PDA

Pogledaj Full Version : Vježbe za gornji dio prsa

darac
14-02-09, 20:34
Zanima me koja je najunčikovitija vježba za gornji dio prsa, jer klasičan sklek više pogađa samo donji dio!?

dali je stvar kako ruke drzat siroko ili uže od ramena il sam noge na stolicu i pumpaj?

kelly
15-02-09, 00:35
Zanima me koja je najunčikovitija vježba za gornji dio prsa, jer klasičan sklek više pogađa samo donji dio!?

dali je stvar kako ruke drzat siroko ili uže od ramena il sam noge na stolicu i pumpaj?

Da si čitao portal kako smo ti rekli pronašao bi ovo

http://www.building-body.com/Prikaz_specificnih_vjezbi_za_ispravljanje_nedostat aka_i_korekturu_simetrije.html

i tu ti lijepo piše bench kosi - gornji dio prsa, bench kontrakosi - donji dio prsa itd...

darac
15-02-09, 01:24
da al premda neam klupicu, osuđen sam na sklekove sam, pa me znaci zanima kako do gornjeg dijela?

Krga
15-02-09, 01:26
Digni noge na poviseno, ako imas par bucic ili nesto sto bi ti moglo simulirati razboj, upotrjebi to sa povisenim nogama, vjezbe izvodi polagano i kick ass...

edit: ako su ti ruke usko, drzi laktove uz tjelo, tako pogadjas vise triceps, ako su ruke i laktovi siroko, pogadjas vise prsa.

darac
15-02-09, 01:53
oke..

kelly
15-02-09, 03:01
da al premda neam klupicu, osuđen sam na sklekove sam, pa me znaci zanima kako do gornjeg dijela?

Vremenom ćeš moći raditi sve više sklekova pa bi bilo dobro da nabaviš neki ruksak koji ćeš polako puniti sa opterećenjem tako da nikad ne možeš napraviti više od 12-15 sklekova, ili si stavi uteg-ploču na leđa ili vreću pijeska isl.

:auto-sportbike: :auto-sportbike:

luky91
15-02-09, 18:06
citao sam negdje da je bolje ruke stavit na nekakvu loptu, a ne noge na više kao na stolicu....

Krga
16-02-09, 01:23
Da?
A zasto je to bolje?

Marijan
16-02-09, 10:53
pa....zato što je to lopta, očito!!! :x :x

kelly
16-02-09, 14:39
citao sam negdje da je bolje ruke stavit na nekakvu loptu, a ne noge na više kao na stolicu....

Sklekovi se mogu raditi na više načina, uži hvat, širi hvat, noge povišene, ruke na lopti, na jednoj ruci itd. Svaki način ima svoju svrhu i zato se ne može reći da je bolje ruke staviti na loptu.

:naughty: :naughty:

luky91
16-02-09, 22:50
dada.....slažem se u potpunosti nego eto.....procito pa....
: :D

igor
05-03-09, 12:31
VIDIM DA JE NETKO NAPRAVIO TEMU SKLEKOVI IMAM JEDNO PITANJE

ruski sklekovi

Dali ih itko može napraviti??? Mnogi se žale kako su pre teški...
Ako da <<Koliko je sigurno da su dobri za raditi i koje djelove tjela najviše obuhvača???>>

Krga
05-03-09, 15:13
Ako mislimo na isto, pogadjaju ramena, i da, dobri su dok ne dosegnes snagu preko tjelesne tezine...

_Sphinx_
05-03-09, 16:36
koja je tehnika u izvođenju ruskih sklekova? prvi put cujem za to..

igor
05-03-09, 16:51
koja je tehnika u izvođenju ruskih sklekova? prvi put cujem za to..
Evo ga prijatelju... Negdje na 25-oj sekundi počinje radit ruske sklekove!!! Iako nisu full pravilni jer se prvo diže stražnjim djelom tjela pa tek onda prednjim...Vježba se izvodi tako da cijeli trup dižeš odjednom...
Z63WHQL1Cpg

igor
05-03-09, 17:03
Ako mislimo na isto, pogadjaju ramena, i da, dobri su dok ne dosegnes snagu preko tjelesne tezine...

Hmmmm... ja kada ih radim največe bolove osjetim u lastimusima i trbušnjacima :think:
Nemora značit da mislimo na isto ;) P.s. stavio sam link pa pogledaj :o

Krga
05-03-09, 17:51
Ono su sklekovi na srpski nacin jer lik radi sklekove na tri prsta!!!
Radi ih na vise nacina ukljucujuci i dipse, ti si najvjerojatnije mislio na one gdi se lik trza ko tuljan kad ga lupe po glavi. Za to nemam pojma cemu sluze, nikad ih nisam radio i sumnjam da budem.

Ovo sam ja nasao pod ruskim sklekovima:

K3dIicTlBhc

igor
05-03-09, 19:29
Ono su sklekovi na srpski nacin jer lik radi sklekove na tri prsta!!!

Ovo sam ja nasao pod ruskim sklekovima:

K3dIicTlBhc
Hahahaah..ma znam da su ono srpski sklekovi...ono što možeš vidjet na mome linku počevši od 25 sec. su tkzv. ruski sklekovi, a to što si ti postavio link to su "ZATVORSKI SKLEKOVI" 8)

Predpostavljam da su ime dobili po tome što su zatvorenici po cijele dane pumpali sklekove i nije im bilo fora obične pa su izmislili neke svoje :)

coleman123
08-03-09, 19:52
:mrgreen:

igor
18-04-09, 00:49
E da...da ne pišem po tuđim temama kad se več tiče sklekova...

Sklekove sam gotovo totalno izbaio iz svog programa jer nemam snage raditi bench, a osjetim da je sve posljedica sklekova...

Sada mene zanima pošto mogu napraviti cca 60 sklekova, dali bi bilo poželjno da napravim svaku noč i svako jutro po tri serije po 15-20 ponavljanja (čisto zato jer ih volim radit) a da ne napravim pogrešku zbog koje ne bih imao snage odraditi pravilno trening prsa ili triceps...Ja mislim da to nebi trebalo naškodit :?

Marijan
18-04-09, 00:57
:?

Ne, nemoj raditi dnevno 60 sklekova jer ćeš pretrenirat i prsa i triceps kad ih poslje još ubijaš s utezima ;/

ono...suzdrži se :lol:

igor
18-04-09, 00:59
Ma da kužim te...onda smanjim samo za ujutro na 30 kom. Čisto da se razbudim... :lol:

Marijan
18-04-09, 01:02
nemoj ni jedan radit ;D
ne stvarno...kad će se odmarat ak ih tak stalno gnjaviš?

igor
18-04-09, 01:04
nemoj ni jedan radit ;D
ne stvarno...kad će se odmarat ak ih tak stalno gnjaviš?
a dobro :cry:

A ja ih baš obožavam radit...

kelly
18-04-09, 01:08
Igore, rekli smo da mišić treba 48 sati za odmor. Šta ćeš dobiti ako svaki dan radiš stotine sklekova? Ništa dobro.

