%za početak pošto sam postao njihov član - 320 kn

ma kakva sitnica za 60 kapsula. to je pre pre previse para. stari si to stvarno kupio ili zajebav**? ma da je meni stari todoric ja bi kupovao 30 kapsula za 1000kn :dance:

tychotx
05-06-09, 23:00

[quote="pileća_prsa":20jvj7db]Cijena - prva sitnica : 60 kom samo 337 kn

Ovo pod cijena je "prva sitnica" sam trebao staviti pod navodnike, :)
Čak i kad popiješ jednu za ove tri opet ne opravdava cijenu, jedino šta ima možda tu "farmaceutsku čistoću" i manje teških metala i ostalih nepoželjnih sastojaka, makar ne vjerujem da ni u dietpharmovim ima istih u nekoj velikoj količini..
Dietpharmu proizvodi exkluzivno nizozemski proizvođač i rekao sam dođu 104 kn u kutiji dva pakovanja sve skupa 150 kom, brijem da ni to vama nije prihvatljivo ako su ove iz DM još jeftinije, neznam koliko točno one dođu.
A ova MEGA TWIN EPA mi se čini da je najjača formula omega-3 masnih kiselina u Hrvatskoj šta se može nabavit.
A dali sam normalan šta kupujem te skupe preparate, sad uzimam još neke suplemente od dotičnog proizvođača i znam da su kvalitetni, vjerujem da je i omega 3 od dietpharma kao i ona od natural wealtha slične kvalitete, dobra.
E sad ja se vodim onom kolko para tolko muzike, veća cijena bolja kvaliteta, neka košta kolko košta, kad pogledaš gdje ljudi daješ pare sve, a najmanje za svoje zdravlje, kupuješ recimo skupa auta, pa ti ga neki smoto skrši ko meni, onda uvidiš kolko si bacio hrpu para na lim, a najmanje na svoje zdravlje...
Ionak poslije ak ne ulažeš u zdravlje daš doktorima, bolje mi je onda ulagati u sebe nego pod stare dane davati veliki mito za bolest tim lopovima.[/quote:20jvj7db]

aha ti si od onih sto se vode politikom sto skuplje vino to kvalitetnije. e pa stari moj tu si se malo zesce zaje**.

Šimun
06-06-09, 10:50
valjaju ove kaj?
http://www.building-body.com/shop/product/omega_3_now/#
i
http://www.building-body.com/shop/product/omega_3/

eex
09-06-09, 16:20
natrol radi odlicnu omegu 3 isto ociscenu od metala i sranja..

Todd_the_Wraith
06-07-09, 20:13
Molim nekoga za odgovor, tko je prije koristio Omega_3

Kupio sam u ljekarni Belupo: "Maxi Omega 3" 1000 mg (100 kapsula=100 kuna).

Piše na deklaraciji uzimati jednu do dvije kapsule dnevno; je to dosta, ili da uzmem više kapsula, jer su ovdje još napisali:

Maxi Arctic Omega-3 kapsule: Jedna kapsula sadržava: 1 000 mg pročišćenog i standardiziranog koncentrata ribljeg ulja s 30% (300 mg) omega-3 masnih kiselina (EPA/DHA) i to 18% (180 mg) eikosapentaenske (EPA) i 12% (120 mg) dokosaheksaenske (DHA) kiseline
Pomoćne tvari: želatina, glicerol, D-α –tokoferol.
http://www.belupo.hr/Uploads/1/2/10/25/192/Maxi-omega.jpg

matuljac
06-07-09, 20:22

Piše na deklaraciji uzimati jednu do dvije kapsule dnevno; je to dosta, ili da uzmem više kapsula, jer su ovdje još napisali:

Maxi Arctic Omega-3 kapsule: Jedna kapsula sadržava: 1 000 mg pročišćenog i standardiziranog koncentrata ribljeg ulja s 30% (300 mg) omega-3 masnih kiselina (EPA/DHA) i to 18% (180 mg) eikosapentaenske (EPA) i 12% (120 mg) dokosaheksaenske (DHA) kiseline

pa uzmi 2 dnevno...
ja isto imam omega3 i pise mi kao za najbolje rezultate uzimati 3 dnevno a ja uzimam 2 dnevno...

eex
06-07-09, 22:41

slabo. proucavam riblje ulje vec duze i mogu ti samo reci uzmi od vitalie mega omegu 3 , najbolja definitivno

Todd_the_Wraith
06-07-09, 22:48
kolika je cijena tih 30 kapsula od Vitalie?

pileća_prsa
06-07-09, 23:57

Dobro je al moraš najmanje dnevno piti 3 kom.

Ja pijem Mega twin EPA od Twinlaba, imaju u jednoj gel tableti Ima EPA550 mg , DHA 215 mg
Popijem na dan dvije i to je 1100 mg EPA i 430 mg DHA.
Buarz koji ove klasik popije 4 kom.
Znači da bi mene stigao moraš popit 5 kom, jedostavno odreži vrh i iscijedi na žlicu i pojedi s kruhom, jednostavnije je nego gutati želatinu.

Ove vele da su ekstra ćistoće ali su i papreno skupe a ove klasik su za široke mase ćisto dobre. :)

Molim da mi Dalibor ili neko ko je upućen odgovori kad smo na temi o omega 3 dali je dobro omegu piti kao i neki builderi po 10-20 tableta na dan i zašto toliko unose omege.
Dali im se previše razrijedi krv

Titanik
07-07-09, 10:57
[quote="Todd_the_Wraith":nmj9bg1f]Molim nekoga za odgovor, tko je prije koristio Omega_3

Dobro je al moraš najmanje dnevno piti 3 kom.

Ja pijem Mega twin EPA od Twinlaba, imaju u jednoj gel tableti Ima EPA550 mg , DHA 215 mg
Popijem na dan dvije i to je 1100 mg EPA i 430 mg DHA.
Buarz koji ove klasik popije 4 kom.
Znači da bi mene stigao moraš popit 5 kom, jedostavno odreži vrh i iscijedi na žlicu i pojedi s kruhom, jednostavnije je nego gutati želatinu.

Ove vele da su ekstra ćistoće ali su i papreno skupe a ove klasik su za široke mase ćisto dobre. :)

Molim da mi Dalibor ili neko ko je upućen odgovori kad smo na temi o omega 3 dali je dobro omegu piti kao i neki builderi po 10-20 tableta na dan i zašto toliko unose omege.
Dali im se previše razrijedi krv[/quote:nmj9bg1f]

Kakve ti gluposti pišeš pa kako bi im se mogla razrijedit krv :lol:

Evo kopirao sam svoj post šta sam davno napisao:

Omega 3 je esencijalna masnoca i nase je tijelo ne moze proizvest pa ju moramo unjeti iz prehrane.
Zdrava osoba sa urednom prehranom ne treba više od 2-3tablete(1gram EPA/DHA) da bi sačuvala krvožilni sustav od svih napasti.Ali da bi osjetio nekakvu korist od omege 3 unos treba biti oko 5g EPA/DHA( u mojem slucaju 10 kapsula).

