PDA

Pogledaj Full Version : Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker

Stranice : [1] 2 3

kelly
21-03-09, 16:27
Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker (http://kiplyx.bloger.hr/)

Marijan
21-03-09, 17:23
može li mi netko sa sigurnošču reci koliko ovaj groždani secer ima kalorija na 100 grama? hvala

na 100g - 91,8 g UH (od toga šećer 91,8)

1g UH -> 4 kcal

91.8 x 4 = 367,2 kcal/100g

ne kužim...teško pogledat kutiju?

Tomislav1992
21-03-09, 17:51
hvala care...nije to..bacio sam kutiju..a trebalo mi je sad to jer pravim novi jelovnik..hvala puno :)

Todd_the_Wraith
22-03-09, 09:46
A ja sam imao utisak da ovaj DM-ov grozdjani secer (sa dodatkom B-vitamina)
je puno slabiji od originalnog grozdjanog secera (onog u bombonima) sto prodaju
u ljekarnama. JEdanput sam kupio te bombone glukoze (bijele tablete) i sjecam se
da su bile tri puta jaceg okusa i topile se u ustima, skroz na skroz slatko
za razliku od suplementa u kutiji.
* Ipak trosim ovaj DM-ov, zbog nize cijene i td. i td...

(Ne isplati se kupiti bobmbon jer pakiranje od 10 bobmona kosta kao pola kile DM-ovog)

SlySter
23-03-09, 12:25
Intenzitet okusa nije bitan prijatelju pošto je bombonima dodan neki od okusa za hranu,grožđani šećer je za funkciju dizanja gi i više nego dobar.

eex
01-04-09, 14:59
A ja sam imao utisak da ovaj DM-ov grozdjani secer (sa dodatkom B-vitamina)
je puno slabiji od originalnog grozdjanog secera (onog u bombonima) sto prodaju
u ljekarnama. JEdanput sam kupio te bombone glukoze (bijele tablete) i sjecam se
da su bile tri puta jaceg okusa i topile se u ustima, skroz na skroz slatko
za razliku od suplementa u kutiji.
* Ipak trosim ovaj DM-ov, zbog nize cijene i td. i td...

(Ne isplati se kupiti bobmbon jer pakiranje od 10 bobmona kosta kao pola kile DM-ovog)
da DM-ova glukoza je kino , ja uzimam cistu u prahu farmaceutske cistoce 99.98 % ciste glukoze i pere bolje od ove DM-ove..

Todd_the_Wraith
02-04-09, 15:12
da DM-ova glukoza je kino , ja uzimam cistu u prahu farmaceutske cistoce 99.98 % ciste glukoze i pere bolje od ove DM-ove..

Sigurno da je puno jača od DM-ove.
Gdje to kupuješ i kakvo pakovanje i kolika je cijena ?

eex
02-04-09, 16:11

Sigurno da je puno jača od DM-ove.
Gdje to kupuješ i kakvo pakovanje i kolika je cijena ?
hehe ak ti kazem opet ce me ovaj za reklamu hehe , javi se na pm a inace mozes i narucit a kila ti je 20 kn

Krga
06-04-09, 23:35
Ako je kila 20kn, onda je i jeftiniji od DM-ovog.
Slobodno mozes i meni dati link na PM! :D

Marijan
01-05-09, 21:27
Kupil sam šećer glukozu u dm-u...e sad...iam probljem jer ne znam kak da ga konzumiram-naime kad sam ga stavio u vodu popio sam ga i želudac me bolio jer ne podnaša vodu sa šećerom i to...dakle kako pripremiti glukozu??

zašto si pio samu glukozu s vodom, kao prvo? nadam se da si ju pio nakon treninga.

uglavnom...pije se nakon treninga. S wheyom. ne sama. u vodi.

kelly
01-05-09, 21:32
Kupil sam šećer glukozu u dm-u...e sad...iam probljem jer ne znam kak da ga konzumiram-naime kad sam ga stavio u vodu popio sam ga i želudac me bolio jer ne podnaša vodu sa šećerom i to...dakle kako pripremiti glukozu??

Glukoza se uzima samo u pwm-u, znači nakon treninga sa wheyom, kreni sa 20-30 grama, ako ti je slatko dodaj vode.

:D

Mackiel
01-05-09, 22:01
pio sam poslije treninga...znači mogu onda istovremeno popit i whey i glukozu sve zmiješano u jedno?

kelly
01-05-09, 22:05
pio sam poslije treninga...znači mogu onda istovremeno popit i whey i glukozu sve zmiješano u jedno?

Da.

;)

Marijan
01-05-09, 22:09
još jedna stvar, ako se odma napušeš i boli te trbuh čim popiješ glukozu to može značiti da ti trening nije imao dovoljan intenzitet te taj PWM neće koristit ničemu

Mackiel
03-05-09, 14:26
Fala ljudi... :P

branimir1
12-05-09, 20:30
Bok kupio sam glukozu u DMu neki grožđeni šečer,sa čime to jest,ako je grožđeni dali to sa kavom pit,il kako sa čime to koristiti??

kelly
12-05-09, 20:32
Bok kupio sam glukozu u DMu neki grožđeni šečer,sa čime to jest,ako je grožđeni dali to sa kavom pit,il kako sa čime to koristiti??

Glukoza se uzima samo u pwm-u, znači nakon treninga sa wheyom, kreni sa 20-30 grama, ako ti je slatko dodaj vode.

matuljac
13-05-09, 11:21
nakon treninga WHEY+ GLUKOZA!!!! pa to pise skoro u svakoj temi... :doh: :doh: :doh: :doh:

Mata
09-08-09, 11:00
i kad se taj šečer uzima prije ili poslije treninga i zašto?možda je za vas ovo glupo pitanje al stvarno neznam... :mrgreen:

Dalibor
09-08-09, 13:46
i kad se taj šečer uzima prije ili poslije treninga i zašto?možda je za vas ovo glupo pitanje al stvarno neznam... :mrgreen:
To si do sada trebao naučiti ili barem pročitati. Pije se nakon treninga za nadoknadu izgubljenog glikogena.

Mata
09-08-09, 15:56
To si do sada trebao naučiti ili barem pročitati. Pije se nakon treninga za nadoknadu izgubljenog glikogena.
da sam naučio i znao ne bi pitao :?

Mata
09-08-09, 16:01
još jedno glupo pitanj,kad dođem u DM kaj da kažem na blagajni kaj mi treba, :mrgreen: da kažem groždani šećer ili..... :mrgreen: pitam zato da se ne zblamiram u dućanu,u obliku ćega je to,tableta,praha...i koliko to košta :mrgreen: hvala

Vendetha
09-08-09, 16:24
grozdani secer...prah je u pitanju..a na pakovanju ti pise Traubenzucker

Mata
09-08-09, 17:29
hvala :) :) :) :)

Ronnie
09-08-09, 17:31
hvala :) :) :) :)

haha mata koji si ti car

Mata
09-08-09, 19:24
možeš li mi reći još ak znaš koliko to od prilike košta i koliko je u pakovanju.tnx :wink:

Todd_the_Wraith
09-08-09, 19:32
Mata; stara cijena od pola kile bijaše 10 kuna i pedeset lipa.
Prah, suplemenat sa dodacima vitamina B-skupine.
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:wIlZ4dnJQgkDqM:

http://img360.imageshack.us/img360/5718 ... benmo9.jpg (http://img360.imageshack.us/img360/5718/dmtraubenmo9.jpg)

kelly
29-08-09, 11:12
Glukoza = dekstroza = grožđani šećer = traubenzucker (http://kiplyx.bloger.hr/)

sr505
29-08-09, 11:48
Evo, uzeo sam glukozu u dm-u i sad me zanima kak se to priprema? :roll:
Znači uzimao bih ga kao PWM sa whey-om, dal mi ko može reč jel to ok uzimat sa whey-om i u kojoj količini da uzimam glukozu??? I naravno kak se priprema? :oops:

a problema.
stavi u shaker 1 mjericu wheya i cca 50g glukoze (jedna i po mjerica). uliješ vodu, promućkaš i popiješ. the end

carr
29-08-09, 12:13
a problema.
stavi u shaker 1 mjericu wheya i cca 50g glukoze (jedna i po mjerica). uliješ vodu, promućkaš i popiješ. the end

ok, hvala :D i samo još nešto.... hehe, ak pijem bez wheya, kaj onda isto 50 g glukoze u vodu promješam i popim jel?? :?

sr505
29-08-09, 12:27
pa što će ti samo voda i glukoza :D
mislim da to nitko ovdje ne konzumira na taj način, ne vidim smisla.
imaš o glukozi masu tema na forumu pa potraži što ti još nije jasno ili pitaj

sr505
29-08-09, 12:43
e zaboravia san ti reći. ako misliš uzimati glukozu+vodu POSLIJE TRENINGA, bolje je i to nego ništa. samo poslije toga pripazi da uneseš prehranom dovoljno proteina

carr
29-08-09, 12:59
e zaboravia san ti reći. ako misliš uzimati glukozu+vodu POSLIJE TRENINGA, bolje je i to nego ništa. samo poslije toga pripazi da uneseš prehranom dovoljno proteina

E to me zanimalo.... :D hvala, puno!