Marijan
18-04-09, 01:12
energiju čuvaj za trening :)
razmisli jel ti važnije pucat sklekove il imat što bolje rezultate :mrgreen:

igor
18-04-09, 01:14
Ma znam ..tu si definitivno u pravu! Onda da se ja ipak čuvam za treninge ;)

sthooligan
19-04-09, 19:14
Evo Igore za tebe jedan video :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mozes da radis dnevno hiljade sklekova,hiljade trbušnjaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

7OuWmV8MLNE

igor
20-04-09, 01:16
Dobar video...ja bi najrađe ovako! Dnevno 1000 sklekova, 1000 trbušnjaka, 100 zgibova i pol sata trčo ;)...i nit brige nit pameti ;)

Stunter_600
02-05-09, 13:25
Zanima me dali ima gdje kupiti po Splitu ruksak bas za sklekove?,jer kad radim sklekove uvjek mi se dogadja da utezi "odu" nisko prema kraju ledja,a zelim da su mi pri vrhu ledja tako da je opterecenje vece i uz to zna se desiti da skliznu s strane pa mi je to problem ako sam koncetriran na vjezbu...

Krga
04-05-09, 13:30
A da zategnes remenice od ruksaka?

Stunter_600
04-05-09, 14:24
A da zategnes remenice od ruksaka?

stvar je da se uvik otegnu jer to nije jednostavno za to :?

Krga
04-05-09, 14:37
Onda ti je ruksak stvarno los ili nesto sa njime ne valja.
Na ruksacima koje sam ja imao na ledjima (bilo je i poznatijih marki, ali bilo je i no name ruksaka) svima su se remenice dale zateguniti da drze dovoljno dugo koliko bi trajao prosjecan, pa cak i poduzi trening na utezima.
Sa vecinom ruksaka nisam radio vjezbe sklekova i slicno, ali za vojni borbeni ranac hrvatske vojske mogu garantirati da se nece otpustiti remenice ni pod zahtjevninim vjezbama od sklekova, samo ga treba znat doro pritegnut.
(makar sam poprilicno uvjeren da je tako sa svim ruksacima, jer im se patent remenice skoro uopce ne razlikuje...)

Stunter_600
04-05-09, 18:12
Onda ti je ruksak stvarno los ili nesto sa njime ne valja.
Na ruksacima koje sam ja imao na ledjima (bilo je i poznatijih marki, ali bilo je i no name ruksaka) svima su se remenice dale zateguniti da drze dovoljno dugo koliko bi trajao prosjecan, pa cak i poduzi trening na utezima.
Sa vecinom ruksaka nisam radio vjezbe sklekova i slicno, ali za vojni borbeni ranac hrvatske vojske mogu garantirati da se nece otpustiti remenice ni pod zahtjevninim vjezbama od sklekova, samo ga treba znat doro pritegnut.
(makar sam poprilicno uvjeren da je tako sa svim ruksacima, jer im se patent remenice skoro uopce ne razlikuje...)

Ok!

nmajcen
07-05-09, 16:26
dal se sklekovi mogu radit tako da jedna ruka bude na povisenom, kojih, 10-15 cm, a druga bude na podu?
dal se time vise vjezba samo jedna strana prsnih misica, recimo jedan, onak, malo vise nego drugi?

Krga
07-05-09, 17:03
Sklek nije izolacijska vjezba, tj. ne pogadja SAMO prsa, pogadja cijeli niz misica i misicnih skupina, tako da radeci ga duze vrjeme na koso, utjecat ces na razvoj i drugih misica zajedno s prsima.

nmajcen
07-05-09, 17:10
okey, odustajem onda od takvih sklekova.
tnx ;)

igor
07-05-09, 19:20
okey, odustajem onda od takvih sklekova.
tnx ;)
Nemoj odustat...takva vrsta sklekova ako se pravilno izvodi jako dobro utječe na prsni dio ruke koja je na podu...(ako pravilno izvodiš) Najbolje ih je raditi na lopti, tako da ruka koja je na lopti opire se samo malo, čisto radi držanja ravnoteže!

Treba raditi sve vrste sklekova....uske, srednje, široke, ruske, zatvorske, na lopti, na jednoj ruci itd....

Krga
07-05-09, 20:17
Igore, daj procitaj malo vise postova unazad, nemoj se ubacivati sa kraja teme...
Ne kosi sklekovi sa podignutim nogama, nego jedna ruka nize, a druga vislje!

igor
08-05-09, 21:16
Igore, daj procitaj malo vise postova unazad, nemoj se ubacivati sa kraja teme...
Ajd mi molim te pojasni šta ti želiš reči s ovim...STVARNO MI NISI JASAN!

kaki kosi sklekovi sa podignutim nogama ????

El Ninho
08-05-09, 22:48
Ma manite se tih sklekova, osim ako niste u ''marinac'' fazonu, od njih misica necete vidjeti. A ovo sklekovi sa jednom izdignutom, na lopti..., mora da ste negdje gledali pilometriju, a to je vec druga stvar.

Krga
09-05-09, 00:23

Ucinilo mi se da si shvatio da je rjec o kosim sklekovima, tj. onima sa uzdignutim nogma.
Uglavnom, uoliko zelis da se misic jednako razvijaju, treba ih jednako opterecivati, ukoliko nije neka poveca deformacija u pianju, izjednacit ce se.

P.S. Ne deri se!!!

igor
10-05-09, 22:51

Ucinilo mi se da si shvatio da je rjec o kosim sklekovima, tj. onima sa uzdignutim nogma.
Uglavnom, uoliko zelis da se misic jednako razvijaju, treba ih jednako opterecivati, ukoliko nije neka poveca deformacija u pianju, izjednacit ce se.

P.S. Ne deri se!!!
Nisam se dero nego sam pisao...Ak ti je bed napisat da si pogrješio, onda se nemoj ni opravdavat...

igor
10-05-09, 22:54
Ma manite se tih sklekova, osim ako niste u ''marinac'' fazonu, od njih misica necete vidjeti. A ovo sklekovi sa jednom izdignutom, na lopti..., mora da ste negdje gledali pilometriju, a to je vec druga stvar.

Šta ima lošeg u sklekovima???? Ja sam leđa strašno puno razvio radeči nekoliko vrsta sklekova, a prsa da ne pričam! Imo sam pomalo salata prsa i htjeo sam ih se riješiti na bilo koji način, a uspijelo mi je najviše zahvaljujuči sklekovima!

El Ninho
11-05-09, 12:34
Nisam rekao da ima lose, ali ima boljih vjezbi i to mali milion. Prednost im je sto se maltene mogu raditi gdje oces i sto su tako ''popularna'' vjezba.

Krga
19-05-09, 12:52

P.S. Ne deri se!!!
Nisam se dero nego sam pisao...Ak ti je bed napisat da si pogrješio, onda se nemoj ni opravdavat...