A korist je da u mega dozama povecava inzulinsku osjetljivost misica,povecava skidanje masti,odlican ucinak na zglobove i kardiovaskularni sustav,antioksidativno i protupalno djeluje,ubrzava oporavak itd....

Todd_the_Wraith
07-07-09, 16:38
za boga miloga, 10 kapsula na dan po 1000mg? Si siguran?

Marijan
07-07-09, 16:43
to je čak 10 grama masnoće. ČAK!

crypta
07-07-09, 16:53
pozdrav svima,

ako mi mozete reci vase misljenje o ovome proizvodu, da li je to isto kao i proizvodi o kojima pricamo,
TwinLab Emulsified Norwegian
[attachment=0:1fk6rcas]300.jpg[/attachment:1fk6rcas]

Preporucava se jedna jušna žlica na dan, Total Omega 3 Fatty Acids 900 mg, EPA 516mg DHA 344mg po serviranju

isto tako sam cuo i za ovaj proizvod: Enerzone Omega 3rx

sto mislite o ovim proizvodima?

matuljac
07-07-09, 19:04
napisi malo sastav...

ja mislim da je to isto, samo sta riblje ulje dosta smrdi,pa zato je jednostavnije i bolje pit tablete..

crypta
07-07-09, 20:17
Supplement Facts
Serving Size 1 Tablespoonful (15 mL)
Servings Per Container 24

Ingredients Amt Per Serving Units %Daily Value
Calories 60
Calories from Fat 40
Total Fat 4.5 g 7%*
Saturated Fat 1 g 5%*
Trans Fat 0 g *
Cholesterol 20 mg 7%
Total Carbohydrate 5 g 2%*
Vitamin A 4303 IU 86%
Vitamin D 430 IU 108%
EPA (eicosapentaenoic acid) 516 mg *
DHA (docosahexaenoic acid) 344 mg *

* Percent Daily Values (DV) are based on a 2,000 calorie diet.
* Daily Value (DV) not established.
Other Ingredients
Cod liver oil, glycerin, sorbitol, soy lecithin, cellulose, tragacanth (astragalus) gum resin, mint flavor, apple pectin, antioxidant blend (corn oil, glyceryl monooleated, propylene glycol, BHA, BHT, propyl gallate, citric acid).
Does not contain
This product has been processed and tested to be free of PCB and heavy metals. No chemical emulsifiers are used in the production of this product.
Manufacturers Suggested Use
As a dietary supplement, take one to two tablespoons daily or as directed by a physician or health care professional. Shake well before using.
Label Warning
Warnings
Store in a cool, dry place.
Claims by Manufacturer
Nutritionally Supports
Cardiovascular Health*
Mood Health**
Overall Daily Wellness

Twinlab Emulsified Norwegian Cod Liver Oil was created for people who have difficulty digesting oil. This unique formula supplies the essential fatty acids EPA and DHA, which support both cardiovascular and mood health.* Omega-3s help to maintain cholesterol levels that are already within normal range.* Clinical studies have shown that a diet that has at least 400 mg of Omega

355ml je bocica i kosta 115kn

eex
07-07-09, 20:28
kolika je cijena tih 30 kapsula od Vitalie?
70 kuna 330 epa vise od twinlabove .

Marijan
07-07-09, 20:32
vi niste normalni, uz dužno poštovanje, ako kupujete ta skupa govna.

http://www.trueprotein.com/Product_Deta ... 4&pid=6821 (http://www.trueprotein.com/Product_Details.aspx?cid=24&pid=6821)

ako će netko naručivat, neka mi javi. 1000 kapsula za....manje od 200 kuna.

eex
07-07-09, 21:22
lose marjane klasicno je to , jako malo epa
kvaliteta se gleda po kolicini epa

Marijan
07-07-09, 21:56
više od 2 kune košta jedna ta kapsula. ono...

eex
07-07-09, 22:28
više od 2 kune košta jedna ta kapsula. ono...
pa imas i jeftinije , uzmes litru za mozda 50-60 kuna

Vladebisi
07-07-09, 22:36
A koje bi ti M. kupio?
btw. ja sam kupio one od dietpharma kaj ih u kutiji ima 2 pakiranja po 75 kom.100 i nekaj sitno kuna

Marijan
07-07-09, 23:35
pa kupio bi ove sa TP-a. ;(
uzimo bi po 10 dnevno i imo bi više od 3 mjeseca..ono

SlySter
08-07-09, 01:46
E Marijane ja obožavam kada se ljudi povode za tim što skuplji proizvod a ne gledaju koliko zapravo dobijaju :)
Takvima se guštam prodati nešto skupo.

Titanik
08-07-09, 11:33
pa kupio bi ove sa TP-a. ;(
uzimo bi po 10 dnevno i imo bi više od 3 mjeseca..ono

Upravo tako ja radim, ali zadnji put su me zajebavali na carini tako da ne znam da li cu opet narucivat.

Šimun
08-07-09, 11:39
uzmu ti 250kn za carinjenje ili nes drugo?

eex
08-07-09, 13:58
kolka je carina za recimo tak omegu 3 ili nes slicno?

pileća_prsa
09-07-09, 00:30
Gledam baš koji je ovo šverc kod nas i kolko nabijaju masne provizije kod nas na recimo ovo riblje farmaceutske čistoće TwinLab - Mega Twin Epa, kod nas dođe 330-340 kn,
a vani se naručuje za 12,39 $ ili ti 70 kn, carinu ni ne plaćam do 300 kn.
Kad porošim ove šta imam kupujem vani..

tychotx
16-07-09, 00:29
http://www.naturesbest.co.uk/src/T4B/Pure-Fish-Oil-1100mg-P516/

isplative i jako dobre. za vise info da ne pisem bezveze imate na teretana.net

jasmin-mlinaric
17-07-09, 00:17
uzeo sam si u dm-u omega 3 kapsule i multiminerale šumeće..kako da koristim omege?? mislio sam 2 za vrijeme ručka + 2 sa kazeinom prije spavanja uz 2 male žličice maslinovog ulja..a multiminerale i multivitamine sam mislio uzimat također poslje ručka..jel štima to?

Šimun
17-07-09, 00:20
vitamin-mineral nakon dorucka uzmes 1 tabletu, a za omega nisam zicer, no mislim da mozes u bilo koji P-M obrok ubacit, no ekipa uzima navecer kolko sam skuzil ^^

jasmin-mlinaric
17-07-09, 00:23
znači ruknem i multivitamin i multimineral ujutro poslje doručka? a omege ču suknit prije treninga sa posnim i kikirikijem i onda još naveče uz kazein i maslinovo..

Šimun
17-07-09, 00:29
da, oboje poslije dorucka...ja sam trenutno pri kraju sa daily formulom od universal, neznam kaj cu sljedece a da je financijski ok, jer sam krataaaak :lol:

EDIT=prije=>poslije

jasmin-mlinaric
17-07-09, 00:31
da, oboje prije dorucka...ja sam trenutno pri kraju sa daily formulom od universal, neznam kaj cu sljedece a da je financijski ok, jer sam krataaaak :lol:

hehehhe bogami nisam ni ja baš pri parama..sad si napiso prije doručka..hahaha poslje valjda :D

Šimun
17-07-09, 00:33
sori, slusam vatrogasce i pjevusim :lol:
da poslije xD

kelly
17-07-09, 15:45
znači ruknem i multivitamin i multimineral ujutro poslje doručka? a omege ču suknit prije treninga sa posnim i kikirikijem i onda još naveče uz kazein i maslinovo..