Marijan
29-08-09, 13:25
ako nemaš wheya glukozu poslje trenkanja obavezno.
i ne zaboravite da je 30g wheya prosto oko 60g glukoze zbog veće gustoće.

carr
29-08-09, 13:30

jel možeš reč kolko da grama glukoze da uzmem, znači kolko glukoze u kolko vode? Da ne uzmem previše i dobim ..... :? ,... :D

Marijan
29-08-09, 13:32
mjerica ipo wheya, mjerica glukoze, litra vode. :)

carr
29-08-09, 13:33

tnx :D

breezer20
29-08-09, 13:44

zar nije pola litre ?

Marijan
29-08-09, 13:47
bar jedno litru vode popit sa pwmom..

Raul
29-08-09, 15:43
TO je individualno koliko bi trebo staviti vode...Mozes i 0.3-0.4 l a mozes i 0.75.Za PMW ne znaci da trebas s njim popiti puno vode,nego u periodu poslije njega je vazno piti puno vode.Smatram da nisam u krivu,ali ako jesam nek me neko ispravi

jasmin-mlinaric
29-08-09, 15:48
nisi u krivu..poželjno je u roku od sat vremena poslje treninga popit litru vode..ja recimo s o.5 l napravim pwm i onda oko litru još popijem kroz sat i pol..

carr
29-08-09, 15:51
nisi u krivu..poželjno je u roku od sat vremena poslje treninga popit litru vode..ja recimo s o.5 l napravim pwm i onda oko litru još popijem kroz sat i pol..

i kolko glukoze staviš u tih 0.5 l??

cro-cop
29-08-09, 15:58
omjer glukoze i wheya u pwmu je da glukoze mora biti duplo više od wheya

jasmin-mlinaric
29-08-09, 17:16
pa moš ti to sa par kapi napravit i pojest ko griz, al opet ćeš morat pit vode poslje, pa ti isto dođe.

i kolko glukoze staviš u tih 0.5 l??

:cry:

..stavim mjericu wheya (30g) + mjericu dextroze (60g oko)

..a stoji to Marijane..sam mi lakše popit pwm s malo vode pa onda polak pijuckat vodu neg ovak odjednom sve pit..

jasmin-mlinaric
29-08-09, 19:05
:obscene-drinkingcheers:

Vendetha
29-08-09, 19:20

e ovo me zanima...jel si vagao marijane pa si siguran.

Ja stavim mjericu whey-a, mjericu ipo dexa..znaci po tebi to bi bilo 90g dex-a.
mjerica whey-a je od 30g...

Marijan
29-08-09, 19:58
nisam vagao u zadnje vrijeme ali prije jesam, i prosto je oko 2g glukoze na gram weja, nešto više ili manje...

Vendetha
29-08-09, 23:59
ok, to mi je bitno.. jer nemam vagu, ali da sam bar tako siguran, pa mogu onda odrediti gramazu dex-a

kelly
30-08-09, 00:03
Ja sam vagao prije, mjerica wheya od 30 g je oko 55 g glukoze jer je glukoza teža od wheya.

8-)

Vendetha
30-08-09, 00:25
da, to se da primjetiti..ali nisam znao da je bas toliko..znaci skoro duplo.. ;) hvala

Mata
30-08-09, 10:48
dal bi bilo loše da ujutro kad se probudim uzmem onaj jedan traubenzucker bombon,da podigne razinu glikogena,jer je ujutro nizak ili....

kelly
30-08-09, 10:57
dal bi bilo loše da ujutro kad se probudim uzmem onaj jedan traubenzucker bombon,da podigne razinu glikogena,jer je ujutro nizak ili....

Ne, glukozu uzimaj samo nakon treninga. Ovako bespotrebno provociraš inzulin, dovoljno će ti ujutro whey dići inzulin, mislim na prvi obrok whey+zobene.

8)

Mata
30-08-09, 11:13
aha,hvala,shvaćam samo poslije treninga

Todd_the_Wraith
01-09-09, 20:02
Pitanje:

Napravio sam nešto žešći trening nogu i to čučnjeva sa vićim brojem ponavljanja,
i bole me već treći dan noge duže nego to ide obično, te sam mislio da u dane odmora svejedno ubacim oko 100 grama glukoze sa proteinom i tako to popijem.
Hoće li to biti dobro i dali će noge iscrpit tu hranu ili će biti posljedica od masnih naslaga oko struka? Hvala.

Marijan
01-09-09, 20:21
ovo drugo

stampedo
02-09-09, 10:02
Ako je kila 20kn, onda je i jeftiniji od DM-ovog.
Slobodno mozes i meni dati link na PM! :D
može i meni neko poslat, ako nije bed? :D

Fallen warrior
03-09-09, 01:36
Da li su grožđice dobra zamjena za grožđani šećer? Uzimam ih u PWM oko 100 g.

kelly
03-09-09, 01:47
te sam mislio da u dane odmora svejedno ubacim oko 100 grama glukoze sa proteinom i tako to popijem.
Hoće li to biti dobro i dali će noge iscrpit tu hranu ili će biti posljedica od masnih naslaga oko struka? Hvala.

Glukoza se uzima samo nakon treninga, nikako u dane netreniranja.

8)

kelly
03-09-09, 01:48
Da li su grožđice dobra zamjena za grožđani šećer? Uzimam ih u PWM oko 100 g.

Mogu proći ali bolja je glukoza.

:geek:

Vendetha
06-09-09, 12:53
Sporo se otpusta secer, i nece dignuti inzulin kao dex...

Fallen warrior
07-09-09, 01:41
Znači ipak moram u Osijek u DM :doh:
Draže su mi grožđice jer nemam potrebu za slatkim nakon njih, podnošljivije je :D

Dalibor
07-09-09, 10:31
Sporo se otpusta secer, i nece dignuti inzulin kao dex...
Dekstroza = grožđani šećer, dakle grožice mogu zamijeniti dekstrozu.

Vendetha
07-09-09, 12:27
Znam to dalibore..ali glukozu kad uneses..u kratkom roku odradi svoje...da su grozdjice kuglice stvrdnute glukoze pa hajd..ali ipak to je jos uvijek voce..i nece istom brzinom sve to biti iskoristeno kao glukoza, treba ce vise vremena dok se razgradi..

Ali ni u grozdju nije sama glukoza, nego i fruktoza...

Mislim isto slucaj i whey - piletina..i jedno i drugo proteini..ali opet jedno od to dvoje treba da se svari... mislim da ni sa grozdjicama nije puno drukcije..nece istog treba da se raspadne i pocne raditi svoje.

Fallen warrior
07-09-09, 12:39
@ Da_Mask slažem se s tobom....zato sam nedavno nabavio proteine, nisu neka kvaliteta, ali bolje je njih uzeti kao PWM nego jesti meso itd., mislim da je veća iskoristivost, a za glukozu moram u DM u Osijek, nabavit ću je kad budem išao sljedeći put. Znam da bi mi se to isplatilo više nego grožđice....već sam rekao da mi je gušt jesti ih jer nemam potrebu za slatkim. Kad sam uzimao glukozu samo me hvatala još veća želja, no moguće je da sam je stavio premalo :lol: :oops:

stampedo
15-09-09, 21:35
koliko ugljikohidrata ima ova glukoza farmaceutske cistoce?

Vendetha
16-09-09, 00:30
koliko ugljikohidrata ima ova glukoza farmaceutske cistoce?

:doh: :doh:

Ja bi ti preporucio da procitas temu o ugljikohidratima koju sam postavio da prvo naucis sta su ugljikohidrati.

secer = UH .. 100g secera = 100g UH ..

stampedo
16-09-09, 16:52
ma poludio sam majkemi, jel točno ta informacija da u whey ide 1g na 1kg? što bi za mene bilo skoro 3 mjerice?

Vendetha
16-09-09, 18:50
ma jok ...

tebi je dovoljano da uzimas po jednu mjericu..eventualno mjericu ipo nakon treninga..i bila stavr..

kelly
16-09-09, 19:49
ma poludio sam majkemi, jel točno ta informacija da u whey ide 1g na 1kg? što bi za mene bilo skoro 3 mjerice?

To je neka opća preporuka od koje se kreće. Nismo svi isti pa to i ne važi za svakoga.
Kreni tako pa ćeš vidjeti, ako budeš dobijao salo onda smanjuj glukozu u pwm-u.
Inače većina uzima glukozu u mjericu od wheya, glukoza je skoro duplo teža pa je to uglavnom dovoljno.

Šimun
16-09-09, 19:51
kelly ti govoris za glukozu, on za whey :)

kelly
16-09-09, 19:55
kelly ti govoris za glukozu, on za whey :)

jel točno ta informacija da u whey ide 1g na 1kg?

Pa ja sam shvatio da pita ide li glukoza u whey.

Stampedo ajde nam objasni na šta si mislio, razjasni pitanje.

stampedo
17-09-09, 16:45
and oscar goes to...... kelly.. hehe kelly je upravo ipak! :lol:

NikCTX
01-10-09, 20:50
dal se ože od tog groždanog šečera dobit šečerna bolest????