Kakav bed!? Pa napisao sam da sam krivo shvatio, kaj bi ti sad htio jos da ti napisem sluzbenu ispriku ovjerenu kod javnog biljeznika?

I kad nesto pises velikim slovima to se shvaca kao deranje u forum i chat terminima, tako da ispada da si se ipak derao...

igor
24-05-09, 21:17
Nisi se ispričo nego si prebacio temu na nešto drugo....Al nije toliko ni bitno! Ne želim se svađati s nikim ovdje sam došo sa najboljom namjerom! Da naučim, pomognem i usavršim ciljeve...oprosti radi velikih slova!

Krga
26-05-09, 14:23
Ok, krivo sam shvatio na koje sklekove mislis i sukladno tome napisao sam krivi odgovor.
Jel sad bolje? :hand:

igor
27-05-09, 00:32
Puno...nemaš beda! Ne želim se svađat, pretpostavljam ni ti, ali ovaj razgovor samo tome vodi tako daaa.... :roll:
Svi mi imamo gotovo iste ciljeve, i trebamo biti složni, a ne se još i mi razjebavat ovuda.... :wink:

Just be cool 8)

cro-cop
29-05-09, 01:25
zm1Bo_QBZ_c
što kažete na ovakve sklekove? ja nemogu nijedan napraviti...jer je vraški teško!!!

ATJLucko
08-11-09, 18:40
MOLIO BIH DA PROCITATE

Dobar dan svima,ja sam novi na forumu i slucajno sam iz znatizelje naletio na ovaj topic...inace nisam bodybuilder ni nemam takve planove,iz Hrvatske sam i imam 17 godina,i ovak ...inače sam atletičar,šprinter trčim 60-100-200 m i štafete i imao sam zapažene rezultate sve do početka ove godine kad se baš u teretani nisam ozbiljno zeznuo i ozljedio i sad imam problema sa kraljeznicom vec 7 mjeseci,tocnije neki blagi oblik diskus hernije ,neurokiruzu mi kazu kako ce to proci kao nek radim vjezbe za trbusnjake,leda,da se tu nema kaj operirati ,da mogu otici kod kiroprakticara itd,medutim jos to nisam napravio,ko ni one *****ne doktorske vjezbe za leda i trbusnjake,onaj koji se kuzi u to ,znat ce na sta mislim...i za to naravno nemam zivaca,medutim trenutno sam ogranicen i ne treniram atletiku vec 7 mjeseci upravo zbog te ozljede jer imam cesto bolove o donjem lijevom dijelu leda te mi ta bol prelazi u lijevu nogu pa me tu i tamo zna onako propadat,trnut mi noga jel...isto tako ne mogu ni ispruziti lijevu nogu vjerovatno zbog toga sto kad ispruzim nogu taj disk ili kaj vec automatski pritisne zivac i omogucava mi da nogu ispruzim cijelu samo u odredenim pozicijama,naravno to me fakat jako zivcira i ovih sam se dana strasno razjebao jer mi vrijeme leti i za 2 godine cu biti gotov sa srednjom skolom pa ulazem sve vise napora u to da zalijecim ta leda jel...sad sam dosta oslabio,jebi ga 7 mjeseci ne treniranja atletike koju volim vise nego ista u zivotu,ono roden sam za trcanje bio i sad najednom prekinuti nakon treniranje 7 puta tjedno je psiholoski dosta zeznuta stvar...medutim sklekovi su jedna od rijetkih vjezbi koju trenutno mogu raditi a da nemam nikakve druge smetnje,u teratanu vise vjerovatno necu smijeti ici i kad zalijecim leda jer bi moglo biti sranja opet,posto sam se najvjerovatnije tamo i ozljedio i zaradio ovo sto sam zaradio...

pa zasto ja to onda pisem na temu sklekovi ? bas zato sto su sklekovi jedna od rijetkih vjezbi koju sada mogu raditi a koja sluzi za jacanje misica...pa me zanima neko strucnije misljenje,jel se ja mogu ojacati od radenja samo sklekova ?? znaci da ih na dan napravim ono 500 u raznim serijama kao sto sam to poceo prije neki dan,napravim ih prvo mozda 20-est,pa se odmorim odredeno vrijeme i drmaj dalje...jedem samo bijelo meso i ribu tipa tuna najvise ili oslic...ne jedem nikakve masnoce osim slatkisa tu i tamo...vecinom se zdravo hranim...

i sad me zanima,dal se od sklekova moze postati ono ? "opasan igrac" ne ? :mrgreen:
Kad sam trenirao atletiku najmanje sam ih radio jer sam bio ljen,radio sam sve zive vjezbe na spravama u teretani,benc,polucucanj i vecinom sprinterske vjezbe...medutim majmun sam bio i nikad nisam radio vjezbe za jacanje trbuha i leda ,i ondaaa....ja radio sa do 100 kila na polucucnju sa 16 godina i naravno,blo je pitanje vremena kad ce se desiti sranje...i eto desilo se u proljece ove godine i propustio sam cijelu sezonu,i ne treniram vec 7 mjeseci,samo crkam na krevetu i to je sve,hvala bogfu imam dobar metabolizam pa se nisam udebljao,ostao sam isti kakav sam bio i kad sam trenirao samo sto sad nebi mogao pretrcati dionice 5x100,3x200 i 2x300 m sa šetnjom kao pauzom prije ponavljanja dionice...

pa me dakle zanima,posto sam trenutno dok ne krenem sa nekim ozbiljnim izljecenjem kraljeznice sposoban samo za radenje sklekova,jel se od njih mogu ojacati ? dobiti velika prsa,snazne ruke,cvrsta leda itd ? ne mislim sad ono ko bob sap ali jel od sklekova ,zgibova ,trbusnjaka i lednih i samo i samo i samo od tih vjezbi mogu dobiti tijelo kao npr ovaj tip sa slike