Rekli smo da obrok prije treninga treba biti P+UH a ne P+M.

:|

breezer20
18-07-09, 15:45
jel zna netko gdje ima za kupit omega 3 u jos kakvom obliku osim tableta jer tablete nemogu smislit ? :D

Šimun
19-07-09, 14:39
jel valja kaj tvrtka NATROL?
http://www.heliks.hr/katalog_popup.php?proizvod=562
zanima me ovo...

eex
20-07-09, 21:08
natrol je vrhunski

Šimun
20-07-09, 21:11
hvala ti puno na odgovoru :D
danas u dmu uzo omegu3, 30kn 60 tableta, svjestan sam da je sit, al nemam nis para vise od tog :lol:

Titanik
29-07-09, 10:38

A zašto to obrok prije treninga ne bi mogao biti P+M?

Titanik
29-07-09, 10:41
natrol je vrhunski

Natrol uopce nije vrhunski. Natrol koristi omege tvrtke Meg 3 i nema svoju proizvodnju.
A te omege na truproteinu kostaju oko 170kn 1000 kom i prosjecne su omege po stastavu.

kelly
29-07-09, 23:09

A zašto to obrok prije treninga ne bi mogao biti P+M?

Pa možeš ti pojesti bilo što prije treninga, ali koliko ja znam najbolje je pojesti obrok sa kompleksnim UH jer su UH glavni izvor energije za trening. Neće nam se od masnoća napuniti glikogen.

http://www.building-body.com/Sto-pojesti-prije-treninga.html

pileća_prsa
30-07-09, 02:06
natrol je vrhunski

Natrol uopce nije vrhunski. Natrol koristi omege tvrtke Meg 3 i nema svoju proizvodnju.
A te omege na truproteinu kostaju oko 170kn 1000 kom i prosjecne su omege po stastavu.

Ček malo, kako ne valja sad omega 3 od Natrola.
*****u baš sam ih jučer kupio
OMEGA 3 EXTREME / 60 caps 125,00 kn 323 mg EPA, 215 mg DHA, vitamin E 15 IU
A prije toga sam koristio Twinlab-ove MEGA TWIN EPA 550 mg EPA i 215 mg DHA a bile su papreno skupe oko 340 kn 60 kom.Mislio sam ih naručiti izvana ali su mi zapele od natrola.
Piše da su farmaceutske čistoće imaju nešto manje EPA od twinlaba.
Još je dodano lemon oil tako da maskira okus ribe i kad ih pijem obično režem želatinu i iskapam na žlicu i pojedem s kruhom tako da nema okus po ribi nego po limunu.
Po menu su kvalitetne a neznam šta tebi nevalja. :?

Titanik
30-07-09, 12:14
Jednako energije se dobije i iz masti. Ja osobno na masi i definiciji uvijek imam p+m prije treninga i apsolutno ne osjecam nikakvu razliku.. Naravno da za jednog ektomorfa je pozeljno uh prije treninga, ali endomorfi i ljudi sa sjebanom inzulinskom osjetljivoscu trebaju paziti sa doziranjem uh... Ne da mi se ponovno objasnjavat pa cu copy pastat ono sta sam prije napisao.

Dalibor je djelomicno u pravu, ali...

Istina je, tijelo energiju za rad u teretani crpi iz rezervi glikogena oslobadajuci glukozne jedinice iz tkiva(glikogen je polisaharid, tj. jako puno vezanih jedinica glukoze) u krvotok. Dakle, da bi tijelo imalo energiju za anaerobni rad istina je kljucnu ulogu igra popunjenost glikogena. Dalibor aludira na to da ce se konzumiranjem kompleksnih UH par sati prije treninga popuniti glikogen, te da ce tijelo imati odakle crpiti energiju. POGRESNO!!! Da bi se glikogen popunio, potrebno je proci 24h uz prehranu od 800-1000g UH dnevno, a s manje od toga mnogo vise; recimo 36 sati pa cak i do nekoliko dana. Dakle, obrok od 2h prije treninga ne moze utjecati posebno znacajno na same performanse na treningu, ako u prehrani vec postoji odgovarajuca kolicina UH.

S druge strane sama glukoza prije treninga ce se istog momenta naci u krvotoku, a aminokiseline iz whey-a kroz 20 minuta. Insulin ce ici jako visoko, ali do hipoglikemije nece doci zato sto pruzas konstantan dotok glukoze(shake pijuckas tokom treninga)...

Visok insulin uz prisutne aminokiseline je jako znacajan za poboljsanje performansi upravo tokom treninga. I iako je istina da se proizvodnja energije i pohranjivanje glukoze u stanicu ne mogu vrsiti istovremeno od istih jedinica glukoze, glupost je misliti da glukoza koja je prisutna u krvotoku nece biti iskoristena kao energija. Pri tome nije vazno sta ce se primarno iskoristiti, da li glikogen pa potom glukoza koja je egzogeno usla. Sve u svemu tijelo energiju dobija procesom razgradnje glikogena u glukozu. Dakle, glukoza koja se unese BITI ce iskoristena kao energija iako ti taj "skok" u energiji ne mozes i neces osjetiti. Sta mozes osjetiti je bolji pump, veca izdrzljivost, tj. lakse podnosenje posllednjeg dijela treninga i naravno, a sto je najvaznije ZNATNO UBRZAN OPORAVAK.

Sva teorija na stranu, zaista me se neda to trazit i pretrazivat, ali postoje i citao sam istrazivanja koja nedvosmisleno upucuju na koristi pre/during workout shake-a, posebno ako sadrzi akinokiseline i bcaa.

Ne znam da li sam bio najjasniji, posto pisem ovo malo u zurbi. Sve u svemu nije totalna neistina to sto je Dalibor rekao, ali koristi od shake-a tokom ili prije treninga ne mozes poreci.

Jos jedna bitna stvar su insulinski receptori. Insulin se luci kad god postoji glukoza koja slobodno cirkuliira u krvotoku. 2h prije treninga, insulinski reeptori su "uspavani" dok se na samom treningu i neko vreme nakon nalaze na povrsini celije i spremni su prihvatiti sta im insulin posalje.

Ima jeda zanimljiv clanak koji sam svojevremeno citao u kojem se autor dotice te tematike na veoma edukativan nacin. Pa ako se nekome da slobodno procitajte
Zanemarite reklamu za "surge" to je whey+dex+malto+leucine...

http://www.tmuscle.com/free_online_arti ... inine_scam
http://www.tmuscle.com/free_online_arti ... ne_scam_ii

Titanik
30-07-09, 12:30
natrol je vrhunski

Ček malo, kako ne valja sad omega 3 od Natrola.
*****u baš sam ih jučer kupio
OMEGA 3 EXTREME / 60 caps 125,00 kn 323 mg EPA, 215 mg DHA, vitamin E 15 IU
A prije toga sam koristio Twinlab-ove MEGA TWIN EPA 550 mg EPA i 215 mg DHA a bile su papreno skupe oko 340 kn 60 kom.Mislio sam ih naručiti izvana ali su mi zapele od natrola.
Piše da su farmaceutske čistoće imaju nešto manje EPA od twinlaba.
Još je dodano lemon oil tako da maskira okus ribe i kad ih pijem obično režem želatinu i iskapam na žlicu i pojedem s kruhom tako da nema okus po ribi nego po limunu.
Po menu su kvalitetne a neznam šta tebi nevalja. :?