Igor87
03-10-09, 12:26

Jel si ti svejstan koju si glupost izjavio?????? :doh: :doh: :doh:
Sta ce ti samo glukoza sa vodom poslije treninga?????????
Ti ocito nema pojma koja je uloga glukoze u pwm. :shock: :shock:
I ljudima dajes tu nekakve krive savjete...

Dalibor
03-10-09, 12:36

Aj da čujem tvoje objašnjenje zašto se nakon treninga ako nemaš whey ne bi mogla popiti glukoza. Nakon toga naravno neki proteinski obrok.

Igor87
03-10-09, 12:42

Aj da čujem tvoje objašnjenje zašto se nakon treninga ako nemaš whey ne bi mogla popiti glukoza. Nakon toga naravno neki proteinski obrok.
Mislim da ti ne znaš ulogu glukoze a ne Marijan!

Kratko i jasno dex sluzi kao prenositelj gradivnih materija u misice,znaci wheya,da ne bi doslo do katabolizma a po ovome sta ce mu dex onda transportirati??????????? :shock: Bezveze mu dize samo inzulin.

Marijan
03-10-09, 12:43
odgovor je netočan :)

glukoza primarno služi za popunjavanje gliko rezervi.

Dalibor
03-10-09, 12:45
Zna sam šta će odgovorit.
Ponekad je bolje ne izlečat sa takvim izjavama ako nisi siguran u svoje znanje.

Igor87
03-10-09, 12:58
odgovor je netočan :)

glukoza primarno služi za popunjavanje gliko rezervi.

I ti stvarno vjerujes da glukoza sluzi samo za to?

Šimun
03-10-09, 13:03
daj citaj, isuse kriste...
PRIMARNO mu je to svrha... naravno da brze prenosi whey do misica, no to mu nije primarna svrha...
da nema glukoze, tijelo bi koristilo whey da nadoknadi izgubljen glikogen, pa ti nema neke svrhe whey...

Dalibor
03-10-09, 13:06
Alo momak pročitaj malo pažljivije što ti je napisano.
Glukoza služi primarno za popunjavanje glikogenskih rezervi. Ako je nešto primarno to znači da postoji nešto i sekundarno čemu ona služi.
Naravno da je točno što si ti napisao da glukoza povećavajući inzulin pomaže u transprotu wheya i ostalih gradivnih tvari ali to ne znači da ako ne uzmeš whey da ne možeš popiti glukozu kako bi ona ispunila ono što je najvažnija njena funckija nakon treninga a to je popunjavanje ispražnjenih glikogenskih rezervi.

Igor87
03-10-09, 18:50
Nemoj mi molim te samo pricati da je glavna uloga dexa popunjavanje glikogena, nemoj molim te.
Dex vise sluzi kao transportni sistem putem iritiranja pankreasa na lucenje insulina.
Za popunjavanje glikogena sluze slozeniji UH. :wink:

Šimun
03-10-09, 18:57
aha... ti ces radje popiti sami whey nego samu glukozu dakle?

Igor87
03-10-09, 19:47
aha... ti ces radje popiti sami whey nego samu glukozu dakle?

Prvo,gdje sam ja rekao da bih takvo nesto ucinio :shock: , to je totalno besmisleno i glupo.
Drugo,covece jedno i drugo je totalna glupost piti ODVOJENO poslije treninga.
Trece,ako imam za whey nema sanse da bih ga pio samoga, jel onda imam naravno 10kn i za dex., a uvijek dobro dode i maltodexstrin ako znas sto to je?

Ja neznam pa zar nije jednostavnije pojesti bjelance i krumpir zajedno poslije treninga , ako se nema za whey, nego ici raditi gluposti sa dexom. :wink:

Šimun
03-10-09, 20:09
prvo bi popio dex, pa poslije normalan P+UH obrok...
i da, znam kaj je maltodex, hvala na pitanju...

Dalibor
03-10-09, 23:08
Ništa Igore, ako ti smatraš da su složeni ugljikohidrati nakon treninga najboji izbor za popunjavanje glikogenskih rezervi ti se slobodno najedi istih i čekaj nekoliko sati da se probave i obave to punjenje. Samo je problem što će do tad whey kojeg ćeš popiti obaviti posao umjesto njih a mišići će i dalje ostati bez dostatne količine bjelančevina.
Tvoj izbor.

riss
04-10-09, 00:58
Nemoj mi molim te samo pricati da je glavna uloga dexa popunjavanje glikogena, nemoj molim te.
Dex vise sluzi kao transportni sistem putem iritiranja pankreasa na lucenje insulina.
Za popunjavanje glikogena sluze slozeniji UH. :wink:

:laughing-rofl:

Dalibor
04-10-09, 00:59
Eto i naš doktor se čudi tvojoj izjavi.

Igor87
04-10-09, 10:47
Ništa Igore, ako ti smatraš da su složeni ugljikohidrati nakon treninga najboji izbor za popunjavanje glikogenskih rezervi ti se slobodno najedi istih i čekaj nekoliko sati da se probave i obave to punjenje. Samo je problem što će do tad whey kojeg ćeš popiti obaviti posao umjesto njih a mišići će i dalje ostati bez dostatne količine bjelančevina.
Tvoj izbor.

Gdje sam ja napisao da cu piti samo whey poslije treninga?????????bip.bip.bip...
I najveci laik moze shvatiti nakon samo jedne posjete na bilo kojem forumu(samo ne na ovom :( ) za sto sluzi dex tj. da igra ulogu transporta seljacki.
I onda neka si taj razmisili sta ce mu da transportira poslije treninga???????
A OVA VASA UVJERENJA KAKO JE GLAVNA ULOGA DEXA POPUNJAVANE GLIKOGENSKIH ZALIHA, NEMAM RIJECI........COVECE..........
Dexstroza ima svojstvo da podigne insulin ali i da ga zadrzi na prilicno velikom nivou duze vrijeme 20-30min i onda naglo padne, a ti ces popiti samo dex poslije treninga, a ako mislis da ce dex pomoci npr. nekom cvrstom obroku kao sto je to piletina i bjelanca, e to nije tako, jer prosto oni nemaju ista svojstva kao whey i dosta dugo se probavljaju, i treba im vise od 1 sat da se razgrade, a za to vrijeme ce da ti padne insulin,pa daj razmisli malo...
Jednostavno tako stvari stoje, a vi svi veliki strucnjaci koji se razumiju u tu tematiku ko mara u krivi ku.. i daju krive savjete ljudima, samo naprijed, jel kakvo ti je znanje tako i izgledas.
ODJAVA.

Dalibor
04-10-09, 11:44
Tvoj izbor.
Eto još jednom ti ponavljam isti post.

Dalibor
04-10-09, 11:46
Tvoj izbor.

Jednostavno tako stvari stoje, a vi svi veliki strucnjaci koji se razumiju u tu tematiku ko mara u krivi ku.. i daju krive savjete ljudima, samo naprijed, jel kakvo ti je znanje tako i izgledas.
ODJAVA.
Počeo si vrijeđati i to nećemo trpiti.

Dalibor
04-10-09, 12:09
I još nešto što je možda najvažnije da shvatiš proces stvaranja glikogena.
Dakle svi ugljikohidrati koji uđu u probavni sustav se u konačnici probave do glukoze i kao takvi ulaze u stanicu. Dakle i kompleksni koje ti tako spominješ u ovoj temi. Dakle jedino glukoza vrši obanavljanje glikogenskih rezervi i jedino ona se može pohraniti u mišićnoj stanici. Razlika je u tome što će čista glukoza to napraviti puno ranije i brže što je nama neophodno nakon teškog i iscrpljujućeg treninga da bi izašli iz stanja katabolizma ali će i isto tako utjecati na lučenje inzullina kako si i sam naveo. Stoga je uzimanje glukoze je jedino opravdano nakon treninga jer u bilo koje drugo vrijeme je bespotrebno izazivati takvu reakciju gušterače. Kompleksnim ugljikohidratima treba puuuno više vremena da se probave do glukoze i stoga se nakon teninga ne mogu i ne koriste kao sredstvo za vračanje glikogena jer bi predugo vremena bili u katabolizmu. Oni se uzimaju u razdoblju do dva sata prije treninga i istina je da će se u tom razdoblju vjerovatno probaviti i osigurati nam energiju. Međutim teškim treningom sa utezima mi smo rezerve glikogena toliko spustili da je brzo vračanje i spriječavanje katabolizma moguće samo uz pomoć glukoze. Naravno uza sve to i whey protein da osiguramo gladnim mišićima kvaliltetan izvor bjelančevina.

Igor87
04-10-09, 20:04
Sami dex bez wheya poslije treninga jednostavno ne sluzi nicemu.
Jednostavno prosti secer ne sluzi da bih popunio glikogenske zalihe, za tu svrhu koriste se kompleksni UH tipa krumpir, riza i slicno.
Dex ide u glikogen ali ga ne popunjava posto je to malo UH za popunjavanje glikogena, a zna se koja je njegova glavna zadaca........
I molim vas pa nemojte ljude ovdje krivo uciti jel ovo sto pricate je zaista smijeso, covjece....
MAJKO HRVATSKA PLACI!!!!!!!!!!!!!!!!

Šimun
04-10-09, 20:06
ako vec ides u raspravu, argumentiraj svoje stajaliste...?
dalibor je gore lijepo opisao sto se dogadja, ako si opce procitao...