http://www.zadarskilist.hr/media/base/bilder_mrkic.jpg

kako bi reko,nije meni do bildanja,ali s jedne strane kad bolje razmislim zbog ono sto zelim postati u zivotu mislim da su mi upravo te vjezbe mnogo bitnije nego teratana,zasto ? pa nakon srednje htio bih upisati policijsku akademiju i jednog dana doci u neku antiteroristicku specijalnu jedinicu,a posto sam im pratio ono sto sve trazi uz psiholoske testove kao uvjet za upad su i testiranja zgibova,sklekova,trbusnjaka i dugih dionica trcanja,pa se sad pitam,dali se meni ako zelim postati tako nesto uopce isplati raditi nesto u teretani ili se drzati samo sklekova,zgibova,trbusnjaka i lednih ?? znaci svih onih "SPARTANSKIH" vjezbi ? mislim kod prijema za tako nesto,nece te pitati "sinko ako hoces biti specijalac,da vidim kolko mozes na bencu ili polucucnju" ne ? reci ce ti ,sinko sad mi tu nampumpaj kaj ja znam 100 sklekova za odredeno vrijeme itd...barem tako pise na stranicama MORH-a i Policije kao sto su uvjeti za specijalnu jedinice...a naravno u isto vrjeme nebi volio biti zgoljavac nego bi htio napuniti neke misice da se vidi da sam cvrst momak jel...kao sto sami znate atleticari,tj sprinteri su dosta nabijeni momci,i ja sam takav,iako to nije ono kako bi trebao biti...doktori mi to i navode kao probleme,imam strasno jake noge ,sve zila na zili(valjda zbog toga kaj mi mama nema auto,zivim samo sa njom,pa dnevno profuram i do 20 km na bajsu ili pjeske cijeli zivot) ali gornji dio tijela mi je kak da velim,ne slab...ali nije ono kak bi trebalo biti kod jednog atleticara koji trci sprinterske discipline...i kaze da je na moju povredu leda utjecao i nesklad mog tijela izmedu donjeg i gornjeg dijela...noge koje su jako jake i gornji dio koji nije bas zavidan...

evo tu je snimka jednog mog frenda s kojim sam trenirao atletiku,on je sad na difu

http://www.youtube.com/watch?v=WP8755SSbek

ovo je losa snimka pa se ne vidi,on je bio sprinter ko i ja,ali je trenirao i jiu jitsu ,i ono tip je zeljezo ne....a kaze sve samo od sklekova,zgibova,trbusnjaka i lednih...fakat je jako gore ono,ko filipovic je...a nikad se nije mnogo motao po teretani...i jako je dobar sprinter 10.95 rekord ,za hrvatske standarde i njegovih 20 godina,jako jako dobro.

Inace ja sam ko i on visok 1.75 i trenutno imam 75 kila,on oko 80...

sad dal ima kakav savjet dal se samo od tih "spartanskih" vjezbi mogu dobro igraditi ,dobiti misice i masu ili to nazalost nece biti dovoljno ? iliii ce biti dovoljno za postati specijalac ali ne dovoljno za dobit masu i biti jak ?

hehe...znam da sam malo dosadan,ali ne mogu vise ljudi ....7z mjeseci bez treninga,moram nekaj poceti poludit cu...vrijeme mi ide,a kao glavni prioritet sada mi je kako sto prije ojacati i naravno IZLJECITI LEDA il ce bit sranja i bit cu specijalac na mirogoju....

Zivjeli,nemoj stedjeti tekst na meni,ja volim ljude koji vole mnogo pisati i mnogo citat.

Marijan
11-11-09, 22:43
Možeš li nabiti mnogo mišića sa sklekovima po cijelom gornjem tijelu radeći 500 sklekova dnevno? Ne, ne možeš. Možeš dobiti nešto od pravilnog vježbanja sklekova, zgibova etc; ali izgledati kao onaj tip sa slike, ne, vjerojatno ne. Ovisi i o tvojoj genetici ali ne nadaj se. ovaj tvoj frend...wtf. frajer udara vreću. ne vidimo ga baš. U svakom slučaju možeš nabiti nekolko kila; ali tada ćeš morati dodavati teret na zgibove i sklekove, imati inteligentnije treninge etc. I ne kužim kako misliš upast u antiterorističku jedinicu bez ikakvog treninga u teretani, al ajde to nije moje područje pa neznam puno.

ATJLucko
13-11-09, 21:52
pa mislim upasti zato sto ti za specijalca kod prijemnog ne traze pumpanje misica u teretani nego imas testiranje tkz spartanskih vjezbi ,tolko i tolko zgibova u odredenom vremenu,toliko i tolko sklekova,trbusnjaka,3000 metara istrcati za odredeno vrijeme itd...a dal ti ko specijaalc hoces ici u teratanu ili ne,to je tvoj izbor...ali ako bolje pratis specijalce mozes vidjeti da nisu bas neki bilderi,gsg9,ksk,mek,sek special mobile kommando,sas itd,a oni spadaju u najbolje specijalce,nije bitna misicna masa nego baratanje tehnikom,naoruzanjem,borilackim vjestinama,eksplozivnost,okretnost,upadanje u prostorije a tu svakako puno bolje dode da nisi pretjerano visok i ne previse nabit,ali naravno ne mozes opet biti lutka...jedino ti se Srbi pale na te jako visoke i nabildane tipove,ali zato im specijalci jesu 0 bodova,tj jaki su samo na propagandi,a kad treba na dijela onda se razjezu ko zekani...bitno da ih je pun you tube...prave jedinice to rade u tisini i o njima se nista ne zna,ali dobro svi poznajemo njihov psihicki kompleks...tako da sad na to necu trositi rijeci

jako je losa kvaliteta snimka pa se zato ne vidi onog mog frenda,a i snimka je stara dosta,i imao je majicu,ali stvarno je momak jak...

btw evo jos malo da ti pokazem specijalce

http://stevecasey.net/publicsafetyleade ... eldorf.JPG (http://stevecasey.net/publicsafetyleadership/files/PSLDC-Exchange-SEK%20Dusseldorf.JPG)

http://www.militaryphotos.net/forums/at ... 1151687239 (http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=9005&d=1151687239)

http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g ... 7548_4.jpg (http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g2007/m09/x118149967915087548_4.jpg)

http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g ... 7548_1.jpg (http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g2007/m09/x118149967915087548_1.jpg)

http://zrno.ba/zrno/images/lucko.jpg

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... p?t=111017 (http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=111017)

ovdje ti je ostala galerija,usput pogledaj malo sistem GSG9,KSK ,SAS itd,samo o tome neces naci jako dobre podatke na netu koji su i pouzdani,najbolje ti je citati knjige o njima.

Spezialein satz kommando,uglavnom tebi vjezbu u teretani niko ne brane ni bildanje,ali za dobrog specijalca nije dobro biti prekrupan...pogotovo kad je u pitanju Anti teroristicka jedinica,za one "coskare" koji idu po tekamam da soraju navijace,e tamo ti to dobro dode svakako.

Sta se specijalaca tice od tebe se trazi da izvris na testu vjezbe koje sam gore naveo uz trcanja,vecinom to budu duge dionice itd...a benc,polucucanj,izbacaj,trzaj itd su manje bitne stvari tamo

Bio sam danas kod Rusa,jednog kiroprakticara dobro me strgao malo mi je bolje,ali vidjet cemo morat cu jos napravit kvantnu dijagnostiku i jos par terapija sto je dosta skupo,ali kad je kicma u pitanju reci cu mami da digne kredit ak treba...za sport i specijalne jedinice - SVE ili smrt.

uglavnom,pricas o genetici,slazem se sa tobom iako se iskreno ne kuzim mnogo u to...