Krivo si me shvatio valja omega 3 od Natrola, ali cijena je smijesna tj.preskupa. Natrol koristi omege tvrtke Meg3 (http://www.meg-3.com/ ) jer svoje ne proizvodi. A iste te omege 3 tvrtke Meg 3 na TP ( http://www.trueprotein.com/Default.aspx ) kostaju 170kn 1000kom.

Ove Natrol extreme su kao ove dvije kapsule s trueproteina, ali poanta je u tome da nisu nista kvalitenije tj. to su iste omege s vecom EPA i DHA vrijednsti.

eex
30-07-09, 18:10
od kud tebi te informacije?
-znam da je natrol u rangu sa twinlabom bez beda i iznad mnogih

SlySter
30-07-09, 19:01
Joj bože mili.

http://www.meg-3.com/M3P-DS.php

Vendetha
30-07-09, 20:31
@titanik..ovaj tvoj gornji post vezano za energiju iz UH..citao sam i prije pa sam zaboravio da pitam sljedece.

Kazes da je potrebno i preko 24h da se UH moze iskoristiti na treningu... Ja treniram ujutru, i sat-sat ipo prije treninga imam obrok, znaci (po tvom) to se nikako nece moci iskoristiti na treningu. Ali sta je onda sa UH koje sam unio dan prije,... da li ce onda oni biti dostupni ujutur na treningu,..jer onda pobijas sve price kako je trening ujutru kontraproduktivan, i da je to zagarantovan katabolizam. Ovo pitam jer ne znam, procitao sam to tvoje, pa mi nije abs jasno.. ali tako nekako ispada!

Titanik
30-07-09, 20:58
@titanik..ovaj tvoj gornji post vezano za energiju iz UH..citao sam i prije pa sam zaboravio da pitam sljedece.

Kazes da je potrebno i preko 24h da se UH moze iskoristiti na treningu... Ja treniram ujutru, i sat-sat ipo prije treninga imam obrok, znaci (po tvom) to se nikako nece moci iskoristiti na treningu. Ali sta je onda sa UH koje sam unio dan prije,... da li ce onda oni biti dostupni ujutur na treningu,..jer onda pobijas sve price kako je trening ujutru kontraproduktivan, i da je to zagarantovan katabolizam. Ovo pitam jer ne znam, procitao sam to tvoje, pa mi nije abs jasno.. ali tako nekako ispada!

Ja nista od ovaga sto si ti napisao nisam napisao, daj jos jedanput procitaj s razumijevanjem. Pa onda pitaj ako neki dio nisi razumio .
Moj post se odnosio na to da li konzumirati prewm prije treninga i na to da ne cini nikakvu razliku p+m u odnosu na p+uh prije treninga ako je u prehrani dovoljna kolicina ugljikohidrata. U tvom slucaju uh su pozeljni ujutro tj. jako su bitni.
Trening ujutro je jedino konntraproduktivan ako se radi odmah nakon dizanja jer
ujutro kraljeznica nije spremna podnositi velika opterecenja, barem ne prvih 2 sata nakon budjenja zato sto su kraljesci puni vode.

Vendetha
31-07-09, 00:50
Dalibor aludira na to da ce se konzumiranjem kompleksnih UH par sati prije treninga popuniti glikogen, te da ce tijelo imati odakle crpiti energiju. POGRESNO!!! Da bi se glikogen popunio, potrebno je proci 24h uz prehranu od 800-1000g UH dnevno, a s manje od toga mnogo vise; recimo 36 sati pa cak i do nekoliko dana. Dakle, obrok od 2h prije treninga ne moze utjecati posebno znacajno na same performanse na treningu, ako u prehrani vec postoji odgovarajuca kolicina UH.

E hajd mi onda reci kakav je slucaj sa unosom UH ujutru prije treninga...koliko ce to doprinijeti mojim performansama..s obzirom da sam ujutru ''prazan''

pileća_prsa
31-07-09, 01:10
Krivo si me shvatio valja omega 3 od Natrola, ali cijena je smijesna tj.preskupa.

Jbga, tak je to kod nas , sve smiješno i preskupo.

Natrol koristi omege tvrtke Meg3 (http://www.meg-3.com/ ) jer svoje ne proizvodi. A iste te omege 3 tvrtke Meg 3 na TP ( http://www.trueprotein.com/Default.aspx ) kostaju 170kn 1000kom.

kako ne proizvodi ?, hoćeš reć da nisu sami proizveli i doveli do farmaceutske ćistoće kako deklariraju ove s dvostrukim udjelom EPA i DHA. i dodali u njega još vitamin E i lemon oil za prikrivanje okusa.
To šta dobe cisternu ribljeg velka stvar kad ga oni moraju obradit.
Šta da uzmem onda ?

Titanik
31-07-09, 16:53
Dalibor aludira na to da ce se konzumiranjem kompleksnih UH par sati prije treninga popuniti glikogen, te da ce tijelo imati odakle crpiti energiju. POGRESNO!!! Da bi se glikogen popunio, potrebno je proci 24h uz prehranu od 800-1000g UH dnevno, a s manje od toga mnogo vise; recimo 36 sati pa cak i do nekoliko dana. Dakle, obrok od 2h prije treninga ne moze utjecati posebno znacajno na same performanse na treningu, ako u prehrani vec postoji odgovarajuca kolicina UH.

E hajd mi onda reci kakav je slucaj sa unosom UH ujutru prije treninga...koliko ce to doprinijeti mojim performansama..s obzirom da sam ujutru ''prazan''

Unos uh ujutro izrazito je bitan jer jetra je organ koji odrzava razinu secera u krvi tokom noci i samim time mozak odrzava na zivotu. Tako da je u jutarnjim satima preporucljivo unesti veci dio dnevnog unosa uh.
Unos uh ujuto bitan je zato : da se mozgu osigura energija da se popune glikogenske rezerve u jetri i metabolizam ugljikohidrata je najefikasniji ujutro. Konkretno jedan obrok ne radi razliku, ali REDOVITI unos obroka ce doprinjeti tvojim performansama.

Vendetha
01-08-09, 01:50
hvala titanik

Titanik
02-08-09, 18:43
Krivo si me shvatio valja omega 3 od Natrola, ali cijena je smijesna tj.preskupa.

Jbga, tak je to kod nas , sve smiješno i preskupo.