Igor87
04-10-09, 20:30
ako vec ides u raspravu, argumentiraj svoje stajaliste...?
dalibor je gore lijepo opisao sto se dogadja, ako si opce procitao...

Di bi da ti argumentiram, a neces da citas.........
Nema smisla se vise raspravljati o dexu kao uzimanje samoga poslije treninga.
:shock: :shock: :shock:

mario91
04-10-09, 20:38
Evo quote

Dekstroza (D-Glukoza ili grozdani secer) predstavlja vredan izvor brze energije. Svi drugi ugljeni hidrati se najpre moraju dovesti do oblika glukoze pre nego sto se u organizmu iskoriste za energetske svrhe. U ovu transformaciju se ulaze vreme i energija, te organizmu ostaje manji iznos za misicne potrebe. Ovo je razlog zasto je dekstroza najbolji oblik unosa prostih secera za sportiste koji imaju daleko vece energetske potrebe od prosecnih ljudi. Unos potrebne kolicine ove namirnice brzo popunjava energetske depoe, zaustavlja ubrzanu razgradnju misicnog tkiva nakon fizickih napora i pospesuje ugradnju proteina.

Moze se upotrebljavati sa vodom pre, za vreme i nakon treninga jer obezbeduje energiju, a da pri tom ne opterecuje organe za varenje (jer se i ne vari).Na njenom transportnom sistemu moze se bazirati unos kreatina ili amino kiselina. Koliko je ovo cist i delotvoran izvor metabolicke energije mozda najbolje ilustruje podatak da se u obliku vodenog rastvora u medicini koristi za infuziju koja ide direktno u krvotok.

izvor (http://www.yu-fitness.com/suplementi/zasto_je_vazna_dekstroza.php)

Dalibor
04-10-09, 22:15
Nije on argumentirao ništa. Samo filozofira. Lijepo mu je napisano da je jedino glukoza ta koja može ući u mišićnu stanicu i da se i kompleksni ugljikohidrati u konačnici razgrade na glukozu. Očito nije čitao kako treba i sa razumijevanjem. Dakle kad šećer dođe do mišićne stanice on naravno ne zna izvor toga jeli došao od čiste glukoze ili od kompleksnih ugljikohidrata. Razlika je jedino u brzini transporta gdje je glukoza mnogo brža što je nakon treninga od krucijalne važnosti.

Dalibor
04-10-09, 22:16
I da slažem se da kompleksni ugljikohidrati također popunjavaju glikogenske rezerve ali to čine mnogo sporije od glukoze što nam nikako ne odgovara u razdoblju nakon treninga.

Igor87
06-10-09, 23:23
Nije on argumentirao ništa. Samo filozofira. Lijepo mu je napisano da je jedino glukoza ta koja može ući u mišićnu stanicu i da se i kompleksni ugljikohidrati u konačnici razgrade na glukozu. Očito nije čitao kako treba i sa razumijevanjem. Dakle kad šećer dođe do mišićne stanice on naravno ne zna izvor toga jeli došao od čiste glukoze ili od kompleksnih ugljikohidrata. Razlika je jedino u brzini transporta gdje je glukoza mnogo brža što je nakon treninga od krucijalne važnosti.

Gle, jednostavno glavni posao glukoze kao prostog secera je transportni sistem, a ne za popunjavanje glikogena jel ga ima jako malo, pa se zato poslije treninga jede krumpir, riza...
Znaci whey i dex poslije treninga da, ali samo dex ne, zato sto ce samo bezveze podici insulin koji ce ionako naglo pasti nakon 20-30min, a glikogen nece biti popunjen kako ti mislis.
Pitaj bilo koga malo pametnijeg koji se bavi ozbiljno BB, pa ces dobiti isti odgovor.
Zelim samo pomoci, a ne se svadati. :wink:

Dalibor
07-10-09, 00:15
A ti si uporan u svojoj gluposti i jednostavno ne razumiješ stvari.
Lijepo ti je rečeno da SVI UGLJIKOHIDRATI SE U KONAČNICI RAZGRADE NA GLUKOZU. Dakle ne možeš tvrditi da se glukoza ne koristi za popunjavanje glikogena.
Drugo kažeš da je 60 do 100 grama glukoze nedovoljno za popuniti glikogenske rezerve. A koliko ti onda pojedeš količinski krumpira da bi dosegao tu potrebitu razinu? Mislim gram glukoze je gram šećera, a u kilogramu krumpira ima možda 300 grama ugljikohidrata pa ti sad računaj koliko bi trebao pojesti. A nije lako pojesti ni 200 grama riže.
Još jednom RADI ŠTO HOĆEŠ.

kelly
07-10-09, 00:34
Igor87 samo si djelomično u pravu.
Glukoza u pwm-u služi i za popunjavanje glikogena i kao transportni sistem. Dobro ti je rekao Dalibor da se svi šećeri prije nego idu u krv pretvaraju u glukozu.

:)

wrathchild
24-11-09, 13:39
Zanima me kako konzumirati glukozu nako treninga?
Kupio sam 500g u DMu, ali to je pre slatko.
Znam da bih trebao 1g po kilu svoje težine.

Kako vi to konzumirate a da nebude pre slatko? :)

KeLavra
24-11-09, 14:34
stavi vise vode

wrathchild
24-11-09, 14:38
koliko ti stavljas?

ruky
24-11-09, 14:51
ja stavljam u casu od pola litre 64 grama proteina, 90 glukoze, 5 glutamina, 5 kreatina na kraju mi mozda stane 3 deci vode. nevazno kaj je preslatko odtrpi i probaj svaki guc muckat u ustima i imitirati zvakanje jer slina(enzim pepsin) je bitna za razgradnju. razgradnja djelomicno pocinje u ustima i navodno je vesa iskoristivost hrane na taj nacin

kelly
24-11-09, 15:10
ja stavljam u casu od pola litre 64 grama proteina, 90 glukoze

Zar nije to malo previše, koliki ti je bf?

ruky
24-11-09, 15:14
nisam ga nikada mijerio ali mislim da je u granicama normale jer imam abnormalno zilave ruke a vide se i plocice. mislim da nije previse za mene jer ugljikohidrate jedem samo za dorucak, pwm i obrok nakon. i u svim tim obrocima uzimam relativno malo uh osim u pwm

ruky
24-11-09, 15:18
skoro sam zaboravio u prewm uzimam jos oko 30-40 g. 40 min prije treninga :mrgreen:

kelly
24-11-09, 15:19
nisam ga nikada mijerio ali mislim da je u granicama normale jer imam abnormalno zilave ruke a vide se i plocice. mislim da nije previse za mene jer ugljikohidrate jedem samo za dorucak, pwm i obrok nakon. i u svim tim obrocima uzimam relativno malo uh osim u pwm

Ako ne dobijaš salo od toliko glukoze onda je OK.
Mislio sam i na P, mislim da ne možeš odjednom probaviti 64g wheya na tvojih 86 kg, pa bi malo uštedio na wheyu ako bi smanjio na 40-ak grama.

ruky
24-11-09, 15:22
mjerica je 32 grama a u njoj ima 22 grama proteina tako da ja zapravo uzimam 44 g proteina. makar nemam vise 86 kg nego 92 kg :mrgreen:

kelly
24-11-09, 15:28
mjerica je 32 grama a u njoj ima 22 grama proteina tako da ja zapravo uzimam 44 g proteina. makar nemam vise 86 kg nego 92 kg :mrgreen:

Onda sve OK, pozz.

Todd_the_Wraith
24-11-09, 17:51
Pitanje:

Može se glukoza nakon treninga uzimati sa
Mass gainerima prvenstveno + protein + glutamin i ostalo?
(Bojim se da to bude skoro praha za pola liternu čašu/posudu)

Budući da sam non-stop na masi, ne oklijevam sa prehranom i suplementima.

KeLavra
24-11-09, 17:53
koliko ti stavljas?

ja stavljam 0.5l na 40g wheya i 60g,ali to tebi netreba nist znacit,ti si napravi kak ti odgovara.

-mozes stavit i 0.8g/kg glukoze ne mora to bit bas 1g/kg

Šimun
24-11-09, 18:21
Pitanje:

Može se glukoza nakon treninga uzimati sa
Mass gainerima prvenstveno + protein + glutamin i ostalo?
(Bojim se da to bude skoro praha za pola liternu čašu/posudu)

Budući da sam non-stop na masi, ne oklijevam sa prehranom i suplementima.

ako se ne bojis usalit, ne znam zas ne bi mogo... samo udri ^^
makar, tebi je jasno kolko je to jednostavnih uh??

KeLavra
24-11-09, 18:45
gainer+dex-previse uh po meni

Šimun
24-11-09, 19:55
to mu kazem, ali on kaze da se ne boji usalit... pa nek trpa ak ocu, ja mu kazem da ne vidim prob zas ne bi mogo stavit...

Todd_the_Wraith
24-11-09, 20:54
Znači poslije treninga, da ne uzmem glukozu, samo Mass Gainere, protein, glutamin i kreatin.

Pretpostavljao sam da je previše šećeri u igri.

Šimun
24-11-09, 21:22
pitanje... zasto gainer?
zasto samo ne pojacas glukozu?