Sta se mene tice,vec sam napisao da nisam previse visok 1.75,medutim jos u osnvnoj skoli izgledao sam dosta drugacije od svojih frendova,bio sam krupniji,misicaviji,u 7 razredu mi je vec dosta rasla brada,i bio sam strasno pristav,od leda svih krvavih,lica,ma sav...i u to sam se vrijeme sav nekako potegnuo,strasno sam dlakav sa svojih tek navrsnih 17 godina moram priznati,noge ,ruke,prsa ,lice imam bradu...i sad prijatelj mi je nesto pricao da to ima veze sa nekim "testosteronom" i kaze kako je to dobro jer to znaci da mi testosteron dobro radi sad sta je htio s tim reci ne znam,ali da ti budem iskren prijatelju moj,ja sam uvijek morao mnogo manje vjezbati od svojih kolega da bi se na meni nesto poznalo ako me razumijes ?

npr moji frendovi vec 2 godinu idu u teretane,muce se ko kristusi a nema nekog bitnijeg pomaka...a recimo ja sam isao 3 mjeseca i vec se to dosta dosta poznalo na meni...sad jel to znaci da sam genetski bolje pozicioniran od njihi li ne ne znam,ali uglavnom sa svojih navrsenih 17 ja izgledam ko da imam 23-25,sav dlakav,brada,nabijene "sise" itd,jedino sto nisam visok...znaci 1.75...inace stari mi je dosta jak...inace ne zivim s njim jer se rastao sa mamom,ali on je visok 1.80 i ima 93 kile,malo je debeo,ali nema neku spuzvu preveliku,onak je po cijelom tijelu dosta jak ,ima jake ruke,prste debele itd...isto je dlakav ko cigan :mrgreen: i bavio se raznim sportovima prije,bio je hrvac,nogometas itd...a mama kaj ona je isto jaka zenska ne :) jebi ga kad su iz lickog kraja ne...sad dal je to utjecalo na moju genetiku i dal mi je to kakva prednost ,to NE ZNAM.

svejedno hvala sto si se potrudio odgovoriti.

SALUTE SOLDAT!

Marijan
13-11-09, 22:15
Što se tiče ovih specijalaca, iskreno nisam mislio baš na to već više na vježbe tehnike i snage, ne na bildanje jer od tog im očito nema neke koristi :)
Ali evo po mojem iskustvu; imam par članova Specijalne policije u teretani (jedna žena i 2 tipa) i ne zajebavaju se puno: Žena deadlifta 100kg bez beda, power clean se radi, military press, nizak broj ponavljanja i tako. Znači čisto za snagu, tehniku i to. Nisam siguran da to svi tako rade kod nas, ali vani ne vjerujem da ih puštaju da se zajebavaju...opet, samo moje mišljenje a stvarno o tome neznam puno više od onoga što mogu natuknut. Uglavnom ja bih ti savjetovao da središ tu kičmu i onda da se polako upoznavaš sa tim vježbama i tako to, ali bez nekih rizika. Sigurno ti ne može odmoć.

Što se genetike tiče brada jest ali i nemora biti neko mjerilo. U svakom slučaju znači dobru hormonalnu potkovanost, koja ne može biti loša stvar. :D Glupo mi je da se ograničavaš na zgibove i sklekove , ako zaliječiš leđa naravno.

igor
22-11-09, 12:18
Možeš li nabiti mnogo mišića sa sklekovima po cijelom gornjem tijelu radeći 500 sklekova dnevno? Ne, ne možeš. Možeš dobiti nešto od pravilnog vježbanja sklekova, zgibova etc; ali izgledati kao onaj tip sa slike, ne, vjerojatno ne. Ovisi i o tvojoj genetici ali ne nadaj se. ovaj tvoj frend...wtf. frajer udara vreću. ne vidimo ga baš. U svakom slučaju možeš nabiti nekolko kila; ali tada ćeš morati dodavati teret na zgibove i sklekove, imati inteligentnije treninge etc. I ne kužim kako misliš upast u antiterorističku jedinicu bez ikakvog treninga u teretani, al ajde to nije moje područje pa neznam puno.
Malo bi ti se Marijane suprodstavio u ovome odgovoru iako nisi pino pogriješio! Naravno da dnevno radeći 500 sklekova nemožeš nabiti neku mišičnu masu, ali radeči veči broj kako što je 3000-5000 u kojem slućaju treninzi traju i do 3 sata dnevno- MOŽEŠ!
Naravno da JAKO VELIKU ULOGU igra prehrana! Moj prijtelj koji je jednom oborio rekord u brzotrzajučim sklekovima dan-danas ima veču masu od mene a smo se bavio sklekovima, a ono što je još čudnije nabijo ju je za samo 5 mjeseci!

Carnivore
22-11-09, 14:25
zm1Bo_QBZ_c
što kažete na ovakve sklekove? ja nemogu nijedan napraviti...jer je vraški teško!!!
odlicno idem odma probat XD

breezer20
22-11-09, 15:27
uskoro mi pocinje testiranje za pol. akademiju pa se moram ozbiljno uhvatit sklekova ! :D

igor
22-11-09, 19:24
uskoro mi pocinje testiranje za pol. akademiju pa se moram ozbiljno uhvatit sklekova ! :D
Ja ih nisam dugo radio ali još uvijek mogu 75kom. normalnim stavom!

ATJLucko
22-11-09, 20:39
Ja sam sad pocel raditi tak da u skolsku torbu stavim cigle i onda je ono tak teska da jedva stavim na leđa,i onda rokam...napravim krvavo 20 komada,ali za pocetak i takav nacin rada i to je nekaj s obzirom da 7 mjeseci nisam nis dizao ni radio *****u...ne znam kolko je ovo dobro i kaj bi doktori rekli,ali ne mogu ja 20 godina cekati da zalijecim tu prokletu kicmu,sav cu zakrljazti i bit mrsavko...danas samo pogledajte cure po cesti...sve neke jake ...vecina cura je danas jaca nego njihovi decki covjece...pa daj...rade bi si kod susjeda u stali kobilu uzeo za curu nego da dopustim da "ljudska" cura u ramenima i masi budu skoro pa jednaka ko i ja...užas...

gle kad sam vec tu...znam da ce zvucati blesavo i malo je off,ali jel znate kakave vjezbe ili topic kak prirodnim putem povecati visinu ? visok sam 1.75 i to me dosta zivcira jer se na cesti osjecam ko prokleti patuljak,nebi htel biti 1.90 npr ,to ni za neke specijalne jedinice nije bas jako jako dobro kao ni za rat,ali onak bar 1.80 k vragu...pa svaka cuca na cesti je veca od mene,znas kak to psihicki rastura,mos ti stari na 1.75 imati 100 kila cistih misica,ali ak je picka veca od tebe,VECA JE I JADAN SI NASPRAM NJE,makar ona imala samo 60 kila k vragu...

Pozz

Doomeo
22-11-09, 23:45
Velik si kolko se osjećaš velik.

Marijan
22-11-09, 23:47
nemožeš povećati visinu.