Natrol koristi omege tvrtke Meg3 (http://www.meg-3.com/ ) jer svoje ne proizvodi. A iste te omege 3 tvrtke Meg 3 na TP ( http://www.trueprotein.com/Default.aspx ) kostaju 170kn 1000kom.

kako ne proizvodi ?, hoćeš reć da nisu sami proizveli i doveli do farmaceutske ćistoće kako deklariraju ove s dvostrukim udjelom EPA i DHA. i dodali u njega još vitamin E i lemon oil za prikrivanje okusa.
To šta dobe cisternu ribljeg velka stvar kad ga oni moraju obradit.
Šta da uzmem onda ?

Ne proizvode. Samo naljepe naljepnice, lijepo zapakiraju i dignu cijenu za 100%
Vecina kompanija za suplemente samo prepakiraju osnovne sirovine i kombinraju ih u razlicitim odnosima...
velika nauka :D
Ma nisi nista pogrijesio s Natrolom, ali ja sam to napisao kao odgovor na to da su Natrolove Omege vrh kvalitete. Meni je izrazito bitno da imam visoki unos omega 3 masti tako da mi je ovo financijski neisplativo zato narucim izvana, ali da nije tako ne bi imao nista protiv toga da koristim Natrolove omege.

Marko_19
21-08-09, 08:19
U koje vrijeme konzumirati i koliko?

I dali imaju isti ucinak kao i Omega 3 riblje ulje (isto kapusle)

El Ninho
21-08-09, 14:09
Uzmi fish oil...

kelly
15-03-10, 14:10
[attachment=1:37xgagt6]001.jpg[/attachment:37xgagt6]
[attachment=0:37xgagt6]002.jpg[/attachment:37xgagt6]

Tomi
15-03-10, 14:14
Odličan tekst!

Vladebisi
15-03-10, 18:11
Odlična stvar

AnfrA
15-03-10, 19:44
dobro si to našao Kelly. Kod mene na lageru uvijek laneno i kapsule s ribljim (salmon) uljem :D.

rtorrent
07-10-10, 19:44
sta kazete o tome? nuspojave?dobri efekti?

Joe
07-10-10, 19:51
mozes uzimati 10g omega ako ti je isplativo ustvari to su onih deset kapsula, ja sam jel 5g omega i jos toliko ribljeg i laneno prije spavanja, nema nuspojava, moze ti dobro pomoci oko upalnih procesa, koje dobijes nakon dobrog treninga, upisi u google omega 3 i sve ces saznat, poz

rtorrent
07-10-10, 19:57
HVALA,a kako jetra reagira na masti to me zanima jer u svakoj reklami za zastitu jetre kazu masna prehrana nije dobra za vasu jetru ovo ono... e sad misle oni o dobrim ili losim mastima neznam?su dobre masti ok za jetru pod to spadaju omega 3,6,9 laneno,maslinovo ...

Joe
07-10-10, 22:17
to se odnosi na druge masti, ne ove, ove su zdrave i za jetru i za cijeli organizam, samo nemoj pretjerivat

juka
10-03-11, 14:39
a laneno ima isti učinak ko i omega 3 jer se nalaze u lanenom ?!

i oću li onda kupit oboje ili samo laneno kao što mi je predložio jedan forumaš ovdje

Dehydronator
10-03-11, 16:30
a laneno ima isti učinak ko i omega 3 jer se nalaze u lanenom ?!

i oću li onda kupit oboje ili samo laneno kao što mi je predložio jedan forumaš ovdje
bolje uzmi solo omegu u tekućem obliku il kapsulama. lan kao sjemenke ako baš hoćeš i to je to.

juka
10-03-11, 16:36
znači ništa laneno ulje... oke.. jedan mie tako reka da je bolje nego omega 3 al ok..

znači omega 3 kapsule :D i jel pomažu zglobovima one ?.. piše da jesu po forumu

Dehydronator
10-03-11, 17:24
znači ništa laneno ulje... oke.. jedan mie tako reka da je bolje nego omega 3 al ok..

znači omega 3 kapsule :D i jel pomažu zglobovima one ?.. piše da jesu po forumu
ponavljam, radije bih uzeo lanene sjemenke nego ulje. ali opet, u odnosu na laneno ulje radije uzimam tekuću omegu 3 (ne volim kapsule).

evo na brzinu što dobiješ iz google-a što se tiče lanenog vs. ribljeg

"There are three main types of fatty acids. EPA, DHA and ALA. Flax seed oil vs fish oil is as simple as EPA and DHA vs ALA.

The Omega 3 fatty acids in fish oil are the EPA and DHA fatty acids and the Omega 3 fatty acids in flax seed oil are the ALA fatty acids.

It is harder for your body to get the Omega 3 out of the ALA fatty acids and that's why it's so important that any Omega 3 supplement you take be derived from fish oil"

juka
10-03-11, 17:46
ma uzet ću omega 3 kapsule i laneno ulje.. tako da nema nikakve zabune onda..

kelly
10-03-11, 19:08
Ako uzimate lanene sjemenke obavezno ih samljeti prije jela, jer nesamljevene samo prolaze kroz organizam.

:D

juka
10-03-11, 20:43
a štae s tekućima.. ja u ljekarni vidio u boci .. 0.5 L.. kako to prolazi :D

AnfrA
10-03-11, 21:52
prolazi najbolje jedino naravno sve ostalo ovisi o kvaliteti tog ulja.

juka
10-03-11, 21:58
a u ljekarni neko.. neman pojma.. a ima li štete da oboje uziman ?! mislim laneno + omega 3 i dajte jel djeluje na zglobove omega 3.. piše na glavnoj temi o njima da je..

kelly
10-03-11, 22:01
a u ljekarni neko.. neman pojma.. a ima li štete da oboje uziman ?! mislim laneno + omega 3 i dajte jel djeluje na zglobove omega 3.. piše na glavnoj temi o njima da je..Dobro je to uzimati zbog puno stvari, a ne samo za zglobove.

AnfrA
10-03-11, 22:26
a u ljekarni neko.. neman pojma.. a ima li štete da oboje uziman ?! mislim laneno + omega 3 i dajte jel djeluje na zglobove omega 3.. piše na glavnoj temi o njima da je..

Brkaš neke pojme. Omega 3 se nalazi v različitim uljima, jedno od njih je i laneno ulje. Ono koje se nalazi u kapsulama je obično ribljeg podrijekla ali je opet isto tako Omega 3. Tamo gdje je veča koncentracija Omega 3 (DHA i EPA) je to obično bolje i skuplje olje odn. skuplje kapsule.

juka
10-03-11, 22:57
znan da je za puno stvari al meni je baš bitno da djeluje i na zglobove.

šta se sastava tiče znan da i laneno sadržva.. al čisto me zanimalo koje je bolje uzimat.. očito kapsule omega 3..