Stjep
24-11-09, 21:31
jel ima kakog smisla pit gainer prije treninga... recimo 45min tako nesto

Šimun
24-11-09, 21:39
zas ak imas whey?
ja za Prewm roknem AK u tabletama, no kad to ponestane, pit cu whey...bez glukoze...

Stjep
24-11-09, 22:03
zas ak imas whey?
ja za Prewm roknem AK u tabletama, no kad to ponestane, pit cu whey...bez glukoze...

zbog sadrzaja gainera, mi se nekak cini ok....

Šimun
24-11-09, 22:11
kak os, ja cu uvijek uzet whey ispred gainera... u tim mizernim kolicinama kaj gainer sadrzava te neke "extra" sastojke, necu ni osjetit, tocnije, nece mi nis ni napravit...

kelly
05-12-09, 01:51
Glukoza - dekstroza (http://kiplyx.bloger.hr/)

Car
18-01-10, 18:36
Di bi da ti argumentiram, a neces da citas.........
Nema smisla se vise raspravljati o dexu kao uzimanje samoga poslije treninga.
:shock: :shock: :shock:

Znam da je tema davno zavrsila ali jbt upornije stvorenje nisam vidio.
Ako nemam wheya trenutno naravno da cu popiti glukozu samu.
Rijetko se dogadja ali ima ovdje momaka koji ne rade i nemaju love uvijek za whey.
Za dex se uvijek nadje 12 kn :)

xplode007
23-01-10, 13:49
dal postoji kakva zamjena za glukozu, npr. da nakon treninga uz whey pojedem bananu ili nešto drugo

Šimun
23-01-10, 13:51
cvebe (susene grozdjice, kak ih vi vec zovete)

kelly
23-01-10, 14:04
dal postoji kakva zamjena za glukozuDextroza...

:P :P

xplode007
23-01-10, 14:08
znači suhe grozdjice su dobre.

kelly
23-01-10, 14:16
znači suhe grozdjice su dobre.
Svaki UH prije nego ide u krv mora se pretvoriti u glukozu, zato ti nema svrhe uzimati bilo šta umjesto glukoze, bespotrebno usporavanje napretka, još gore jer je glukoza jako jeftina.

xplode007
23-01-10, 14:23
trazim nes jer mi ta grožđani šećer nepase.

jel dobro ovak: jedna ona vrećica meda iz kafića u šejk s wheyom i bananu

med ima visok taj glikemijski indeks koji se traži.

kelly
23-01-10, 14:24
Pogledaj tablicu GI, riža, bijeli kruh itd...

Šimun
23-01-10, 14:28
http://www.building-body.com/Zato-izbje ... ninga.html (http://www.building-body.com/Zato-izbjegavati-fruktozu-u-obroku-poslije-treninga.html)

xplode007
23-01-10, 14:31
vidio sam, al stavljat rižu u whey :D pitam za neposredno poslje treninga. na netu sam vidio da glukoza ima 100 GI, a med isto ima dosta visok 90, to mi je praktično jer imam doma dosta ovih vrećica malih sta inače idu uz čaj u kafićima, još uz to bi jednu bananu. mislim da je to čist dovoljno za nakon treninga uz whey

xplode007
23-01-10, 14:34
http://www.building-body.com/Zato-izbjegavati-fruktozu-u-obroku-poslije-treninga.html

ok onda ne bananu.

med moze ostat?

Šimun
23-01-10, 15:25
med je isto spada pod fruktozu (ima vise fruktoze nego glukoze)

xplode007
23-01-10, 15:50
u j..o ga ja sad.

sta onda umjesto tog grozdjanog secera da uzmem, taj serec mi je odvratan, cim ga osjetim imam osjećaj koda ću povraćat, nije valjda da ne postoji nista drugo sto bi ga moglo zamjenit

Šimun
23-01-10, 15:52
pa kad je sam je fuj, fala bogu, nis cudno... preslatko je to, ali uz whey ne znam kak moze bit fuj... probaj vise vode?

Carnivore
23-01-10, 17:12
u j..o ga ja sad.

sta onda umjesto tog grozdjanog secera da uzmem, taj serec mi je odvratan, cim ga osjetim imam osjećaj koda ću povraćat, nije valjda da ne postoji nista drugo sto bi ga moglo zamjenit
definitivno Vitargo, cak i bolji od grozdjanog ako imas para

Vitargo je patentirano ime za molekulu ugljikohidrata koja je najsličnija glikogenu(prirodnom izvoru energije koji se nalazi u krvi). Polukemijski je probavljen, te najlakše prolazi kroz želudac i najbrže se apsorbira u krv. To ga čini kandidatom No1. za popunjavanje rezervi glikogena, što će reći da je izuzetno uspješan kod generiranja energije i ubrzavanja oporavka. Pomoću vitarga ćete moći zaprimiti najviše kreatina u vaše stanice, što ga čini boljim sredstvom za kreatinsko punjenje i održavanje od glukoze.

Vladebisi
23-01-10, 17:24
Vitargo je dosta skup.Ak neide grožđani ja bi roknuo banananu

xplode007
23-01-10, 20:25
ma derat cu s grozdjanim secerom ala glukoza, jeb ga naviknut cu se, nego imam 80kg, kolko bi ga bilo dosta, jel dosta da u šejk nakon treninga stavim ovak: mjericu wheya, mjericu glukoze i 15 grama glutamina. e da za glutamin...to pitam na drugoj temi :D

kelly
23-01-10, 21:02
imam 80kg, kolko bi ga bilo dosta, jel dosta da u šejk nakon treninga stavim ovak: mjericu wheya, mjericu glukoze
http://www.building-body.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=3105&p=44962#p44962

:evil:

Dalibor
23-01-10, 22:22
Dekstrozu ili glukozu možeš zamijeniti sa nekoliko stvari.
U časopoisu Flex se godinama provlači teza da se svaki PWM sastoji od wheya i fete bijelog kruha sa đemom. Vjerovali ili ne Ronnie Coleman za PWM koristi whey i coca colu. Bijela riža je također ok. Kiki bomboni su dobri jer su većinom sastavljeni od šećera bez masti.
Dakle da ne dužim. Glukoza ili dekstroza ili grožđice su najbolji izbor šećera nakon treninga ali sve navedeno što sam gore napisao možete koristiti. Bitno je da ti izvori šećera ne sadrže masti jer masti usporavaju apsorpciju što nam nikako nije cilj.
I zapamtite i budite oprezni. Glukoza i dekstroza imaju laksativno djelovanje. Nemoj te se začuditi ako vas potjera na veliku nuždu. Zbog tog razloga ja najviše prakticiram grožđice.

Robijaš
26-01-10, 15:23
Evo kupio sam grozdjani shecer u DM-u a dok sam do uzimao zapazio sam fruktozu,pa jedno pocetnicko pitanje,pomazel to chemu ? :) i jos jedno,jeli OK da mijesam whey+kreatin+grozdjani secer+voda ? Izvinite ako smaram,hvala na odgovorima unaprijed.

Vladebisi
26-01-10, 15:38
Fruktoza je u principu nepoželjna u BB ali može dobro poslužiti kao zaslađivač jer je nekoliko puta slađa od običnog šečera koji koristimo u domačinstvo i sl.
Kombinacija je ok :wink:

Robijaš
26-01-10, 15:42
Fruktoza je u principu nepoželjna u BB ali može dobro poslužiti kao zaslađivač jer je nekoliko puta slađa od običnog šečera koji koristimo u domačinstvo i sl.
Kombinacija je ok :wink:

Hvala drug na brzom odgovoru.

Robijaš
26-01-10, 19:01
Znaci onaj grozdjani secer mi moze bit samo za 5 puta po vasem,ako stawljam 100g

Saša_89
26-01-10, 19:50
Znaci onaj grozdjani secer mi moze bit samo za 5 puta po vasem,ako stawljam 100g

wtf?? pa ak pakovanje ima 500g ti korisits svaki dan 100g koliko puta mozes onda koristti, covjece si ti doso do 4 razreda osnovne?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sthooligan
26-01-10, 21:17
stavljaj 50g s wheyom u PWM

Robijaš
26-01-10, 21:19
[quote="Robijaš":xpz8hr7a]Znaci onaj grozdjani secer mi moze bit samo za 5 puta po vasem,ako stawljam 100g

wtf?? pa ak pakovanje ima 500g ti korisits svaki dan 100g koliko puta mozes onda koristti, covjece si ti doso do 4 razreda osnovne?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote:xpz8hr7a]

To je bilo sarkasticno pisano :(

Saša_89
26-01-10, 21:58
[quote="Saša_89":2mbhpfdo][quote="Robijaš":2mbhpfdo]Znaci onaj grozdjani secer mi moze bit samo za 5 puta po vasem,ako stawljam 100g

wtf?? pa ak pakovanje ima 500g ti korisits svaki dan 100g koliko puta mozes onda koristti, covjece si ti doso do 4 razreda osnovne?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote:2mbhpfdo]

To je bilo sarkasticno pisano :([/quote:2mbhpfdo]

nemoj se ljutiti odmah :( :( pa vidis da sam stavio smajlice :D :D pa valjda znas zbrajati, nemoj mi samo reci da imas 10god?? onda cu te shvatiti :P :P

Vladebisi
26-01-10, 21:59
Dobro je dečki,nema potrebe spamat temu sa glupostima :naughty:

Car
27-01-10, 17:49
Je li mislite da bi bilo bolje popiti glukozu solo odmah nakon treninga a onda whey 10 minuta iza , ili nema razlike ako popijemo sve skupa odmah iza treninga ?