Vladebisi
23-11-09, 00:09
Ja sam visok 170 i nisam se nikad osječao malim čovjekom.S takvim stvarima se netreba opterečivat kad nema ionak pomoči

ATJLucko
25-11-09, 13:40
pa dobro zato se te stvari mogu rijesiti tak da se mali ljudi ojacaju,da ako nisu dugi da su siroki...da se bave borilackim vjestinama i postovat cete,ali ako si 1.70 i + žgoljav si sa 65 kila...e to je fakat jadno...

tomi14029
08-12-09, 16:21
nadovezao bi se na ovu temu sklekovi,mislim da su ruski sklekovi jako lagani samo treba vjezbati,i mislim da je bitna koncentracija i kontorla tijela,probaj sklekove na 3 ili 2 prsta pokusaj pa ces vidjeti..

igor
09-12-09, 17:58
nadovezao bi se na ovu temu sklekovi,mislim da su ruski sklekovi jako lagani samo treba vjezbati,i mislim da je bitna koncentracija i kontorla tijela,probaj sklekove na 3 ili 2 prsta pokusaj pa ces vidjeti..
Dobro, to sad i nema neke veze! Sklekovi na 3 prsta ili 2 nisu stvar snage nego jačine i gustoče kostiju! Takva "Vrsta" sklekova ustvari je ista kao i svaka osim što se radi na prstima! Pri takvim sklekovima snaga također dolazi iz svih mišičnih grupa kao i kod normalnog skleka!

A da su ruski sklekovi lagani nije istina! Naravno, Lako je onome ko ih radi često! Pitaj nekog od svojih vršnjaka da napravi koji pa češ vidjet! P.s. pri izvođenju ruskih sklekova aktivni su gotovo svi mišiči na tjelu!i nebi ih preporučio raditi svakome jer znaju jako brzo oštetiti kičmu! Treba se jako dobro zagrijati i istegnuti!

cro-cop
20-12-09, 00:44
ključne kosti mi stoje malo naprijed pa stoga vizualno dosta smanjuju prsa...pogotovo onaj unutarnji dio, sad jeli dokazano da kosi bench uskim hvatom više gađa unutarnja prsa od širokog hvata ili je to samo teorija?? jeli moguće stimulirati više unutarnjio dio prsa od vanjskog? ili se svakomu razvijaju prsa u onaj oblik koji mu je genetski određen, pa da su punija vanjski dio

xpress
20-12-09, 00:46
protiv genetike nemožeš jbga, al probaj guillotine press

cro-cop
20-12-09, 01:21
u pravilu ova vježba bi trebala pogađati više donji dio prsa, al možda ubacim u trening, čisto da vidim kako djeluje

spartak
20-12-09, 08:38
ključne kosti mi stoje malo naprijed pa stoga vizualno dosta smanjuju prsa...pogotovo onaj unutarnji dio, sad jeli dokazano da kosi bench uskim hvatom više gađa unutarnja prsa od širokog hvata ili je to samo teorija?? jeli moguće stimulirati više unutarnjio dio prsa od vanjskog? ili se svakomu razvijaju prsa u onaj oblik koji mu je genetski određen, pa da su punija vanjski dio
uzi hvata stimulira vise vanjske misice a siri vise unutarnje

Fallen warrior
20-12-09, 12:52
Probaj za prsa raditi još vučenje na kablovima ako ih imaš u teretani, to je stvarno odlična vježba, zatim razvlačenje bućica(variraj bench na ravnoj i kosoj klupi), dipsevi i pullover su ti isto odlični, i naravno bench press koji je osnovna vježba(isto variraš bench na ravnoj i kosoj klupi).

Ne možeš baš protiv genetike, mišić možeš učiniti samo većim i izdefiniranijim :)

cro-cop
20-12-09, 14:46
uzi hvata stimulira vise vanjske misice a siri vise unutarnje

upravo je suprotno kod prsa :D uži hvat više stimulira unutarnji dio, ustvari trebao bi stimulirati, ali neznam da li to zbilja djeluje zato velim da ću probati

cro-cop
20-12-09, 14:51
Probaj za prsa raditi još vučenje na kablovima ako ih imaš u teretani, to je stvarno odlična vježba, zatim razvlačenje bućica(variraj bench na ravnoj i kosoj klupi), dipsevi i pullover su ti isto odlični, i naravno bench press koji je osnovna vježba(isto variraš bench na ravnoj i kosoj klupi).

Ne možeš baš protiv genetike, mišić možeš učiniti samo većim i izdefiniranijim :)

nemogu u teretanu, imam doma :) razvlačenje bučicama mi je donijelo nešto mase na gornja prsa, ali gotovo neprimjetno...dipseve sam radio 2 mjeseca i vježba ne djeluje nešto na mene, makar sam u njoj dosta ojačao, naime kad sam prvi put krenuo radit mogao sam 4-5 ponvaljanja, a sad mogu sa 10 kg dodatne težine, ali mase nema...pulloverom teško pogađam, uvjek mi triceps otkaže prvi :evil: , makar ne savijam ruke tokom pokreta. dosad mi je najbolja vježba ravni bench, ali jednostavno moram popuniti gornji dio prsa, nemogu se više ovako gledati

Fallen warrior
25-12-09, 11:01
Ubaci onda kosi bench, ne znam što bi drugo mogao :)

avdolini
25-12-09, 14:50
znas ti odprilike sam koje ti vjezbe pogadaju koji misic vjezbaj radi i jbg nemoze preko noci nista... svi bi mi volili da nam posle jednog treninga svi misici narastu polako vjezbaj redovono hrani se redovono i sise ce narast :)

Šimun
25-12-09, 15:27
evo ako te ista tjesi, meni su tek sad nakon 8 mjeseci treninga pocela rast prsa... ;)

Vladebisi
25-12-09, 15:35
evo ako te ista tjesi, meni su tek sad nakon 8 mjeseci treninga pocela rast prsa... ;)

Si kupio novi grudnjak :mrgreen:

Moj savjet za prsa je svakako ful koncentracija na mind-muscle vezu.Po meni možda i najteža grupa za izolirat,pogotovo ak imaš jake ruke,ramena ili oboje.Za gornji dio prsa probaj raditi kontrakcije al samo u doljnjem dijelu pokreta,znači nemoj pružati ruke skorz do kraja i zaključavat laktove.

vanja
27-01-10, 12:20
Moj savjet za prsa je svakako ful koncentracija na mind-muscle vezu.Po meni možda i najteža grupa za izolirat,pogotovo ak imaš jake ruke,ramena ili oboje.
Tu imam i ja problem, skužio sam da mi ruke i ramena rastu puno brže od prsa (a i po prirodi imam ruke ko drvosječa).
Imam za sada samo neke bučice od 10 kg, ali za prsa to mi je ko da dižem perje.
Da li bi uspio taj minus nekako kompenzirat sa sklekovima, ali da opizdim nekih 20-30 kg utega na leđa i da ih vježbam dva pute tjedno, umjesto samo jednom?