Joe
11-03-11, 01:25
laneno ulje treba držati dalje od sunca i po mogučnosti u frižideru, od kad se otvori treba ga popit u roku 30 dana jer ode bye bye, ja koristim Ekoland laneno ulje i zadovoljan sam okusom, mada mi je pravo domaće maslinovo br.1

Joe
11-03-11, 01:27

šta se sastava tiče znan da i laneno sadržva.. al čisto me zanimalo koje je bolje uzimat.. očito kapsule omega 3..
bolje su kapsule omega 3, ali je isto važno od kojeg proizvodjača i naravno cijena, prave omega 3 i dodju, zato je isplativije laneno ulje

Mario1707
11-03-11, 01:39

bolje su kapsule omega 3, ali je isto važno od kojeg proizvodjača i naravno cijena, prave omega 3 i dodju, zato je isplativije laneno ulje
samo sto su drugaciji spektri masnih kiselina
al sve se to svoji na kraju na isto

Joe
11-03-11, 01:48
razlikuju se po količini EPA i DEA

Mario1707
11-03-11, 01:53
svemocni lan i ALA spektar

Joe
11-03-11, 01:59
razlikuju se po količini EPA i DEA
EPA i DHA

Dehydronator
11-03-11, 14:18

il tekuća omega..okus jagode, pre*****o :mrgreen:

pro_beginer
11-03-11, 14:25
ili zbregov jogurt efekt + omega3+vitamini :lol: :lol: :lol:

Dehydronator
11-03-11, 15:26
ili zbregov jogurt efekt + omega3+vitamini :lol: :lol: :lol:
ma kakvi, ak si pravi hardcore bilder jest ćeš omegol margarin i zalit ga omegol uljem 8)

Joe
11-03-11, 15:28
inače koristim ina delta 5 i osječam se baš okej hihihihihihi

cike_cake
20-04-11, 16:25
procitao sam sve stranice ali opet nisam uspio shvatiti koje tablete omege 3 treba kupiti, tj koje su solidne kvalitete, a da je cijena prihvatljiva... da li su one od dietpharm-a dobre? hvala na odgovoru :)

rxownz
20-04-11, 16:27
procitao sam sve stranice ali opet nisam uspio shvatiti koje tablete omege 3 treba kupiti, tj koje su solidne kvalitete, a da je cijena prihvatljiva... da li su one od dietpharm-a dobre? hvala na odgovoru :)

kupi šta ti je najpovoljnije, Laneno ulje za 35kn imaš 250ml a ove su ti u prosjeku 100 tableta 1g 100kn.

cike_cake
20-04-11, 17:21

kupi šta ti je najpovoljnije, Laneno ulje za 35kn imaš 250ml a ove su ti u prosjeku 100 tableta 1g 100kn.

evo, taman sam jucer popio zadnju zlicu lanenog ulja :)
hvala na odgovoru!

malo prije sam nabavio od frenda tablete ribljeg ulja, donio ih je iz amerike i dosta jeftino ih je kupio, prvo cu to popiti pa cu kupiti ove dietpharmove koje je netko spominjao prije!

ovako izgleda energetska vrijednost ili sta vec:

calories 25
calorijes from fat 20
total fat 2.5 g
saturated 0.5 g
polyunsaturated 1 g
monounsaturated 0.5 g
cholesterol 15 mg
protein <1 g

fish oil 2,400 mg (2,4 g)
EPA
DHA
total omega 3 fatty acids 720 mg

sta mislite?

AnfrA
20-04-11, 19:14
Kod omega 3 je važno EPA i DHA. Po tome se može vidjeti kvaliteta ulja kojeg piješ dakle nije isto da li kupuješ povoljnije odn. povoljnije nemora nužno biti i najeftinije, ako me razumiješ. Npr. kapsule koje ja pijem sadržavaju u 1000mg:
EPA (60%): 600mg
DHA (15%): 150mg
Dakle u odnosu na ove tvoje su više nego 2x kvlitetnije, bolje...

kelly
20-04-11, 20:20
Ove ja pijem, odlične i povoljne:

http://www.building-body.com/shop/product/omega_3_now/

Sencha
20-04-11, 22:18
Omega 6 i 9 nije potrebno dodatno unositi organizam suplementacijom jer je dovoljno unesemo hranom. Omega 3 se več preporuča uzimat, pogotovo ljudima koji konzumiraju manje od 3 puta tjedno riba, a večina nas je takvih.

Wolfey
21-04-11, 00:46
Ove ja pijem, odlične i povoljne:

:D+1

jackass
01-06-11, 10:04
ja sam trenutno kratak sa lovom,pa sam uzeo one iz dm-a..cijena je vrhunska :dance:

MajstorFantach
15-06-11, 16:33
Zanima me ovo;

Kako ovo iskoristiti već danas!

Sa svim zdravstvenim koristima i onima koje se tiču gubitka masti, definitivno ćete poželjeti konzumirati riblje ulje već danas:

Pronađite što čišću marku te snažnu, tako da ne podrigujete na ribu ili ne morate piti previše kapsula.
Koristite 2-3 grama of EPA/DHA dnevno. Ovo je najniža doza koju bih ja koristio za gubitak masti. Možda ćete trebati „podebljati“ na 5 grama EPA/DHA jer je odaziv individualan.
Možete uzeti 2-3 grama odjednom, ali ako ćete koristiti dozu od 5 grama, ja bih je podijelio na dozu između jutra i noći.
Uzimajte riblje ulje sa hranom. Ako ga uzimate ujutro, uzimajte ga s hranom kako biste smanjili mogućnost njegove oksidacije.
Ako otkrijete da podrigujete na ribu, držite riblje ulje u frižideru. To će spriječiti podrigivanje!

Nije li to malo previše? Jedan serving (dvije tablete), barem mojih Omega3 tableta, ima 340 mg EPA i 240 DHA, što je ajmo reći ~600 mg sveukupno.

Ja ih pijem 3x2 dnevno, odnosno nekih ~1800 mg. Da li je to ok ili da samnjim?

IgyBoy
16-06-11, 11:30
Zanima me ovo;

Sa svim zdravstvenim koristima i onima koje se tiču gubitka masti, definitivno ćete poželjeti konzumirati riblje ulje već danas:

Pronađite što čišću marku te snažnu, tako da ne podrigujete na ribu ili ne morate piti previše kapsula.
Koristite 2-3 grama of EPA/DHA dnevno. Ovo je najniža doza koju bih ja koristio za gubitak masti. Možda ćete trebati „podebljati“ na 5 grama EPA/DHA jer je odaziv individualan.
Možete uzeti 2-3 grama odjednom, ali ako ćete koristiti dozu od 5 grama, ja bih je podijelio na dozu između jutra i noći.
Uzimajte riblje ulje sa hranom. Ako ga uzimate ujutro, uzimajte ga s hranom kako biste smanjili mogućnost njegove oksidacije.
Ako otkrijete da podrigujete na ribu, držite riblje ulje u frižideru. To će spriječiti podrigivanje!

Nije li to malo previše? Jedan serving (dvije tablete), barem mojih Omega3 tableta, ima 340 mg EPA i 240 DHA, što je ajmo reći ~600 mg sveukupno.

Smanjiti ne,povecati mozda...