Vladebisi
27-01-10, 17:52
Nemoj si kompicirat život sa glupostima i popi ga zajedno

kelly
27-01-10, 17:52
Ma popiješ sve zajedno, šta ćeš se maltretirati još i sa tim...

Car
27-01-10, 17:56
Pijem zajedno vec pun k.... al eto palo mi napamet da bi po logici stvari imalo nekog smisla, mada sam pretpostavljao da nije neka razlika....
tnx

Vladebisi
27-01-10, 18:09
Tak dečko kod mene u teretani pije posebno kreatin a posebno whey(naravno bez dekstroze).Pitam ga ja kaj pije i zakaj odvojeno jer sam mislio da je možda ko onaj biotechov etil ester odvratan.Velio on meni onak kao pravi se pametan:pa da se ne pomješa. :lol: :lol: :lol: :lol: Samo sam ga blijedo pogledal i otišao pod tuš 8)

Car
27-01-10, 18:16
Mogao si mu dati prijedlog da ponese jedan shejker za kreatin, drugi za whey, treci za dex, i cetvrti za glutamin...... :shock:

Vladebisi
27-01-10, 18:23
....i jedan za mozak da ga promučka prije upotrebe! :wink:

Stjep
27-01-10, 19:06
i jedan za vodu

IgyBoy
27-01-10, 20:42
Pijem zajedno vec pun k.... al eto palo mi napamet da bi po logici stvari imalo nekog smisla, mada sam pretpostavljao da nije neka razlika....
tnx

Hehe,pa po logici bi bilo obrnuto... :)
Dakle,buduci da Wheyu treba ipak neko vrijeme da ga organizam probavi (do 1h),a glukoza je unutar nekoliko minuta vec u krvi, neka novija istrazivanja su pokazala da je bolja kombinacija od whey+glukoza iza treninga, ona gdje whey popijemo prije treninga,a odmah nakon treninga popijemo glukozu.Ali sve su to mrcvarenja i natezanja bezveze jer nama kao rekreativcima to ionako ne igra veliku ulogu.

kelly
27-01-10, 20:43
tnx

Hehe,pa po logici bi bilo obrnuto... :)
Dakle,buduci da Wheyu treba ipak neko vrijeme da ga organizam probavi (do 1h),a glukoza je unutar nekoliko minuta vec u krvi, neka novija istrazivanja su pokazala da je bolja kombinacija od whey+glukoza iza treninga, ona gdje whey popijemo prije treninga,a odmah nakon treninga popijemo glukozu.Ali sve je su to mrcvarenja i natezanja bezveze jer nama kao rekreativcima to ionako ne igra veliku ulogu.

Odlično.

:clap: :clap:

Vladebisi
27-01-10, 20:49
osim toga ako jedeš svaka 3 sata za pretpostaviti je da se praktički non stop u opticaju nalaze neke aminokiseline,mada nije loše popiti mjericu wheya prije treninga,još bolja kombinacija bi bila BCAA+glutamin(navodno djeluje jako anti-katabolički) E sad,ak se ima para viška zakaj ne.Ali velim,brijem da su to već nijanse :wink:

Kiki
01-02-10, 14:48
Ja sam se izgubio sada i ispričavam se, ali molio bih jedan zdravo seljački laički odgovor na moje pitanje!

Kupio sam danas u DM-u ovaj traubencuker i sada me interesira u kojoj mjeri da ga umješam u šejker?

Naime, ja po uputi na kanti (Multipower Professional 100% Whey) stavljam 3 mjerice one koja se nalazi u kanti i to je cca 30g i na to stavim 3dcl vode. Pitanje glasi:
KOLIKO DA OVIH ISTIH MJERICA IZ KANTE PROTEINA (ILI NEKIH DRUGIH) TRAUBENCUKERA STAVIM U ŠEJKER PRIJE NEGO ZALIJEM VODOM?

BlazBB
01-02-10, 14:54
Ja ti stavljam jednu ipo do dvije, ovisi ti i o treningu.. ak si se razbio stavis vise ak nisi manje..
Mislim da je dost jedna ipo mjerica , a sad nek strucnjaci kazu sta misle... :mrgreen:
EDIT:zeznio sam se mislio sam da mislis na mjericu od 30gr :lol:
Ako ti je mjerica 10gr , onda stavis komotno 4-5, sto bi bilo nekih 50-gr

Kiki
01-02-10, 15:02
Tako puno šećera?!

Ja sam mislio da to ide kao u kavu, dvije-tri male žličice... :o

baksuz
01-02-10, 15:11
glukoza ti je duplo teza od whey, tako da je ta mjerica 10g whey oko 20g glukoze
nek me iskusniji isprave ako nisam u pravu :P

breezer20
01-02-10, 20:12
da, glukoza je gotovo duplo teza od whey !

kireto
27-02-10, 01:10
znam da nakon treninga misici treba da nadoknade potrosenu energiju i da sa unasanjem whey proteina + glukoza to i postignemo ali moje pitanje je gdje ima glukoza (u kojoj hrani)?? tnx :)

BFS1994
27-02-10, 02:41
el bi mogla samo glukoza da se pije posle treninga i koliko ?

Vladebisi
27-02-10, 05:33

S kojim ciljem bi ju pio prije treninga?

hardhitter
27-02-10, 09:33
znam da nakon treninga misici treba da nadoknade potrosenu energiju i da sa unasanjem whey proteina + glukoza to i postignemo ali moje pitanje je gdje ima glukoza (u kojoj hrani)?? tnx :)

u grožđicama...

hardhitter
27-02-10, 09:37

pa možeš, naravno uz dobar obrok odmah poslije...

baksuz
27-02-10, 13:25

pa možeš, naravno uz dobar obrok odmah poslije...

ili logicnije obrok prije bogat proteinima, znaci bijeljanjak, piletina, riba...
Tako da ih glukoza brze pospremi gdje trebaju doc :)

BFS1994
27-02-10, 15:15
mislio sam odmah nakon zavrsetka treninga u svlacionici roknem dekstrozu a za 10 min bjelanci,piletina,testenine povrce ?

cro-cop
06-03-10, 14:44
bio jučer u dmu i nisu više imali glukoze pa sad se moram snaći..imam samo whey, al neću samo njega stavljat u pwm, pa me zanima dal postoji neka namirinica kao zamjena, bilo šta da uzmem s wheyom? modžda bijeli kruh?

kelly
06-03-10, 14:56
bio jučer u dmu i nisu više imali glukoze pa sad se moram snaći..imam samo whey, al neću samo njega stavljat u pwm, pa me zanima dal postoji neka namirinica kao zamjena, bilo šta da uzmem s wheyom? modžda bijeli kruh?
Vjerojatno su najbolje grožđice a može i bijeli kruh, nešto sa visokim GI, pročitaš ovu temu:
http://www.building-body.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=2932
od početka i sve ćeš znati.

Zoltan
09-03-10, 05:22
Miloš Šarčev je jeo " kiki" bonbone nakon treninga jer nije imo dextroze !! :mrgreen:

pro_beginer
09-03-10, 14:49
dakle kad u pwm uzmem glukozu dobijem proljev...... ak uzimam 1 g glukoze na kg tjelesne mase(znaci uzimam cca 80 g) ..... probo sam uzet i 50 g glukoze ali ista stvar.. a ako uzmem majne mislimda nema smisla... sad me zanima neka zamjena za glukozu? jel bi bila dobra banana, zlica meda, stangica cokolade ili nes takvo? linolada :D

igor
09-03-10, 15:04
dakle kad u pwm uzmem glukozu dobijem proljev...... ak uzimam 1 g glukoze na kg tjelesne mase(znaci uzimam cca 80 g) ..... probo sam uzet i 50 g glukoze ali ista stvar.. a ako uzmem majne mislimda nema smisla... sad me zanima neka zamjena za glukozu? jel bi bila dobra banana, zlica meda, stangica cokolade ili nes takvo? linolada :D
Visoki GI hrana/proizvodi
Kukuruzni sirup 115
pivo* 110
Glukoza(dextroza) 100 (ono što najčešče unosimo)
glukozni sirup 100
Modificirani skrob 100
psenicni,rizin sirup 100
Peceni krumpiri 95
krumpirov skrob 95
Krumpiri(kuhani u pecnici) 95
rizino brasno 95
Bijeli kruh bez glutena 90
krumpirovo brasno 90
Ljepljiva riza 90
indijska maranta 85
Kuhana mrkva* 85
kuhani korijen celera* 85
Kukuruzne pahuljice 85
hamburger pecivo 85
Med 85
.
.
.