BlackdoG
30-01-10, 17:59
ja imam dominatna prsa s obzirom na moje tijelo.. mislim da je to zbog 7godina 3x tjedno vježbanja isključivo sklekova.. tak da mislim - sklekovi pomažu! ;)

hardhitter
02-02-10, 11:05
sklekovi sa izdignutim nogama, meni su znacajno popravili taj problem sto ti imas kao i izraženiji donji dio prsa... radim ih svaki dan kod kuće bez obzira na to sto taj dan radim u teretani. 5 serija po 13 ponavljanja, nemogu više pošto imam 105 kg, ako možeš više udri i više...
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/push-ups-with-feet-elevated

Tomi
02-02-10, 12:14
Kosi bench
Kosi bench bučicama
Koso razvlačenje
Sklekovi - noge na povišenom
vrijeme i strpljenje

kordafication
12-02-10, 18:25
cuo sam za jednu vjezbu,dakle izvodi se na ravnoj klupi i šipka se spusta
na vrat ili kljucnu kost, šake su udaljene 20-25cm.
Ta bi vjezba trebala uticat na dio tik ispod kljucne kosti
danas sam je radio ali nisam skoro nista osjetO
pa ako neko ima da zna kako se pravilno izvodi zamolio bih da opiše vježbu :D

Tomi
12-02-10, 18:36
Uhvati sipku malo sire od ramena,spustaj je na kljucne kosti ili vrat.
Radi kontrolirano i polako.

Vladebisi
12-02-10, 18:46
cuo sam za jednu vjezbu,dakle izvodi se na ravnoj klupi i šipka se spusta
na vrat ili kljucnu kost, šake su udaljene 20-25cm.
Ta bi vjezba trebala uticat na dio tik ispod kljucne kosti
danas sam je radio ali nisam skoro nista osjetO
pa ako neko ima da zna kako se pravilno izvodi zamolio bih da opiše vježbu :D

http://www.exrx.net/WeightExercises/Pec ... Press.html (http://www.exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/BBGuillotineBenchPress.html)
Na ovo si mislio jel?

kordafication
12-02-10, 18:52
da hvala vam :D
zbunilo me to samo sto sam cuo da treba drzat ruke 20cm udaljene
pa nisam nista osjetio :?
8)

Vladebisi
12-02-10, 19:32
Al ja ti nebi tu vježbu preporučio za gornji dio prsa,kosi bench bučicama i koso razvlačenje i nema greške,ak nakon nekog vremena ne vidiš napredak probaj to kombinirat u superserijama,mora raditi i naravno-MIND-MUSCLE veza,znači ak te od benčanja bole ramena i ruke a ne prsa,nekaj krivo radiš odnosno smanji težinu,koncentriraj se na pokret,full range motion,izbaci malo prsa van dok radiš,...itd :wink:

kordafication
12-02-10, 20:38
Al ja ti nebi tu vježbu preporučio za gornji dio prsa,kosi bench bučicama i koso razvlačenje i nema greške,ak nakon nekog vremena ne vidiš napredak probaj to kombinirat u superserijama,mora raditi i naravno-MIND-MUSCLE veza,znači ak te od benčanja bole ramena i ruke a ne prsa,nekaj krivo radiš odnosno smanji težinu,koncentriraj se na pokret,full range motion,izbaci malo prsa van dok radiš,...itd :wink:

txx :D
inače vec neko vrijeme pokusavam da poboljsam odnos gornjeg djela prsa i dojnjeg...
kombiniram svasta ,trudim se sto prije da to ispravim
8)

ATJLucko
21-02-10, 17:50
nemožeš povećati visinu.

Pa čuo sam da postoje razne hormonske tablete namjenjene tome jel ? pa cak i nekakve injekcije samo kaj su one jako skupo,a posto sam ja visok 1.75 sumnjam da bi mi ih dali jer ta visina nije kategorija tkz patuljastog rasta kad to daju ljudima jel...

Ma neko kaze "velik si onolko kolko se osjecas velikim" ma to nije točno,ajde to reci curama...evo citaj malo ove linkve dolje pa ces vidjeti...znas sta sam reko,mozda jesam 1.75,ali kad se ja raz***** onda me ni godzila ne moze zaustaviti,ako ja uzmem PPK 7.62,pa ima da pokokam sve te babetine na cesti ...

http://www.croportal.net/forum/zenski-k ... stranica4/ (http://www.croportal.net/forum/zenski-kutak/visoki-decki-36144/stranica4/)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=430695

http://www.forum.hr/showthread.php?t=242083

http://www.tportal.hr/lifestyle/obitelj ... -vise.html (http://www.tportal.hr/lifestyle/obiteljidom/28462/Visoki-muskarci-zaraduju-vise.html)

Puna mi je kapa vise tog podcjenjivanja nekog samo sto je visi...to sto je neko visi od mene npr 20 cm ne znaci da je jaci od mene i da me moze razbiti...a to je od prilike filozofija većine ljudi pogotovo zena uvijek vele ne "joj gle kak je velik i jak"

a ti ak si mali npr ko ja ,175 i imas 17 godina,pa makar imao 90 kila lijepih misica i makar znao borilacke vjestine niko ti to nece reci,cista psihologija...nazalost vecina to sazna tek kad dode u sukob sa nekim malim zajebanim tipom i onda dobije po nosu jer ga je podcijenio...

al zene su danas kurvetine,to je najveci problem,a ne visoki tipovi...

Ali da su visoki ljudi u prednostu u svemu to je cinjenica,ajde uzmimo samu fraz "bodybuilding" ,teretana sta god...covjek od 1.75-80 ili nizi,ne moze nikako,ali nikako na sebe nabaciti tolko kila misica kolko neko od 1.95,185,190 itd...doslovno nema sanse....recimo ja sam aktivan sportas,mogu rec da sam jak za svoje godine,imam 75 kila,al sam jak na svoju visinu od 1.75,dobro sam graden,cvrst sam...a recimo moj frend,on nis ne trenira,bas nis,pusi pije mogao bi ga bacit na zemlju za 2 sekunde,ali ima 95 kila a visok je 1.90 KUZIS ?? u tome je fora,a nije nista pretjerano napunjen,onak normalan covjek,niti mrsav niti jak...

a ti ako sa 1.75 na sebe uspijes nabaciti 90 kila,kak ce to izgledat ? pa izgledat ces debelo,bit ces spor i trom...doslovno smijesno bi izgledao...a meni koji se bavi šprintom u atletici i svakvom vrstom trcanja i koji hoce biti specijalac nikako ne moze pasati 90 kila na visinu 1.75...i onda ga jebi ga...