MajstorFantach
16-06-11, 11:47
Zanima me ovo;

Ok, čisto sam htio biti s tim na jasnom, jer vidim da dosta ljudi pije po 2-3 dnevno. Mislio sam dići na 8-10 dnevno pa da bude oko 2,5-3g, ali skup je to sport. :D

Hvala ti na odgovoru! :)

IgyBoy
16-06-11, 11:54
Zanima me ovo;

Ok, čisto sam htio biti s tim na jasnom, jer vidim da dosta ljudi pije po 2-3 dnevno. Mislio sam dići na 8-10 dnevno pa da bude oko 2,5-3g, ali skup je to sport. :D

Hvala ti na odgovoru! :)

Piti 2-3 kapsule dnevno je svakako bolje nego nista,ali isto tako nema neke pretjerane koristi.
6 komada omega 3 kapsula ti je dovoljno, samo jos uz to pripazi na odnos istih naspram omega 6,tj. tezi tome da smanjis omega 6,a povecas omega 3 masne kiseline.

Nema na cemu.

Kano
18-06-11, 23:18
jeli velika razlika u lanenom i omega 3 ulju te koje je bolje ?

IgyBoy
20-06-11, 11:11
I jedno i drugo je korisno.Tu nema definitivnog odgovora.
Ja bih ti preporucio uzimanje i jednog i drugog - ako si u mogucnosti.Ako ne,odaberi jedno od ta dva.Neces pogrijesiti.
U lanenom se nalazi ALA, a u ribljem EPA/DHA.
Tjelu treba i jedno i drugo.Razlika je u tome da organizam od ALA-e moze proizvesti EPA/DHA,dok obrnuto ne ide. S tim da je organizam vrlo neucinkovit kod pretvorbe ALA->EPA/DHA,pa da bi zadovoljio potrebe za EPA/DHA potrebno je nekoliko puta vise ALA-e nego da si unio direktno EPA/DHA iz ribljeg ulja.

vege
20-06-11, 14:19
ja unosim ALA kroz chia i konopljine semenke :D

Faint
20-06-11, 23:59
Sta ta omega 3 uopce radi i cemu sluzi. :oops:

p.s. pitanje od apsolutnog pocetnika. sakrijte kamenje. :lol:

rxownz
21-06-11, 09:45
Sta ta omega 3 uopce radi i cemu sluzi. :oops:

p.s. pitanje od apsolutnog pocetnika. sakrijte kamenje. :lol:

http://lmgtfy.com/?q=omega+3

cike_cake
22-06-11, 15:21
kupio sam pakiranje od 100 kapsula omege 3 i pijem 3 kapsule dnevno! ujutro, uz rucak i uz veceru! zanima me da li je, kada popijem svih 100 kapsula, potrebno napraviti određenu vremensku pauzu s konzumacijom?

Wolfey
22-06-11, 16:24
kupio sam pakiranje od 100 kapsula omege 3 i pijem 3 kapsule dnevno! ujutro, uz rucak i uz veceru! zanima me da li je, kada popijem svih 100 kapsula, potrebno napraviti određenu vremensku pauzu s konzumacijom?No.

cike_cake
22-06-11, 16:29
ok

nym
24-06-11, 17:49
Pozdrav,

Jel mi moze neko rec dal je zabranjen uvoz omega 3 kapsula u Hrvatsku ako narucujem prek neta? Negdje sam procitao da je zabranjen uvoz medicinskih pomagala ili tak nesto (npr. lece) pa me zanima..

I ako moze preporuka neke stranice s koje ste provjereno vec narucivali.. jel ok
Hvala

Dehydronator
24-06-11, 20:18
Pozdrav,

Jel mi moze neko rec dal je zabranjen uvoz omega 3 kapsula u Hrvatsku ako narucujem prek neta? Negdje sam procitao da je zabranjen uvoz medicinskih pomagala ili tak nesto (npr. lece) pa me zanima..

I ako moze preporuka neke stranice s koje ste provjereno vec narucivali.. jel ok
Hvala
možeš slobodno naručivati omegu preko neta.

ta stranica je ok, dosta je povoljno.

Joe
24-06-11, 20:19
daj nemoj cepidlačit za par kuna, ima i kod nas kvalitete i nemoraš o ničem brinut, odeš i kupiš

nym
24-06-11, 21:03
Hvala Dehydronator na brzom odgovoru.

Prek neta je vise neg duplo jeftinije.

Dehydronator
24-06-11, 21:13
Hvala Dehydronator na brzom odgovoru.

Prek neta je vise neg duplo jeftinije.
istina :handgestures-thumbupleft:

Joe na koju omegu konkretno misliš da je kod nas povoljna i kvalitetna?

Joe
24-06-11, 21:22
mislim opčenito da se ne isplati naručivat takve sitnice izvana, ja koristim laneno i maslinovo, meni je ok
imaš twinlab, natrol itd

Dehydronator
24-06-11, 22:11
mislim opčenito da se ne isplati naručivat takve sitnice izvana, ja koristim laneno i maslinovo, meni je ok
imaš twinlab, natrol itd
ok, a od izvora omege 3? :P twinlab i natrol su preskupi za ono što nude.

btw, za sve koji još uvijek vjeruju u laneno ulje jedna zanimljiva rasprava :)

http://forum.teretana.net/viewtopic.php ... c&start=15 (http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=26065&postdays=0&postorder=asc&start=15)

Joe
24-06-11, 22:21
imaš twinlab, natrol itd

http://forum.teretana.net/viewtopic.php ... c&start=15 (http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=26065&postdays=0&postorder=asc&start=15)
uvrstiš si tunu u prehranu i bok, kakve kapsule

Dehydronator
24-06-11, 23:07
imaš twinlab, natrol itd

uvrstiš si tunu u prehranu i bok, kakve kapsule
možda, i to ne svakodnevno (bile su neke rasprave o živi itd...), al opet, i to je preskupo. ja trošim tekuću omegu, jbg..niš drugo mi nije ni približno isplativo.

Joe
24-06-11, 23:52
da da nešto sam čuo da ima sa okusom i da je opaka

nym
27-06-11, 01:56
Ej ispada da je postarina preko 30$ na swansonu.. to mi je nekak previse, jos ak mi bubnu carinu i pdv nece me bas izac puno jeftinije? Jel to normalno il ima neka fora s kuponima ili neka druga stranica di manje naplacuju shipping?

mužjak
27-06-11, 02:20
Ja sam od swansona naručivao i dođe poštarina 33,30$. I naplate uvijek oko 34% poreza na cijenu skupa s poštarinom. Ali ako naručuješ dosta stvari još uvijek se isplati, sjećam se da sam to riblje ulje od Twinlaba za sina bio uzeo, u startu je koštalo jedno 5 puta manje nego kod nas.

nym
27-06-11, 02:25
Ispadne jeftinije da.. Kad bih uzimao twinlabove Mega Twin EPA, 3 komada je max - ispalo bi $71.08 bez carine i pdva.. Kazes da je to jos 34% gore znaci $95.

To je 500 kn odnosno 167 kn po bocici, a kod nas u apoteki je 360kn. Jos uvijek se isplati.

Buda90
28-06-11, 17:48
Poz,
bas su mi danas dosle omega 3 kapsule, 1000 komada, pa me zanima koliko bi ih trebao uzimati na dan ako uzmete u obzir sljedece:
-na definiciju cu uskoro (keto)
-187cm/80kg (endomorf)
-*cilj je naslov ove teme* (http://www.building-body.com/Riblje-ulje-i-gubitak-masnoce.html)
-sigurnost ulja je ipak upitna, metali i to

Ukratko procitao sam dobar dio ove teme i bilo je raznih nacina doziranja, od jedne kapsule do 10 grama dnevno pa me zanima koliko bi vi uzeli u mom slucaju znaci dok ste na defki.