Možda te tera na wc jer kombiniraš hranu vruče i UH!
Več sam negdje pročito da se to dešava kada npr. na veče količine UH (npr. glukoza 50g i više) popijemo nešto vruče onda to odma proradi!
Ja ujutro ako pojedem zobene i popijem kavu isto odmah moram na wc! Zato sačekam bar pola sata od obroka za kavu!

pro_beginer
09-03-10, 15:20
nista vruce..... hladnu vodu :D onda cu popit pivo heheh :D salim se.... uzet cu onaj ugostiteljski med :D

igor
09-03-10, 18:08
nista vruce..... hladnu vodu :D onda cu popit pivo heheh :D salim se.... uzet cu onaj ugostiteljski med :D
Pa probaj jga. ako je baš tako!

Zyxzed
24-03-10, 21:03
Pozdrav, imam pitanje
imam 16god
cilj mi je nabiti masu i misicnu snagu
pri kraju 2.mj sam imao 68-69kg
sada je 24.3 i imam 73kg, ektomorf sam.
radim samo anareobno.
za vrijeme treninga popijem shake od oko 1l u kojem se nalazi = 30g weiderovog proteina, i 4 jusne zlice glukoze.

pitanje:dali je kolicina glukoze u PWM pre velika i dali mi to moze stetiti?

unaprijed hvala puno! :)

igor
24-03-10, 21:10
Pa treba ti oko 50g glukoze...NIsam nikad gledo koliko je to u jušnim žlicama ali probaj nekako izvagat, ali mislim da je to ok! Malo nije sigurno, a bolje i da je više nego da ti fali!

Zyxzed
24-03-10, 21:22
Pa treba ti oko 50g glukoze...NIsam nikad gledo koliko je to u jušnim žlicama ali probaj nekako izvagat, ali mislim da je to ok! Malo nije sigurno, a bolje i da je više nego da ti fali!
hvala! :)
zaboravio sam napisati visok sam 184cm.
pa 2 zlicice wheya su 30g, a glukoza je duplo teza tako da su 2 zlicice glukoze 60g.

zanima me dali je te 4 zlicice glukoze previse,
gledam -> mali priest ovdje -> viewtopic.php?f=44&t=3098&p=45287#p45287 (http://www.building-body.com/forum/viewtopic.php?f=44&t=3098&p=45287#p45287)
govori kako pije 120g glukoze za vrijeme treninga, on je isto ektomorf kao i ja,
nezelim si nabiti dijabetes pa moram znaci jel doziranje previse :) pozdrav!

Walker_cro
24-03-10, 21:35
priest je profi bodybuilder sa gro misica i nemozes se ravnat prema njemu... ako kazes da 2 zlice glukoze imaju 60 g, onda ti je to i vise nego dovoljno, sa 4 (120 g) ces se samo uprasit...

igor
24-03-10, 21:46
Jbt nisam znao da 2 žlice imaju 60g...To je taman, pa i malo više! 50 se inače koristi poslije treninga!

Zyxzed
24-03-10, 21:48
Ok, hvala puno ljudi, rispekt :dance: :D
onda cu po 2.

breezer20
24-03-10, 21:59
ja ubacim 30g whey i 60g glukoze... dakle duplo !

dabek777
24-03-10, 22:03
uff ako 2 imaju 60g ja sam pretjerao.... :shock:

Šimun
24-03-10, 22:07
ajde nis vam nece bit, ne panicarite... svko nek od mame ukrade vagu na par min, izvaze za ubuduce i to je to... nikakvo sranje se nije desilo...

Dumbbells
24-03-10, 22:09
ja imam cca 90 kg 190cm , jeli ok da uzimam 70-80 gr glukoze ?

Šimun
24-03-10, 22:11
deri, makar mislim da nema potrebe... 60 ce ti bit dost, al ak mislis da se neces salit od 80... lupaj...

Dumbbells
24-03-10, 22:19
deri, makar mislim da nema potrebe... 60 ce ti bit dost, al ak mislis da se neces salit od 80... lupaj...

Ma ja tako cu ja nesto 60-70.

Bones
31-03-10, 18:25
Pitanjce..bio u DM-u kupiti glukozu i nije bilo i pitam prodavačicu kad će dobiti, a ona mi kaže da ima samo što su promjenili ambalažu i donese mi

http://img532.imageshack.us/img532/2143/traubenzucker.th.jpg (http://img532.imageshack.us/i/traubenzucker.jpg/)
sorry na kvaliteti slike, slikano je mobitelom

sad na njoj nepiše ništa ni da li je gluoza ni da li je fruktoza, a nema ni naša hrv deklaracija, pa bi molio ako neko zna da li je to to. Njemački nerazumijem vidim samo da piše da je sa 10 vitamina i pise ovako:

Traubenzucker
mi 10 wichtigen Vitaminen
der schnelle Energielieferant fur
Konzentration und Leistung

igor
31-03-10, 18:31
Traubenzucker je Glukoza na Hrvatski
mi 10 wichtigen Vitaminen (sadrži 10 bitnih vitamina)
der schnelle Energielieferant fur (kao da daje brzu energiju i bla bla bla...)
Konzentration und Leistung

Uglavnom Dobro si kupio!

Vladebisi
31-03-10, 18:39
Je Koščati,to je to

Bones
31-03-10, 18:45
Okay zahvaljujem vam, ma zbunila me ambalaža kiwi i banana :D

igor
31-03-10, 18:53
Očna iluzija :mrgreen:

kyzo
31-03-10, 19:28
I ja sam se danas čudio kad sam kupovao, al samo je ambalaža nova :mrgreen:

breezer20
31-03-10, 23:57
eee... sad mi je jasno kak sam zabunom uzeo fruktozu ! :lol:

kelly
01-04-10, 00:08
eee... sad mi je jasno kak sam zabunom uzeo fruktozu ! :lol:
Hahaha...

:idea:

ppeejjkkaa
07-04-10, 00:01
Zanima me jeli dobro uzeti glukozu po sredini treninga da popuni malo glikogen?tj nakon jedne misicne skupine kako bi se sprijecila razgradnja misica druge skupine?

igor
07-04-10, 00:06
Nepotrebno! Imaš obrok prije treninga koji se sastoji od 50g-70UH i cca 30-50gP (kako več tko) što je tjelu potrebno da apsorbira u normalnim uvjetima bar 2,5h a treniraš 1h nakon tog obroka (osim ako su u pitanju noge tada je preporuka 2h nakon obroka)! Tako da nema potrebe! Nakon treninga češ zadovoljiti potrebe P+UH!
:o

ppeejjkkaa
07-04-10, 00:07
Nepotrebno! Imaš obrok prije treninga koji se sastoji od 50g-70UH i cca 30-50gP (kako več tko) što je tjelu potrebno da apsorbira u normalnim uvjetima bar 2,5h a treniraš 1h nakon tog obroka (osim ako su u pitanju noge tada je preporuka 2h nakon obroka)! Tako da nema potrebe! Nakon treninga češ zadovoljiti potrebe P+UH!
:o
hvala :)

kelly
07-04-10, 00:09
Zanima me jeli dobro uzeti glukozu po sredini treninga da popuni malo glikogen?tj nakon jedne misicne skupine kako bi se sprijecila razgradnja misica druge skupine?

To moraš probati, nekome to odgovara a nekome ne.

Mir7a
07-04-10, 01:24
probaj, to je jedan od pristupa. Ja koristim dwm vec neko vrijeme. Rastegnes sejk na dulje vrijeme te je puno lakse za zeludac, ako ti je to problem..ima jos prednosti ali iskreno mislim da se to jedva primjeti.

Jeti2
08-04-10, 12:36
Čuo sam da se od glukoze u prahu moze dobit rak a procitao sam na net-u da med u sebi ima glukoze pa sam mislio uzimat je u prirodnom obliku!?

Boban
08-04-10, 12:41
do bolje ti uzimaj sve prirodno,nemoj ni whey pit. :D :D.to piju samo srbi.

billy748
08-04-10, 12:53
Čuo sam da se od glukoze u prahu moze dobit rak a procitao sam na net-u da med u sebi ima glukoze pa sam mislio uzimat je u prirodnom obliku!?
:doh: :angry-cussingwhite: :violence-rapidfire: :violence-bomb: Kakve su to gluposti,da glukoza u prahu izaziva rak,gdje si to pročito da mi je samo znati veče gluposti u zadnje vrijeme nisam čuo.

Tomi
08-04-10, 12:56
Glukoza je sastavni dio i mnogih voća pored fruktoze. Isto kao sto je whey dobiven iz mlijeka...Sad sve ovisi o tebi jesi li za ili protiv suplemenata i dali ces ih koristit ili ne.ž
Samo se informiraj prije nego lupaš svašta :)

kelly
08-04-10, 12:57
Ja sam čuo da od odjeće možeš dobiti rak, zato ti je najbolje da uvijek budeš gol i bos... :liar: Netko te zeza ili lupa gluposti.

Glukoza se daje bolesnicima u obliku infuzije direktno u krv tako da nemaš straha od glukoze...