Ma di se god okrenem visoki su ljudi uspiješniji uvijek...prije se pričalo "ne bre biti pilot ak je visok"

hehe ,pogledajte danas pilote,danas je obrnuto,nema onih od 1.75 i manje,danas su svi vec 1.85-1.90...

prema tome,napravit cu sve samo da se povecam,samo mi recite kaj ima na trzistu a da je ucinkovito i da ne steti ?

igor
21-02-10, 18:16
Ma dajte pa to su gluposti...Kakva visina, pa niste košarkaši da vam to igra ulogu toliko!
Ljudi si međusobno svide u početku fizički a več poslije par dana psiha prevladava! Uostalom zašto se ovdje raspravlja o visini kad je tema sklekovi :mrgreen:

ATJLucko
21-02-10, 18:27
Pa ono kad je vec to pocelo,samo da nedovezem ,a topic iovak nije bas aktivan pa da ne otvaramo drugi,nego to sam onak usput htel reci kaj me jako zivcira...nije bas lijepo kad prođeš pokraj neke cure koja ti se jako sviđa,a ona te ni ne primjeti ili te ni nece primjetit makar bio lijep ne znam kolko i kolko god dobar sportas bio i makat imao 90 kila misica,nece te gledat radi visine kuzis...uvijek je lakse biti visoka cura,visoki decki i niska cura,nego niski decko...jer svi ovi gore mogu birat i snaci se,ali niski decko uvijek teze...kad danas cak i nize cure vole vise visoke nego one visoke cure kuzis...a po svoj logici ja bi trebal imati curu od 1.60 ,a to opet necu,jer zamisli to ti je opet nova loza patuljaka kuzis...dobis klince i oni budu mali ne...jos manji nego ti...ili da imam curu moje visine znaci 1.74-75 ali pod uvjetom da ne nosi cizme ili bilo kaj sa visokom potpeticom,a to nije demokracija ne...koja ce te cura htjeti kad bi ti njoj nesto uvjetovao kuzis ono...
Ma puna mi kita više i sklekova...sve to radim vec dugo ,a kaj mi na kraju sve to znaci kad ionak s tim nikad necu moci biti ozbiljan igrač da se vidi kad idem na cesti da vele frendovi "gle ,ovaj tip je jak,nema kaj" ...pa ako nisam vec visok,da sam bar Filipovic ne...al kolko god radil u teretani opet ne mogu biti tezak kao neko od 1.90 makar taj nis ne trenira,zato kaj je on jednostavno prirodno takav....visok,krupnije gradeni i jbg ga...osim onih od 1.95 i 70 kila...ali takvi su rijetki...vecinom svako ko je visok najmanje 1.90 ima jedno 90 ili više kila...makar nis ne trenirao,a ja treniram ko isus krist,idem u teretanu i sve i opet ne mogu imat vise od *****ih 75 kila...PA NEK SVE IDE da ne velim kud jer necu biti prost....kad meni pukne film i uzmem gun,onda ce vidjet kolko velik mogu biti majke mu....

Kaj da ja u zivotu radim da budem velik ako sam vec nizak ? kaj da budem komandant tenkovskog bataljona ? nuklearne podmornice ?? pa cak su i oni visoki danas...a podmornicu u HR mozes zaboraviti,iako mi je to nekad bio san...

U ovoj zemlji cak ni dijelima ne mozes biti velik...barem ne u podrucju koje ja volim,a to je policija,vojska,oruzje ....pa specijalci su svi visoki danas...sve je to najmanje 1.85...vecinom su u grupi samo 1-2 ko ja....i to su oni koji bas upadaju kroz prozore ili tak nes...

Mene je visina s****** zbog više toga...npr i samim tim kaj sam atleticar i sprinter to mi je smetalo,jer da sam u nozi duzi 5 cm da sam visok ajmo rec jedno 1.75-85 cm i da sam imam eksplozivnost kakvu imam sad,ja ti kazem da bi bio *****o opasan sprinter,a ovak mi je rekord na 100m na digitalnom mjerenju 11:38-40 i ne mogu se maknut s toga...

Kaj bus god rekel,koji god sport uzel visina ti je nesto najbolje sto ti moze dati priroda,osim za gimnasticare,a oni su sasvim druga prica...ak nis drugo oni su face jbg ga...

a ja sam sada nitko i ništa...običan mali atleticar amater u srednjoj skoli od 1.75 i 75 kila...kojeg ni jedna pičketina na cesti ne zeli pogledati iako nije ruzan samo zato kaj nije visok,pa puna mi je kurcina svih vise...ne mogu vjerovati da u 2010-etoj godini u 21 stoljecu ne postoji rijesenje za tu visinu...pa mora postojati nesto,neka terapija,tablete bilo kaj...

ATJLucko
21-02-10, 18:35
a i realno gledano mozes se postaviti na trepavice ali sa takvom visinom ni ne mozes imati ozbiljna i siroka ramena da si bog,jos ako nisi prirodno atletske grade,a ja nisam,ja san normalne onda ga jebi ga...ja sam onak tvrd tip,za svoju visinu dosta jak,ali imam uska ramena jbg ga...nemam mrsava i slaba ramena,ali nisu siroka...i onda kad ja stanem pokraj nekog od 1.90-95 izgledam smijesno makar je taj tip štreber sa cvikerima i nekim *****skim stilom,on je veća faca od mene,izgleda jaće kak god je mozda slabiji...i kak god bi ja zdigel na benču 90 kil,a on mozda ne bi ni 50...TO JE TA FORA....

Moi
21-02-10, 19:13
Ti imas ozbiljnih problema koje moras rijesiti. Visina neka ti bude na zadnjem mjestu. Samopouzdanje ti je na nuli. To sto nemas nekakvog uspjeha sa curama nije povezano sa visinom nego kompleksima sa kojima ih odbijas. To se osjeti kad je netko isfrustriran i nikako nije privlacno. Po tvojim postovima vidim da sve sto radis, radis samo kako bi bio primjecen. Prvo moras naucit voljeti sebe, da bi moga voljeti druge. Takav si kakav si, netko je visi netko je nizi. Eto ti primjera Danny DeVito, visok je metar i pol, pa je sarmantan i poznati glumac i pravi zavodnik. Ti si visko 1.75 sto je skroz ok.
Mlad si i zamaras se glupostima. Sam si naveo da bolje izgledas od vecine, pa u cemu je onda problem, to je pitanje koje si moras postaviti. Nemoj prebacivati krivnju na druge i pricati kako ces ih pobiti, to je jadno i vodi k propasti...

igor
21-02-10, 21:14
Ma daj, njima je bitno da si veči kad sjediš nego kad stojiš :mrgreen:

Mata
21-02-10, 21:37
stari moj s tobom nije sve u redu,sve današnje cure su 1.65-1.70,koji je tvoj problem,ak si jak,dobro građen i ak imaš spiku,to ti je to,ja sam 1,75 i ne žalim se,
baš neki dan u gradu išao specijalac iz policije,ja dam glavu rezati ak je imao 1.70,pogledaj malo po filmovima ko je frajer onaj najmanji,u kakvoj su bočici najači otrovi-u NAJMANJOJ,sve je stvar psihe...