Hvala vam puno, najbolji ste :clap:

Dehydronator
28-06-11, 19:14
Poz,
bas su mi danas dosle omega 3 kapsule, 1000 komada, pa me zanima koliko bi ih trebao uzimati na dan ako uzmete u obzir sljedece:
-na definiciju cu uskoro (keto)
-187cm/80kg (endomorf)
-*cilj je naslov ove teme* (http://www.building-body.com/Riblje-ulje-i-gubitak-masnoce.html)
-sigurnost ulja je ipak upitna, metali i to

Ukratko procitao sam dobar dio ove teme i bilo je raznih nacina doziranja, od jedne kapsule do 10 grama dnevno pa me zanima koliko bi vi uzeli u mom slucaju znaci dok ste na defki.

Hvala vam puno, najbolji ste :clap:
ak je defka u pitanju, što više to bolje!

na stranici ne piše koliko jedna kapsula sadrži vitamina E? s njim ne treba pretjerivati.

1 kapsula ti je 0.3g omege a nekakva normalna preporuka je oko 2 - 2.5g omege dnevno. Na defki još i više pa si računaj :wink:

Buda90
28-06-11, 19:43
Prvo cu ih pitati koliko ima vitamina E te naspram odgovora odluciti vjerovatno izmedju 2.5g (8 kapsula) ili 5g (16 kapsula). Ovo 5g je iskljucivo jer cu biti na ketogenoj, inace ne bih evo recimo sada kada jedem normalnu prehranu (normalna=zdrava, naravno).

cike_cake
01-08-11, 00:01
Sastav u preporučenoj dozi - 2 želatinozne kapsule:

prirodni koncentrat ribljeg ulja 2000 mg

omega-3 masne kiseline 80 mg

EPA 360 mg

DHA 240 mg

ostale omega-3 masne kiseline 80 mg

Da li se isplati dati stotinjak kuna za ovu omegu? 100 kapsula?

kelly
01-08-11, 01:32
Ja pijem ovo, kvalitetno i povoljno:

cike_cake
01-08-11, 01:53
Ja pijem ovo, kvalitetno i povoljno:

:D ↲↲↲znam da i ti to piješ. Na tu sam omegu i mislio! Samo me zanima mišljenje i drugih forumaša :)

Vepar24
01-08-11, 13:57
Da je povoljno, i nije.....

cike_cake
01-08-11, 15:55
Da je povoljno, i nije.....

Koje ti koristiš? Preporuči mi neke koje su slične ili bolje kvalitete, a da su povoljnije!

KCmatija
01-10-11, 22:29
zanima me dal je dobrog okusa tekuća omega od myproteina (jagoda)?
Dal poslije konzumiranja se ima onaj neugodan zadah?

Dehydronator
02-10-11, 13:21
zanima me dal je dobrog okusa tekuća omega od myproteina (jagoda)?
Dal poslije konzumiranja se ima onaj neugodan zadah?
odlična je, nema aftertaste ;)

KCmatija
02-10-11, 14:34
odlična je, nema aftertaste ;)

zahvaljujem!

Instinct
05-11-11, 00:40
Koje je bolje uzeti (za srce, eventualni gubitak masti i dobrobit cijelog tijela) - omega 3 tablete ili riblje ulje? Koliko ulja trebam konzumirati dnevno i kad najbolje?

pava
05-11-11, 00:46
a zašto ne oboje ja uzimam ovo doza za 3 mjeseca 105kn u ljekari
http://www.naturalwealth.com.hr/omega-3-72.aspx

Instinct
05-11-11, 01:08
moze i to. Kad uzimam - ujutro zajedno s multivitaminom ili je bolje za rucak ostaviti?

pava
05-11-11, 01:38
moze i to. Kad uzimam - ujutro zajedno s multivitaminom ili je bolje za rucak ostaviti?
e to neznam, ja uzmem kad se sjetim, najčešće ujutro jer tokom dana zaboravim. pitaj u ljekari. piše 1 kapsula dnevno nakon jela.

Trace_4
05-11-11, 04:51
ja ih pijem ujutro sa multivitaminima.. i pred spavanje sa posnim

Casuale
10-04-12, 05:44
Koja je najcistija marka ovih tableta i po koliko dnevno tabbbleta uzimat?

kelly
10-04-12, 23:16
Evo brate ja pijem ove:

i čist sam kad se istuširam...

:text-lol:

staragarda
05-05-12, 12:17
omega tri masti. koji uzeti? koji biste vi uzeli od ova dva???stime da je optimum skuplji 25 kn.

Tested Omega 369 180 Softgels ili Optimum Enteric Coated Fish Oil 200 Softgels

sastav prvog: http://www.prosport.net/ItemDocument...0/omega369.jpg

sastav optimuma: http://www.prosport.net/ItemDocument...4-G100-000.pdf

david22
05-05-12, 12:26
Zašto nebi umjesto toga jednom tjedno kupio srdela ili papalina 10kn/kg i najeo se ko gospodin.

staragarda
05-05-12, 20:14
aha ti si od onih koji umjesto da uzmu tabletu C vitamina pojedu kilu voca. ja nisam.

prehrana+ sluplementi u mom slucaju.

david22
05-05-12, 20:27
Neznam ćemu takav odgovor i odakle si izvuko voće, al ti si moj idol. :happy-jumpgreen::bow-blue:

WTF
05-05-12, 21:49
Zašto nebi umjesto toga jednom tjedno kupio srdela ili papalina 10kn/kg i najeo se ko gospodin.

I uz to pijem omegu :animals-frog:

Armani
06-05-12, 13:27
pava je se osjeća zadah posle te kapusle omega 3 od natural wealth-a?

Builty
24-05-12, 19:11
Da ne otvaram novu temu , nadovezat cu se samo ovdje .. Dakle nasao sam bocicu Omega 1000 , ostalo je oko 20-ak tableta , uzima se 1 tableta dnevno ali pise da je napravljeno 2007. a da istice 2009. , iako je vrlo nejasno napisano .. Zanima me da li se to jos moze koristiti? (malo je glupo pitanje s obzirom da je prosao rok, ali zanima me .. )

funkomatic
24-05-12, 20:37
pa šta ces s tih 20 tableta, niti ces ih osjetiti, a niti ce ti pomoći, samo se igras da bude pokvareno, ako ti je do omega 3, nisu skupe, kupi onu bocicu od 100-200 tableta, ispod 100 kuna je cijena...
tih 20 tableta starih 5 godina, baci u smeće, premda ti vjerovatno nece nista pit ako ih i popijes

Builty
24-05-12, 20:44
Sada ispada kao da sam pitao: "Ocu li se nabildati ako budem uzimao 1 kg wheya?" - izvrces moje rijeci , mene je samo zanimalo da li su gotove s obzirom da su stare 5 godina ili ne ..