Jeti2
08-04-10, 13:14
Uzimam suplemente! :)

Samo sto sam u malo sredini i dosta su ljudi primitivni pa me mnogo osudjuju i lupaju svasta, tako da sam cisto htio da potvrdim svoje misljenje uvezi glukoze!
hvala..

jura7dj
08-04-10, 16:52
Dečki zašto nema glukoze u DM-u u zapadnom djelu ZG-a?Danas sam ih obišao bar 5-6!Ima li tko kakvu alternativu?

billy748
08-04-10, 16:55
Dečki zašto nema glukoze u DM-u u zapadnom djelu ZG-a?Danas sam ih obišao bar 5-6!Ima li tko kakvu alternativu?
Grožđice.

sr505
08-04-10, 17:22
Dečki zašto nema glukoze u DM-u u zapadnom djelu ZG-a?
Promijenili su ambalažu, pogledaj bolje. Plavo-zelena kutija, kiwi na slici. Na poleđini fino piše grožđani šećer

jura7dj
09-04-10, 11:09
ja pitam prodavačice pa ni one ili neznaju da to imaju u drugom pakiranju ili stvarno nemaju!Evo sad zovem skladište DM-a i kažu da od 19.04.dolazi Trauben Zucker od Das Gesunde Plus.A šta ću piti do 19.03.?

Mir7a
09-04-10, 14:25
corn flakes, bijeli kruh od šipca, jafa keksi... sve sa malim postotkom masti i visokim gi

igor
09-04-10, 22:37
Uzimam suplemente! :)

Samo sto sam u malo sredini i dosta su ljudi primitivni pa me mnogo osudjuju i lupaju svasta, tako da sam cisto htio da potvrdim svoje misljenje uvezi glukoze!
hvala..
Naviknut češ s vremenom!

12-04-10, 23:26
Gdje još ima glukoza za kupit osim u dm-u? Nestalo glukoze u ZG dm-ovima,pa se treba snaći...

Mir7a
13-04-10, 01:33
pronutrition

onak stavi kuhinjski šećer

13-04-10, 10:01
pronutrition

onak stavi kuhinjski šećer

Nije isto kuhinjski šećer i glukoza. Da je isto, ljudi bi stalno stavljali kuh. šećer jer je jeftiniji.

Mir7a
13-04-10, 11:43
NIJE ISTO? :shock: ne s... :shock:

brutalno mi je to zamaranje glupostima. DA gi je nešto manji ali napraviti će posao tih par treninga dok ne stigne glukoza. ali hej, to nije glukoza pa se nećeš ni nabildati, jer bez wheya i glukoze nakon treninga nema mišića... :roll:

BlazBB
14-04-10, 22:00
Obiso dva DM a u osijeku danas i nigdje glukoze.. ocito neka navala.. svi poceli vjezbati .. :mrgreen:

Mir7a
15-04-10, 10:47
19og dolazi nova pošiljka glux..

billy748
15-04-10, 20:31
19og dolazi nova pošiljka glux..
Ma nema je ni kod nas več par tijedna a i kad dođe brzo se rasporda,ajd hvala bogu da ima alternativa :twisted:

Jeti2
16-04-10, 15:08
A tkoje su to alternative?? :roll:

billy748
16-04-10, 15:40
Sve namirnice sa GI preko >90 uglavnom mogu posluzit.

Jeti2
16-04-10, 15:49
Mogu se i medom posluziti jel da??

kireto
16-04-10, 16:00
Mogu se i medom posluziti jel da??
ne med je fruktoza.. mislim da bjeli kruh ima visoki GI ali mnogi kazu da bjeli kruh izbacimo iz prehrane... ;) aj stvarno nek neko kaze koje su to alternative.. (mozda obican secer)??

billy748
16-04-10, 16:03
Možes suho grožđe(grožđice).

Jeti2
16-04-10, 16:04
Ne bih rekao da je bijeli secer mozda je smedji kazu da je zdraviji tako samo cuo!

kireto
16-04-10, 16:07
Ne bih rekao da je bijeli secer mozda je smedji kazu da je zdraviji tako samo cuo!
ne znam ajde neko ko zna nek nam kaze koliki je GI bjelom a koliki smedzom seceru??

Mir7a
16-04-10, 16:21
oboje oko 60

BFS1994
17-04-10, 11:46
bacaju me u nedoumicu ljudi ja im kazem da je isto glukoza i dekstroza a oni kazu da nije ?pa jel glukoza isto sto i dekstroza zasto onda ima drugaciji naziv ?

baksuz
17-04-10, 11:57
Dekstroza, glukoza il' ti ga grozdjani secer, sve je to isto.

Alejandro
20-04-10, 17:24
Najbolja alternativa vam je po meni suhe grožđice ili maltodextrin.. Ovo s DM-mom stvarno vise nije normalno vec 18 dana nema dextroze.. da poludišš.. Ja u zamjenu uzmem cjeli paketic onih "bombona" koji sadrze 88% dex. ima 44g.. ima ih sada u DM-u 3 komada kao neka akcija.. ili uzmem suhe grožđice..

Danas sam dobio glukozu iz ljekarne.. pa me zanima doziranje.. jer je to cisti glukoza monohydrat - 16kn 250g - keming.. pa me zanima kolko da ga doziram ako sam recimo uzimao 60g dexa iz DM-a sa 12 bjelanjka u PWM-u?? da smanjim na 40g posto je to cisti monohidrat??

kelly
20-04-10, 19:16
Danas sam dobio glukozu iz ljekarne.. pa me zanima doziranje.. jer je to cisti glukoza monohydrat - 16kn 250g - keming.. pa me zanima kolko da ga doziram ako sam recimo uzimao 60g dexa iz DM-a sa 12 bjelanjka u PWM-u?? da smanjim na 40g posto je to cisti monohidrat??Možeš malo smanjiti, to ćeš najbolje sam osjetiti koliko.

mel0
29-04-10, 18:21

golemo ovo, ja sam mislio da samo u Mostaru nema.. prvo nestalo u jednom dm-u pa u drugom.. trazili u Sarajevu.. nema ni tamo.. ni u jednom gradu...
pa sad ispade nema ni u HR...

lakse drogu naci nego dex... obicno ako nema u jednog dilera ima u drugog... :D a ovdje ako nema dex-a u jednom dm-u nema ni u drugom :D

muka mi od grozdjica vise, a skoro uvijek ih zboravim pojesti 10-20 min pred kraj pa se tek sjetim kad zavrsim trening :D... mjenjam krv za dex u prahu :D

askoaki
29-04-10, 18:41
pogledajte u konzumu ja sam tamo jednom kupovao dex

jura7dj
29-04-10, 22:01
U kojem si to Konzumu kupio?

jura7dj
29-04-10, 22:12
A jel netko naručuje od Pronutritiona glukozu?Dobio sam cjenik i kažu da je 2 kg 30 kuna.I valjda 30 kuna mi poštarinu poštari zaračunaju?Ima tko kakvih saznanja?

askoaki
29-04-10, 22:19
maxi konzum , u ovim manjim radnjama konuzuma nema

lacko01
29-04-10, 23:00
pitao sam curu kaj radi u dm-u zakaj nema f.... dekstorze, kaže da ili mijenjaju amabalažu ili sadržaj proizvoda, :roll: :roll:

markojuric
30-04-10, 19:55
Pitanje
Hoću li puno izgubiti ako poslije treninga popijem whey, i umjesto glukoze uzmem meda? Znam da je lakša varijanta uzeti odma glukozu, samo me zanima gubi li se ovako itša znatno?

mel0
30-04-10, 20:27
Pitanje
Hoću li puno izgubiti ako poslije treninga popijem whey, i umjesto glukoze uzmem meda? Znam da je lakša varijanta uzeti odma glukozu, samo me zanima gubi li se ovako itša znatno?

pa dex u poredjenu sa medom ima puno veci glikogen index (brze puni glikogen depo-e od meda).. a med u svom stastavu sadrzi i fruktozu i glukozu...

GL index meda 55

GL index dex-a 100

pa ti vidi sad sta ces i kako ces :)

jura7dj
30-04-10, 22:10
maxi konzum , u ovim manjim radnjama konuzuma nema

Daj malo pobliže objasni.Ja svake subote idem u super konzum u gajnicama (Zagreb) i nisam nikako vidio glukozu.Imaju svakakve zaslađivače ali glukozu ne.Podjeli s nama u kojem konzumu ima glukoze!

igor
30-04-10, 23:00
Zatraži od onih teta što rade da ti pokažu di stoji, ne piše ti na kutiji Glukoza nego ti je nacrtano grožđe i piše Glukoza ali na Njemački!

milkaaa
01-05-10, 00:02
Imam jedno pitanje jako hitno. imam whey protein ko i uvjek a kao ugljikohidrat sam koristio grožđani šečer iz dm-a i sad ga vec duze vrijeme trazim i nemaju ga uopce.Zna mozda netko gdje ga ima ili sta drugo da kupim ? Hvala

lacko01
01-05-10, 00:08
carbo energy, :) 500 g - 55 kn,

igor
01-05-10, 00:22
Imam jedno pitanje jako hitno. imam whey protein ko i uvjek a kao ugljikohidrat sam koristio grožđani šečer iz dm-a i sad ga vec duze vrijeme trazim i nemaju ga uopce.Zna mozda netko gdje ga ima ili sta drugo da kupim ? Hvala

Zatraži od onih teta što rade da ti pokažu di stoji, ne piše ti na kutiji Glukoza nego ti je nacrtano grožđe i piše Glukoza ali na Njemački!

Grožđani šečer jest Glukoza iliti Dextroza